Нашите прекрасни рози 2017

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

При мен цъфна жълта роза(от резник), , вятъра отнесе нейната етикетка, сега от жълтото на края на цъфтежа преминава към бялото.. :hmmm: От лятната жега много от розите престанаха да цъфтят, сега сякаш са спомнили, че са рози, и трябва да цъфтят :D ..Аз правих от пласмасовите тънки корици етикетки за някои рози, надписвах с фломастер..били са розови, сега изгорелите на слънце етикети , бело-розови..и без надписи.. :ufff: Това видях, като реших да ги подновя с новите етикети.. :eeeh:
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

apis написа:gospodinov , снимката със Савой хотел,Анапурна,жълта роза - коя е жълтата раза ?
Landora/Sunblest на Тантау от 1970 г.
http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 30.1&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;
По-принцип не е от най-цъфтежните рози, цъфти пролет и есен, в патешко жълт цвят.
Тя е от първите рози, които си купих, и си я харесвам.

Изображение
Изображение
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от apis »

Благодаря.
bell

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от bell »

Добър вечер от мен с един есенен цвят на червения Леонардо :tzvetentze:
Изображение

Позавъртях се тези дни из форума. Поизчетох теми и се насладих на красивите ви градини, рози и снимки :liubov2:
Лятото отмина и при мен розите цъфтят с единични цветове. Годината беше добра за тях. Хубава първа вълна, която започна в края на май, макар и бързо да премина от дъждовете. Почти веднага втора вълна, но не силно изявена и без пауза от първата /това го наблюдавам за първи път/. Основно цъфтеше новия прираст на храстите от многото влага, който не успявах да контролирам при почистването на цветовете. Хем цъфтяха, хем вадеха нови клони и така някъде до средата на юли. После август пек, жега и затишие, в което и не бях из градината. Това лято ги нямаше драматичните въшки, белокрилки и какви ли не буби, май само веднъж съм пръскала с чесновите отвари, което също ми е за първи път :hmmm:
Римски-Корсаков таз година свиреше “Полетът на бръмбара” из други географски ширини, а аз успявах да се насладя на красотите с чаша кафе поседнала край розите. Тъй де, доволно и обилно :angel2: Тези дни наредих розите в албуми, ето тук, на който му се гледат
https://www.flickr.com/photos/106911751@N02/albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5626
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1711 пъти
Получил благодарност: 1935 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Тутти »

Bell, Bell, какво да кажа?!! :potekoha: Думи имам, но са толкова много, че ще загрея от писане. Съзнание, подсъзнание, сетива се изпълниха с толкова красота. Няма да спра да ги виждам с дни. И как си ги подредила, великолепно е. Благодаря за тази възторжена емоция.
Простих ти, че така за дълго изчезна. ;)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от dar »

Bell,благодаря ти за удоволствието, което ми донесоха розите ти и градината ти. Нямам думи да изкажа какво усещам! Поклон пред дарбата ти и труда ти.Бъди жива и здрава и се наслаждавай на създаденото. :gush:
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2398
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от mds777 »

Bell, градината ти е приказка! :potekoha:
За кой ли път отново и отново разглеждам розите ти!
Поклон пред невероятният усет за красиво, който притежаваш и за огромният труд вложен в градината! :sclap:
Последно промяна от mds777 на Сеп 27, '17, 08:35, променено общо 1 път.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1438
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 319 пъти
Получил благодарност: 448 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Ема »

Ей тези рози чаках цяло лято :potekoha: :tzvetentze: :liubov:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от elmaz »

Бел,
това е пир за душата. :angelche: :angelche:
Благодаря :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от libra »

Eeeeх,Белисима,къде се изгуби ? :snif:
Райска красота,само ти можеш да снимаш така този разкош!
Защо не мога да копирам,исках да покажа Shone Koblenzerin ,божествено изобилие ! Мрънкам за резник
П.П http://www.rosebook.ru/roses/gallery/fl ... enzerin/6/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”