Нашите прекрасни рози 2017

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Малко есенни цветове

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от calico »

Еееех, Белисима, това е ..... :potekoha:
какво ли мога да добавя към вече изказаните възхищения.
само нечленоразделни звуци излизат от мен :angelche:
че си майстор и повелител на розите, е ясно
но и с фотото си, ама много добра :liubov:

моите рози едва оцеляха от топлинния седмици наред удар, имам почти умрели и изсушени, въпреки поливането.
може би напролет ще подменям, ще видим кое как ще се възстанови. Най ми е мъка за Джубилето на Остин :snif: , наполовината храст е съсухрен, а така бавно расте при мен.
Но не се оплаквам, пътя вече е вървян и не е нещо дето ще ме уплаши :angelche:
но пък белия Еден как се разпищоли в тая фурна, не е за вярване направо :liubov2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Deleted User 5091 »

calico, белият еден може ли да расте без опора и привързване?
bell

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от bell »

Господинов, прекрасни есенни цветове. Тези последните са най- романтични и очарователни :liubov2: Пиши им имената, моля :tzvetentze:

Какъв ти повелител съм на розите, Калико :lol: само ги обичам и това е :hihihi:
calico написа:
моите рози едва оцеляха от топлинния седмици наред удар, имам почти умрели и изсушени, въпреки поливането.
може би напролет ще подменям, ще видим кое как ще се възстанови. Най ми е мъка за Джубилето на Остин :snif: , наполовината храст е съсухрен, а така бавно расте при мен.
При мен положението е същото. Тази събота след мащабна работа из розите изрязах мнгого съсухрени, сухи и изпечени клони из розите. Жалко за Джубилето, наистина расте бавно тази роза и дано се съвземе при теб :snif: При мен тотално изсъхна Аспирин, голяма, стара роза. Последно юли я оставих в цветущ вид, а септември я заварих суха и препарирана цялата. Изобщо не чаках дали ще избива от присадки и вадих с корен. Мислех, че е някаква болест, нямаше нищо видимо и клони рязах, няма пробивачи, а и присадка нормална. Обясних си го с горещината, защото розите до нея са ОК :hmmm: Освободих място за ириси и не се ядосвам, това си е природата. Ей, такава красавица беше
Изображение

Друго, което забелязах е, че където присадките са над земята вече са едни огромни безформени топки. Гледам да ги режа дорбре и плътно до основата, но пак е кофти положението при някои рози. Съхнат клони от едната част на присадката, а в другите й части са добре. Много съжалявам, че съм садила рози с присадки над земята. Всичко, което е под земята положението е по-динамично и розите са някак по хубави в основата и богати на шишове. Не знам в какъв период настъпва този разпад на присадката и колко време в годините е способна да изхранва храстите пълноценно? :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Shami »

Въпреки че моите рози са съвсем малки още и аз забелязах че от едната страна на някои от тях им съхнат клоните ,а от другата са добре.
На една по голяма един изсъхнал клон се отчупи сам и какво да видя,отвътре дупка ,кухо като че тунел си е правило нещо,сигурно е пробивач.
Трябва да ги огледам. :ufff:Трябва и да прегледам темата с болестите по розите или там кво беше :hmmm:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от polyabs »

Бел, градината ти е приказка, поклон пред труда и усета ти за красота, а този албум който си сътворила е един дар за този форум с имена, с пейзажи и съчетания, една Енициклопедия за тези които тепърва правят градини и пиршество за очите за тези, които вече ги имат :liubov:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от МГХ »

И след толкова прекрасни рози , които показвате , две-три картинки от тази събота. При мен сезонът на розите свърши рано тази година заради жегата и сушата.Те съсипаха доста и аз също се поразходих с ножицата в неделя.
Учудващо Еден е свеж и още цъфти и като че ли не усети нито жега ,нито суша Изображение даже и изкарал едни нови червени клончета с нежни листенца . Изображение
А това е просто за разкош Туигис с Verbena bonariensis Изображение
Останалите почти заспаха. Има някоя друга пъпка , но зависи от времето дали ще им даде възможност да разцъфтят.
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

bell написа:Господинов, прекрасни есенни цветове. Тези последните са най- романтични и очарователни :liubov2: Пиши им имената, моля :tzvetentze:
.............
Bell, последните две рози, ако тях имаш в предвид са - Mariatheresia(предпоследната снимка) и Mary Ann(последната снимка) на Тантау.
bell

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от bell »

О, всичките ти снимки са чудни, Господинов :tzvetoman:
Последни, като късни есенни цветове преди зимата. От прохладата те са по-плътни, огромни, като при първата вълна, често с леки дефекти, но пак изглеждат романтично. На петата снимка Kordes’ Jubilee ли е с червения кант?

polyabs :liubov:
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Благодаря bell. :tzvetentze:
Тази есен розите слабо се представят от към цъфтеж, като най слабо е представянето на Остинките.
Другите се отчитат според възможностите си - някой повече, някой по-малко.
Приятно съм изненадан от Peter Paul Rubens на Vissers, страхотно надиплени, топчести цветове в много изискан розово-порцеланов цвят.
Тази роза е преписах от zeleno, за което и благодаря.

Изображение

Изображение

Да, 5-та снимка е Kordes Jubelee, много красива с едри цветове.

Изображение

Още малко розички

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”