Нашите прекрасни рози 2017

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Shami »

Ще пиша и аз в новата тема само чакам моите хакери да ми освободят компа,че играят някакви онлайн игри с други геймъри и само ми викат, че сега не може да спрат.А от таблета не мога да сваля снимка,пък и Господинов много добра информасия даде за своята роза. :daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от МГХ »

При тази жега и суша на балкана съвсем неочаквано цъфти нежно и красиво еден Изображение
Покатерила съм го спираловидно върху един градински хибискус за опора почти два метра висок Изображение
Другото , което издържа тези закъснели септемврийски 37 градусови жеги и суша, е файрито и ломончело.
GIOIA(Джоя)

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Поздравче за Калико,а и за всички вас :tzeluvka:

Изображение

Изображение
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от firefly »

Boscobel продължава да цъфти :) В начална фаза на цвета розовото стои по-топло, сьомга. После изстудява и става по-традиционно розово, без примеси на жълто-оранжевата гама - не се отсипва цвета както при Munstead wood примерно, много дълго време държи. <3

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от apis »

gospodinov , снимката със Савой хотел,Анапурна,жълта роза - коя е жълтата раза ?
Deleted User 2919

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

При мен цъфна жълта роза(от резник), , вятъра отнесе нейната етикетка, сега от жълтото на края на цъфтежа преминава към бялото.. :hmmm: От лятната жега много от розите престанаха да цъфтят, сега сякаш са спомнили, че са рози, и трябва да цъфтят :D ..Аз правих от пласмасовите тънки корици етикетки за някои рози, надписвах с фломастер..били са розови, сега изгорелите на слънце етикети , бело-розови..и без надписи.. :ufff: Това видях, като реших да ги подновя с новите етикети.. :eeeh:
gospodinov

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от gospodinov »

apis написа:gospodinov , снимката със Савой хотел,Анапурна,жълта роза - коя е жълтата раза ?
Landora/Sunblest на Тантау от 1970 г.
http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 30.1&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;
По-принцип не е от най-цъфтежните рози, цъфти пролет и есен, в патешко жълт цвят.
Тя е от първите рози, които си купих, и си я харесвам.

Изображение
Изображение
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от apis »

Благодаря.
bell

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от bell »

Добър вечер от мен с един есенен цвят на червения Леонардо :tzvetentze:
Изображение

Позавъртях се тези дни из форума. Поизчетох теми и се насладих на красивите ви градини, рози и снимки :liubov2:
Лятото отмина и при мен розите цъфтят с единични цветове. Годината беше добра за тях. Хубава първа вълна, която започна в края на май, макар и бързо да премина от дъждовете. Почти веднага втора вълна, но не силно изявена и без пауза от първата /това го наблюдавам за първи път/. Основно цъфтеше новия прираст на храстите от многото влага, който не успявах да контролирам при почистването на цветовете. Хем цъфтяха, хем вадеха нови клони и така някъде до средата на юли. После август пек, жега и затишие, в което и не бях из градината. Това лято ги нямаше драматичните въшки, белокрилки и какви ли не буби, май само веднъж съм пръскала с чесновите отвари, което също ми е за първи път :hmmm:
Римски-Корсаков таз година свиреше “Полетът на бръмбара” из други географски ширини, а аз успявах да се насладя на красотите с чаша кафе поседнала край розите. Тъй де, доволно и обилно :angel2: Тези дни наредих розите в албуми, ето тук, на който му се гледат
https://www.flickr.com/photos/106911751@N02/albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1441 пъти

Re: Нашите прекрасни рози 2017

Мнение от Тутти »

Bell, Bell, какво да кажа?!! :potekoha: Думи имам, но са толкова много, че ще загрея от писане. Съзнание, подсъзнание, сетива се изпълниха с толкова красота. Няма да спра да ги виждам с дни. И как си ги подредила, великолепно е. Благодаря за тази възторжена емоция.
Простих ти, че така за дълго изчезна. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”