Рози - наши, български!

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Deleted User 2919 »

Tanet написа:Изображение

Това е вкоренена от мен роза от двора на една жена. Розата е от майка и. Има силен аромат, но храста е доста обемен- Клоните са тънки, довечера ще го снимам.

ето я Елегия за сравнение

Изображение
Страшно прилича!! :daaa: За тази роза пишат, че в топли климат расте едра като храст, а в студенто повече прилича на чайна роза.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от kim »

libra написа:Стига,бе ,хора ,целият свят се върти около contraband ,ние една роза от Съюза не можем да доставим. Прекалено смотани ще излезем.
Питам-роза на гол корен като колет по пощата не може ли да се прати?Не че има кой,за сега,технически възможно ли е ?
Няма невъзможни неща :dovolen:
Gospodinov, поздравления за инициативата.
п.п В пощите в Русия имат гишета. Доставката мисля излиза към 50 лв., но дават тракинг и се движат по-бързо.
Може да се проучи.
http://www.ems.post/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

E! 50 лв! Да не я вадят от гробницата на Тутанкамон!Но,пак по -добре от 150.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

libra написа:E! 50 лв! Да не я вадят от гробницата на Тутанкамон!Но,пак по -добре от 150.
Наистина е множко, но можем да си разделим разходите няколко човека( който има желание естествено) и да поръчаме 1-2 корена, само да се намери някой в Русия да я опакова добре и да я изпрати. Мисля, че през есента, розата би оцеляла едно такова пътуване.
Ще ги засадим някъде и като пуснат резници ще започнем да я размножаваме.

Днес след 100 неуспешни опита да се свържа с човека, който може да ми даде информация в Софийската унв. ботаническа градина, пробвах с тази в Балчик.
Дамата се оказа много любезна и ме изслуша внимателно за какво я безпокоя.
Взе идеята присърце и обеща да съдейства с каквото може. По мейла и изпратих списъка с описанието на бг розите и снимките от книгата на Стайков,и тя обеща да провери и да ми звънне ако имат някоя от тях.
Даже предложи, ако успеем да съберем и развъдим няколко от бг сортовете, да им отдели специално място в унв. ботанически градини в София, Балчик и Варна, да ги засадят и показват на всички посетители като -НАШИТЕ, БЪЛГАРСКИ РОЗИ!
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

Ako ,случайно, се докопаме ,трябва да се размножава със спящи пъпки,а не с резници .И то ,от някой ,дето ги може тия работи ,а не от нашего брата любителя.ЧХ с резници по-трудно се размножавали.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

libra написа:Ako ,случайно, се докопаме ,трябва да се размножава със спящи пъпки,а не с резници .И то ,от някой ,дето ги може тия работи ,а не от нашего брата любителя.ЧХ с резници по-трудно се размножавали.
Съгласен, наистина трябва да се подходи по професионално.
Но ето например, писах на Димов, Флоров, Фидус, Екзотика да ги питам дали не знаят нещо за розите на Стайков, никой не благоволи да драсне два реда да ми отговори нещо.
Колко може да се разчита на такива като тях, не знам.
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от popov »

Във форума имаме хора, които присаждат. Ама един не ми отговаря на лично по друг повод вече седмица и се притеснявам :hmmm:
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

popov написа:Във форума имаме хора, които присаждат. Ама един не ми отговаря на лично по друг повод вече седмица и се притеснявам :hmmm:
Да, както вече писах, 4ееrs любезно предложи да размножи розите от БГ на БАН. В началото на юли ще организираме вземане на резници от там. Той има подготвени шипки, така че всичко се нарежда. Намерих в нета статия от една жена професор, на тема размножаване на розите и сред изброените сортове фигурираше Тримонциум. Мисля да и се обадя да я питам, дали знае кой е неин селекционер.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

Oт големите фирми,мисля,може да срещнем подкрепа за размножаването най-вече от Бритрозако.Другите са критикувани във форума и едва ли питаят топли чувства към нас.Аз,по-скоро,имах предвид 2-3 човека от нас.Не ги цитирам поименно ,защото очаквам солидарност от тях.Като това ще им се заплати.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

libra написа:Oт големите фирми,мисля,може да срещнем подкрепа за размножаването най-вече от Бритрозако.Другите са критикувани във форума и едва ли питаят топли чувства към нас.Аз,по-скоро,имах предвид 2-3 човека от нас.Не ги цитирам поименно ,защото очаквам солидарност от тях.Като това ще им се заплати.
Напълно съм съгласен с теб!
Естествено е всички разходи да бъдат заплатени, можем да напечатаме на ситопечат лентички с имената на розите и българското знаме.......ех мечти.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”