Нашите прекрасни рози 2017

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от zeleno »

inik написа:Hosta127, мини еден не е бордюрна. Нямам я но я проучвах по същите причини. Доколкото помня си е 2 метра роза - ToBo мисля беше писала
:daaa: , съвсем голяма роза си е hosta127
мини е , защото цвета е по-дребен , а не розата
wenche

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от wenche »

greeneyed написа: Вени,имам , ето я, цъфти по краищата на дълги клони, на клъстери, обилно. Наистина се влачи по земята.

Изображение
Красиви цветове! Трябва ми роза точно с такова поведение, нали залесявам септичната яма :dovolen:
wenche

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от wenche »

zeleno написа:
inik написа:Hosta127, мини еден не е бордюрна. Нямам я но я проучвах по същите причини. Доколкото помня си е 2 метра роза - ToBo мисля беше писала
:daaa: , съвсем голяма роза си е hosta127
мини е , защото цвета е по-дребен , а не розата
В темата на Рачето има снимки на нейното мини-еден-чудовище , ей я в дъното качена на навеса

Изображение
Изображение
wenche

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от wenche »

И при мен на 900 м е същата работа - лошото е, че освен пъпки са тръгнали и нови клонки.
Калико ги приспива в бордолезов разтвор, досега не съм го правила това упражнение, защото студът вършеше тази работа.
РОУЗ

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от РОУЗ »

И моите рози изглеждат като посред лято - листа, цветове, пъпки...имам и цъфнали иглики.
Днес пръсках с бордолезов, градината ми посиня. :mrgreen:

Изображение
wenche

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от wenche »

Защо нямаше прозрачен бордолез :tzvetoman:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от dar »

Аз ще пръскам с органомедния препарат на Флорин 99 по схемата на Тутти.Говорих и със собственика на фирмата и той ми потвърди, че замества бордолезовия р-р.
wenche

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от wenche »

Добре че ни подсети, Дар :tzeluvka: Поръчах Флорин :ieeee:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от greeneyed »

Мизерия е откъм цвят на розите, но още не им е дошло времето при мен да заспиват. Като режа резници да раздавам, се вижда , че клоните не са така сочни, с две думи растенията се подготвят за зимата. Ще ги намалявам на височина към декември, сега и прогнозата за ноември е без силни студове. С бордолезов разтвор ще се пръска, но нека да паднат още листа, няма смисъл да обливам и предпазвам старите листа от гъбични и бактериални заболявания, те така или иначе ще паднат. По-добре да се облеят новите пъпки , стъблата и почвата. Паднали листа между розите чистих , ама колко още има падат, не е истина просто. 8-) На всички рози сложих по 1 шепа троен суперфосфат+калиев сулфат в съуотношение 2/1 и ги позатрупах с почва.

Моник Лесторнел - не върви при мен, иска средиземноморски климат.

Изображение

Julia,s child- нападната в гръб от дървовиден божур

Изображение

Winch. cathedral и Heritage - чустват се прекрасно в хладното

Изображение

Изображение

Nostalgie - цялата в ЧП и пъпки

Изображение

Еден

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
bell

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от bell »

Ей, много ви цъфтят розите :shock: Аз не съм виждала моите и не знам какво е положението. Явно топлата есен ги кара да се развиват, а не да заспиват. Но, има време, все пак е ноември и ще си застудява постепенно, не се очертавят резки студове и ще си изпаднат в покой.
Роуз, ти в синия период на Пикасо ли си, ма много ти сини розите, бре :lol: чудна работа си свършила!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”