Рози - наши, български!

Публикувай отговор
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от daxc »

Не знам какъв е сорта на тези четири рози , но са садени през 1968 година и до днес са в непрекъснат цъфтеж. При ниско изрязване през пролетта, до края на сезона достигат до около 1 м. Нямат силен аромат. Собственичката им твърди , че са български сорт.

1.
Изображение
Изображение

2.
Изображение
Изображение

3.
Изображение
Изображение

4.
Изображение
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

daxc написа:Не знам какъв е сорта на тези четири рози , но са садени през 1968 година и до днес са в непрекъснат цъфтеж. При ниско изрязване през пролетта, до края на сезона достигат до около 1 м. Нямат силен аромат. Собственичката им твърди , че са български сорт.
Благодаря daxc, че сподели тези снимки, много са хубави розите. :tzvetentze:
Лошото е, че няма как да се докаже произхода им и имената на сортовете.
А за да твърдим, че са български и да ги разпространяваме като такива, трябва все пак да има някаква доказуемост.
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от daxc »

gospodinov написа: А за да твърдим, че са български и да ги разпространяваме като такива, трябва все пак да има някаква доказуемост.
1968 година, подем на България в икономика и земеделие. Възход на българските агроинститути. ТКЗС-та и АПК-та. Ограничаване на вноса отвън.
Жената, която ги гледа, твърди, че са закупени от селския магазин, който е бил собственост на ТКЗС-то.
Моля да бъда разбран правилно. Не аз твърдя, че са български сорт. Идеята ми да ги пусна в тази тема е дали ще се разпознаят като български сорт.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

daxc написа:
gospodinov написа: А за да твърдим, че са български и да ги разпространяваме като такива, трябва все пак да има някаква доказуемост.
1968 година, подем на България в икономика и земеделие. Възход на българските агроинститути. ТКЗС-та и АПК-та. Ограничаване на вноса отвън.
Жената, която ги гледа, твърди, че са закупени от селския магазин, който е бил собственост на ТКЗС-то.
Моля да бъда разбран правилно. Не аз твърдя, че са български сорт. Идеята ми да ги пусна в тази тема е дали ще се разпознаят като български сорт.
:daaa: напълно те разбирам.
Това е много интересно, най малкото, че това са рози на 50 години и жената лично си ги е закупила от магазина на ТКЗС а не от резници от някоя съседка.
На мен лично би ми било много интересно ако можеше да се изнамерят какви сортове са.
Жената не си ли спомня нещо повече?
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Рози - наши, български!

Мнение от 4eers »

Изображение
Теодора
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Рози - наши, български!

Мнение от renimoss »

Браво! Майстор си на присадките :tzvetentze:
След няколко дни ще дидим и цвета :ieeemyzh:
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Рози - наши, български!

Мнение от 4eers »

Изображение
Tеодора
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

Да не цъфна присадката?
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Рози - наши, български!

Мнение от 4eers »

Да и до края на седмицата и другите ще разцьфнат
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”