Рози - наши, български!

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

Хубавица е ,да,те и другите са сигурно красиви,но са били на края на цъфтежа си.И то ,понеже и без друго се обърка сезонът.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози - наши, български!

Мнение от calico »

прекрасна работа си свършила, Рени :sbow: :sbow: :sbow:

Тъжно е малко това за градината на БАН. Дали можем нещо да направим? Еднократното събиране на средства не е решение на проблема. :hmmm: :hmmm:
Дали няма някои безработни девойки от нас в момента, живеещи в София, които биха могли да влеят своите сили, умения и любов към цветята там? Дори и да е за не много време? Вероятно заплатите не са високи, но пък ще е повече от нищото... :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Рози - наши, български!

Мнение от renimoss »

Не мисля, че финансовата помощ е удачна в случая. Говорих с директора и тя каза, че ако имат нужда от помощ под формата на "бригада" (не се сещам за друга подходяща дума, но вие се сещате) ще се свърже с мен и тогава ще се опитаме да се организираме. Би било полезно и забавно за всички. Имам леки съмнения, че ще го направи, доколкото я познавам. Чудя се дали и как деликатно да "натрапим" помощта си. Може би Пенков би дал акъл по случая, но той рядко влиза тук. Иначе можем да помогнем с растения, в случая рози, но ако ни ги поискат. Защото нови растения означават и повече работа, а в градината имат ограничен капацитет откъм работна ръка.
Но да не разводняваме темата за нашите рози. Ако от градината поискат помощ ще отворим нова тема, където да обсъждаме какво и как.
Важното е, че поне на едно място в България намерихме трошици от загубеното наследство на българските рози. Благодарение на упоритостта и настойчивостта на gospodiov :tzvetentze:
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Дайте да помислим, как да я придвижим тая Елегия от братска Русия.
Алина ми изпрати линк на Тимирязевска Академия, където може да се закупи Елегия.
http://www.plantpro.timacad.ru/rosa/rosa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Натали-я се свърза с тях, няма проблем да я купим, въпроса е, че те не се ангажират по никакъв начин с изпращане.
Говорих с UPS, няма как да се превози растение с куриер,и пратка 2 кг (ако розата е в контейнер) ще струва около 150 лв., доставка 5 дни.
Остава варианта да се превози в багажа на някой, който лети със самолет към България.
Някакви идеи?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

Не знам кой ще се навие да влачи саксии от Русия.Не продават ли рози на гол корен есента?Сега е нормално да имат само в саксии.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

libra написа:Не знам кой ще се навие да влачи саксии от Русия.Не продават ли рози на гол корен есента?Сега е нормално да имат само в саксии.
Да, варианта е да е гол корен, аз исках да си изясня, колко ще струва ако се ползва куриер до 2 кг. примерно.
Това обаче няма как да се случи, куриера трябва да види какво се изпраща а животни, растения, семена и др. подобни не могат да се изпращат.
Затова единствения вариант е, да се опакова добре и да се сложи в багажа на някой пристигащ.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Tanet »

Изображение

Това е вкоренена от мен роза от двора на една жена. Розата е от майка и. Има силен аромат, но храста е доста обемен- Клоните са тънки, довечера ще го снимам.

ето я Елегия за сравнение

Изображение
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Танет,доста прилича на нея.
Има снимки в розебука, като качиш твоите, може да сравним дали има прилика.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от libra »

Изображение Прилича на burgundy ice
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози - наши, български!

Мнение от calico »

При мен Бургунди няма аромат, а Танет каза че е миризлива :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”