Нашите прекрасни рози 2017

Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от tanini77 »

Ехе колко се е изписало...само да кажа, че разбрала-не разбрала и миналата година наторих, на пролет розите се спукаха да цъфтят и изглеждаха супер :daaa: Но в никакъв случай не твърдя, че е правилно. Не съм разбрала, то много информация ми идва :oops:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Lizi »

Според мен вече не е есен.Аз торя розите по това време само с оборска тор.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от calico »

Танини, розите ти напролет ще цъфтят и без изобщо да ги наториш.

аз мисля, че земята си има всичко каквото е нужно в нея, и едва ли няколко храста рози могат да я изтощят така, че да няма запаси.
освен това никой не си е правил тестове на почвата. Ами ако има повече фосфор примерно? не е чак толкова на добре...

ако земята не можеше да изхранва това, което е засадено, просто нямаше да имаме гори и полета, щото никой не ги тори.

изобщо, минералните торове е по-добре с мярка, отколкото в повече.
аз пък оборския не ща да го видя заради всякакви гадове в него, и също като ония ларви при Ким- не ги ща.
мисля напролет или след първия цъфтеж да им сложа малко тор от калифорнийски червеи, ама никога не съм торила с такова нещо и не знам как се слага, закопава ли се, само отгоре ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от bell »

Пиша тук, защото е свързано с тази тема :dovolen:
Сезон 2017 приключи и ми хрумна да направим тема за нашите впечатления, като статистика с имена.
Който иска може да посочи розите, които са му харесали, очаровали или разочаровали.
След няколко месеца ще обобщя първите 20 сорта фаворити на форума по брой гласове.
Ето, въпросите
Любимата ми роза за 2017 г. ?
Най-обилно цъфтящата ми роза за сезона?
Черен списък или розата, която ни е разочаровала за годината?

Какво ще кажете? Да отворя ли нова тема?
Ще имаме ли интерес към подобно обощение по имена за сезона?
На мен ще ми е интересно какво ще посочат нашите градини, като фаворити или разочарования :daaa:
лалесъм

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от лалесъм »

:daaa:
не че бях много активна в темата през сезона, но и на 3-те въпроса имам отговор и ми е много интересно мнението на розарките :nod:
Последно промяна от лалесъм на Ное 29, '17, 19:37, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от calico »

давай Белисима :daaa:

годишна форумна класация на розите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Вчера се заформи нещо като дискусия, относно торенето на розите, днес съвсем случайно попаднах на преведена статия, от нашия форум.
Качвам цитат, който потвърждава, това което аз си мисля:

"През втората половина на лятото е необходимо да се внесе калий и фосфор, а азота трябва да се изключи!

Излишъка на азот по това време нанася голяма вреда на розите - те започват буйно да растат и не успяват да съзреят и да се подготвят за зимата. Такива растения отслабват и са податливи на гъбични заболявания. През лятото се внася азот, само при необходимост - единствено когато се вижда, че не достига (листата придобиват бледо зелен цвят и растенията растат бавно).

Калият засилва зимоустойчивостта и устойчивостта на растенията към гъбични заболявания. Фосфора помага на корените да растат и летораслите да узреят, за да се подготвят за зимата.

Торенето на розите продължава до края на август, не по-често от 1 един път на 12-15 дни.

Розите са много чувствителни към високо съдържание на соли в почвения субстракт, затова честото торене и торене без предварително поливане е недопустимо. Това води до умиране на корените. Освен това при тежка почва излишните соли се отмиват бавно и почвата се засолява."

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... start=1185" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от dal »

Розата е чуден дзверр и цъфти въпреки вас а не благодарение, стига да станат поне 3 години да не я влачите из двора :))
И да не поливате и да не торите - розите си цъфтят и растат.
Справка - моят двор който е на автопилот вече три години...
dal

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от dal »

Да допълня че съм поливала торила с какво ли не , като върха беше 10 тона компости от гъбарниците, което си е един камион лайна на практика :)))
Просто резитба и по малко шок и ужас :))
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от calico »

това пък е от Миша, на следващата страница. Тези неща трябва да ги има в първото мнение

основно торене пролет
NPK12-11-18+2MgO +Те или нещо подобно -5 кг на 100 кв м +300 гр калций ,ако в основния тор няма магнезий поне 2% се добавя и отделно магнезиев сулфат

Първо подхранване с амониева селитра -в начало на активен растеж,при температури минимум 10 градуса на почвата

Следващи подхранвания-на всеки 10 дни с водоразтворим тор с преобадаващ азот+калий +микроелементи в доза от 300 до 700 гр за 100 кв м

В края на първа вълна цъфтеж едно подхранване с водоразтворим фосфорен тор

Подхранване средата до края на август -двукратно през десет дни с калиев нитрат +магнезий до 700 гр на 100 квадрата ,в зависимост от възрастта на растението

Листно торене-аминокиселини,калиеви хумати ,листни торове,редуване -на всеки 10 дни.


Дал :tzeluvka: - таман тъй си е!!!
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”