Нашите прекрасни рози 2017

Публикувай отговор
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Kaira »

Shami, чудесна е Коко Локо! И при мен се скъса да цъфти, подкрепям всичко казано за нея. А как ухае... :dovolen:

Изображение

Изображение
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Натали-Я написа:
Chandos Beauty. Тя е първа година при мен. Хубав аромат, четири цветчета за цял сезон, нараснала скромно.
Струва ми се Господинов има тази роза. Интересно, каква е тя след три-четири години живот?
Изображение[/url]
Наталия, знаеш Chandos beauty ме е голяма слабост, розата с главно Р за мен :sheart:
Шампион по аромат, дори Ирина на Тантау, която в сайта им беше описана, като много ароматна е бледо копие, сравнена с Чандос.
На път съм да повторя Калико и нейния Дарби, само че аз с Чандос...
След 3-4 години може да очакваш, красив, симетричен храст, без "голи крака", като цяло прави две много силни вълни, но и през другото време не остава без цвят, почти винаги има по няколко разцъфтели клончета.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И като става въпрос за Харкнес, не мога да не спомена и другата им роза, която също много ми е на сърце -Савой Хотел, снимана в компанията на Анапурна

Изображение

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Shami »

Господинов,посмях се с намерението да повториш Калико сДарби :lol:
Всички сме така ,имаме си любими рози.Засега фаворит ми е Коко Локо.
Много обилен цъфтеж при вас :potekoha: и при теб и при Тути и при Кайра :shock:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от greeneyed »

Натали, твоята Chandos beauty /Hybrid tea /ми се струва, че е Buff beauty/ hybrid musk/. Aз я имам, виждам твоята е същата, а на Господинов си е точно по описание Chandos beauty.

https://www.google.bg/search?q=rose+buf ... e&ie=UTF-8
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

greeneyed написа:Натали, твоята Chandos beauty /Hybrid tea /ми се струва, че е Buff beauty/ hybrid musk/. Aз я имам, виждам твоята е същата, а на Господинов си е точно по описание Chandos beauty.

https://www.google.bg/search?q=rose+buf ... e&ie=UTF-8
Между другото и на мен ми направи впечатление, че снимките, които е качила Наталия цветът е по различен отколкото на Чандос, но реших, че е от фотото.
Shami, така е, всеки си има неговата любима роза, но аз постоянно я хваля и има опасност да стане догматична като Дарби :D
За съжаление снимките са от пролетта, не са от сега, втората вълна не е започнала още. При тия жеги в СЗ повечето рози цъфтят сравнително рехаво.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Shami »

Искате ли да си направим тема за роза фаворит.Вярно е ,че имахме такава подобна ,но там се пишеха по повече рози ,А тука се вижда че всеки си има една любимка :lol:
Мъката за много от момичетата ще е огромна ,с толкова много рози ,но ако всеки каже една любимка ще видим сигурно много ясно фаворитките. :hmmm:
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Shami написа:Искате ли да си направим тема за роза фаворит.Вярно е ,че имахме такава подобна ,но там се пишеха по повече рози ,А тука се вижда че всеки си има една любимка :lol:
Мъката за много от момичетата ще е огромна ,с толкова много рози ,но ако всеки каже една любимка ще видим сигурно много ясно фаворитките. :hmmm:
И аз си мислех за подобна тема, пускам я веднага.
Изискването ще е да се посочва само един, единствен сорт най-любима роза.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Shami »

Нещо като Оскар за най любима роза :lol:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от greeneyed »

Shami написа:Искате ли да си направим тема за роза фаворит.Вярно е ,че имахме такава подобна ,но там се пишеха по повече рози ,А тука се вижда че всеки си има една любимка :lol:
Мъката за много от момичетата ще е огромна ,с толкова много рози ,но ако всеки каже една любимка ще видим сигурно много ясно фаворитките. :hmmm:
Има такава тема, можем да я продължим. Да се обосноваваме обаче , да пишем какво толкова ни е впечатлила розата. Защото тя, красотата е в очите на гледащия- аз харесвам едно, друг харесва друго...

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=25&t=4132
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Пуснах нова, защото старата вече е доста разводнена с по няколко сорта рози във всяко мнение.
Обикновено се получава така, че след 5-6 страница никой не чете 1-я пост и ще се продължи в този порядък, а идеята е всеки да посочи само 1.
Последно промяна от gospodinov на Сеп 18, '17, 16:41, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”