Рози - наши, български!

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Мария Николова »

Динко, не в копията, а само в оригинала на проекта можеш да промениш каквото трябва. :sdaaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Ето на Пинк Еден колко семпъл и издържан етикет

Изображение

Така го виждам на бг. розите.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Dewina »

Най-старият разсадник за рози в Германия Schultheis ,създаден през 1868, предлага u порцеланови етикети за сортовете рози. Цена 7 Euro и изглеждат така (Foto). Не се напукват u избеляват от студ и жеги, връзват се към стъблото на розата.
Смятах и за двата сорта на професор Стайков да си поръчам подобни - да проуча къде в България могат да се изработят.

Изображение .

А за етикет на сорта преди саденето - мисля, че последното предложение на gospodinov е добро. :daaa:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Благодаря сърдечно на Мария Николова за красивия подарък :tzvetentze: :gush:

Изображение

Изображение

Повода да и благодаря тук, а не в темата за благодарностите, е че повода за този мил жест от Мария са именно българските рози.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Мария Николова »

Динко, каузата е толкова важна и искам - за извървяния път и за пътя напред, който ще извървим - да ти благодаря с тези "придворни" на българските кралици на цветята. :mrgreen: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

При мен са обещаните резници на "Анни" на Ангелиев, предоставени от проф. Узунова.

Изображение

Днес ги сложих за вкореняване надавам се да има успех, някой от тях са с доста наболи пъпки. :stiskam:

Ще ми изпрати и на Тримонциум, дано единственото останало растение да е живо. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Също така ми е изпратила и материали за проф. Ангелиев, трябва да ги получа другата седмица.
Веднага качвам информацията в Българските селекционери.

Говорих с проф. Недко Недев, който е работил в института в Казанлък по времето на проф. Стайков. Според него има много информация за професора и за неговите рози в института. Документите се съхраняват в "Дестилационната зала" на ИРЕМК, след авария в хранилището. Той лично е участвал в пренасянето на въпросната документация. Според него не е невъзможно да се добере човек до нея, стига да има разрешение от директора. Работата е там, че при няколко то ми разговора с директора на института тя ме отсвири по въпроса и упорито твърди, че нищо не е останало при тях за проф. Стайков - или не е наясно, или има други мотиви :svekurva:
Съфорумците от Казанлък дали нямат познати, приятели или роднини работещи в института?
Трябва ни вътрешен човек там!
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Днес получих и резници от дългоочакваният "Тримонциум" на проф. Ангелиев и още резници на "Анни".
Резниците са заложени за вкореняване :stiskam: :stiskam: :stiskam: , остава да чакаме до пролетта.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от shoshy »

Господонов, страхотно се справяш :sbow: :sbow: !
Успех с вкореняването :stiskam:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 556 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Lalel4e »

Поздравления! Поздравления! Поздравления! :daaa: :daaa: :daaa:
Изчетох цялата тема като роман - страхотно приключение сте имали, съжалявам, че не съм била тук да го следя!
Каквото и да кажа, ще е малко.
Радвам се че съществуват хора като вас! Надявам се впоследствие да мога и аз да се включа с дарение и отглеждане на Рози Наши Български (това последното ще е чудо ако стане, но аз вярвам в чудеса).
Много се надявам да се намери и Елегия!
Успех занапред!
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Lalel4e написа:Поздравления! Поздравления! Поздравления! :daaa: :daaa: :daaa:
Изчетох цялата тема като роман - страхотно приключение сте имали, съжалявам, че не съм била тук да го следя!
Каквото и да кажа, ще е малко.
Радвам се че съществуват хора като вас! Надявам се впоследствие да мога и аз да се включа с дарение и отглеждане на Рози Наши Български (това последното ще е чудо ако стане, но аз вярвам в чудеса).
Много се надявам да се намери и Елегия!
Успех занапред!
:tzvetentze:
То вече е факт, имаше записване за двата сорта, на проф. Стайков в темата за поръчките, което за момента е спряно защото заложените рози за пролетта свършиха.
Резници от Анни и Тримонциум са при мен за вкореняване, :stiskam: :stiskam: дано за есента да има вкоренени растения, които да размножим.
Така, че другата пролет ще има 4 сорта Рози Наши Български, които всеки да засади в своята градина. Твърде се насявам и Алина да може да сътвори чудо и да имаме и Елегия. :stiskam: :stiskam: :daaa:
С табелките на розите нищо не сме свършили....да слагаме ли на розите, безименни ли да са...?
Дайте да решим нещо в тая насока, че времето върви.
Ако решаваме да има, да се спрем на дизайн и на вид табелки, та да ги поръчваме.
Някой с познати със Ситопечат ако има, нека да пише, или някой който има рекламна агенция.., тия стикери на Хобикафе, кой ги беше изработил?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”