Нашите прекрасни рози 2017

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от calico »

Тутти, от баба Ванга има записано нещо такова: "Не късайте цветята, те приличат на отрязани детски ръчички".

грубо, ама потресаващо. Аз директно им казвам че не бера цветя. Само понякога когато ме помолят за гробища, давам.
Една приятелка идва да ми помага чат пат и знае това. И като беше нацъфтяла момината сълза, тя постилаше нещо и залягаше на земята да я души. И като й казах "хайде, набери си малко", подскочи - ама може ли, аз само няколко стръка. Тя мисли, че не бера цветята за да е по-пищно в градината, но аз не ги бера заради самите тях.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5628
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1717 пъти
Получил благодарност: 1942 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Тутти »

Сетих се кой е писателят. Оскар Уайлд. На един прием се появил със смокинг, със закачен морков на мястото на цветето, което слагали другите господа. Попитали го защо няма цвете, а той им отговорил точно така, както споменах в предишния пост.
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Интересна теза.......
Да де, ама не излиза ли по тая логика, че и плодовете и зеленчуците не трябва да се късат....цветовете са аналога на плодовете, и двете са привлекателни за животни и насекоми за да могат да се размножават растенията.
Примерно, като разрежеш диня, все едно да заколваш/разпориш някого?
Или като отглеждате розите в дворовете си, в тесни градинки, разпнати на арки и перголи все едно са в затвор.....
В случая Уайлд не обича да реже цветове а насилствено е измъкнал моркова от почвата, не е ли малко двуличен?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5628
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1717 пъти
Получил благодарност: 1942 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Тутти »

Gospodinov, :lol:
Само споменаваме гледна точка, няма крайности. А плодовете и зеленчуците са за ядене, няма двуличие.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Ава_и_мама »

calico написа:Тутти, от баба Ванга има записано нещо такова: "Не късайте цветята, те приличат на отрязани детски ръчички".

грубо, ама потресаващо. Аз директно им казвам че не бера цветя. Само понякога когато ме помолят за гробища, давам.
Една приятелка идва да ми помага чат пат и знае това. И като беше нацъфтяла момината сълза, тя постилаше нещо и залягаше на земята да я души. И като й казах "хайде, набери си малко", подскочи - ама може ли, аз само няколко стръка. Тя мисли, че не бера цветята за да е по-пищно в градината, но аз не ги бера заради самите тях.
Привет!
Да ви споделя за баба Ванга. Беше 1991г. На ММ му се случи нещо лошо и ни дадоха идея да отидем при баба Ванга. Наредила съм се аз на една дълга опашка и чакаме. Тя беше седнала в градината и гледаше, викаше избирателно, да дойде този, да дойде онзи. Почти бех изгубила надежда, че този ден ще минем. Изведнъж казаха да дойдат 10 мъже. Застанах аз на опашката с 10 те мъже( ММ се беше заплеснал наоколо, та трябваше допълнително да го издирвам). Започва да гледа на мъжете и по едно време се развика. Видях как върна един много хубав букет( за това време, даже прекалено хубав) на жената, която беше до мъжа. Навика ги, за това , което бяха дошли, А за цветята и каза, че ако е искала да и донесе цвете щяла да и донесе саксия, А не умрели цветя( откъснати), те даже плачели в момента и я изгони, защото не можела (баба Ванга) да слуша как цветята страдат. И после чух още други случки и коментари от хората на опашката. Така ми се запечати това в съзнанието, че от тогава като видя букети и все това си мисля, какво ли е чувала баба Ванга? Как ли страдат откъснатите цветя? Моите близки знаят и само саксиики ми подаряват. Много рядко откъсвам цвете, само в краен случай. Но така просто да си направя букет...
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от сюзан »

Много обичах да имам живи цветя във ваза. А имам доста вази...
От няколко години (откакто се занимавам активно с градинарстване), обаче, не ми идва да откъсна цвете от градината. Вазите стоят празни.
Започнах да си купувам цветя за тях, за да не късам от градината.
И без това тези, които ги продават, горкичките, вече са откъснати, а може и да ги изхвърлят като извяхнат.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Lois

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Lois »

Ееех че сте бее
Аз пък обичам букети, всякакви. Най-големият зор на английските рози е, че са им къси дръжките и не стават за вази :mrgreen: замислям се да си купя чаени хибриди специално за целта :angelche:
Сега ще ме нахокате ли
Deleted User 5091

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Deleted User 5091 »

и аз обичам вазите да са ми пълни, но не от моята градина :lol:
Lois

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Lois »

Ами аз като не си живея при градината, и като знам, че следващия уикенд всичко ще е прецъфтяло, като си тръгвам си вземам част от градината с мен у дома :)
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

Тутти написа:Gospodinov, :lol:
Само споменаваме гледна точка, няма крайности. А плодовете и зеленчуците са за ядене, няма двуличие.
:D :D :D така е, гледна точка, като се тръгне да се търси одухотвореност може да се намери навсякъде.
Вярно, е и че всички сме с диагноза в тоя форум ама... :angelche: :angelche:
Ние пък си берем доволно букети, розите ги виждам само в събота, така поне още 2-3 дена им се радваме.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”