Зимоустойчивост на розите

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е снежната красавица след сняг от 20 см и ....колко нощи вече при - 8 -10 - 12
трите цветчета са от новозасадена роза от същия вид - просто е малко по-закътана в двора
ако някой каже коя е тая роза - печели...печели....нашата обич и възхищение :lol: иииии...резник догодина :ieeee:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от libra »

Lili,браво и благодаря за обстойната фотосесия! Ама,то ,алчност -дали да не ти възложим да организираш някой резник? На мен ми е много любопитно я е , но нищо не ми говори . :hmmm: Може би ,другата година ,ако я видим в цялата й прелест,да ни осени някоя мисъл. :idea1:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

ооооооо, това ,че ще ухажвам бабата за всичките клонки, дето изреже - дума няма...
ама хората са различни....
тази година ухажвах градинарките на градина към магазин, казах на пустата шматка, че ще й дам 10 лв за едно клонче /имаше една умопомрачителна роза/ , като започнат да режат розите...не и не
отговор - ми ти ще видиш като започнем да ги режем
е как да стоя 12 часа пред магазина в срок от 1 месец например
не щя, проклетията, да ми даде резник
та записвам си - ако успея да взема резници догодина, ще има и за теб
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от libra »

Ами,пращаш някой пред магазина да я препикае.
Шегувам се ,разбира се .Просто има хора с никакво отношение към цветята.То,все едно ,някой да ми поиска да му събирам бръмбари,например.
Можеш да снимаш и тази роза,да видим дали няма да можем да те "упътим",щом е толкова красива розата.Абе,това не беше ли една жълта маносана роза?
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от tili »

Лили,благодаря за линка към Сортови семена! И аз пазарувам от тях редовно :) А Хортигроу са велики торове и много лесни за използване.
Имам една подобна роза на тази оранжевата, но още е малка, че и местена горката. Държи много дълго, дори цветът се мумифицира и избледнява, но не се рони. Купувала съм я от наша фирма, трябва да проверя.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

libra написа:Lili,браво и благодаря за обстойната фотосесия! Ама,то ,алчност -дали да не ти възложим да организираш някой резник? На мен ми е много любопитно я е , но нищо не ми говори . :hmmm: Може би ,другата година ,ако я видим в цялата й прелест,да ни осени някоя мисъл. :idea1:
Възложи ми :D :D
тая година насадих около 40 рози от резници + около 60 от холандеца. Резници съм вземала само от невероятни рози/ее, по моя преценка , де - не съм кой знае какъв естет и познавач в розарството/. Нооо...нямам теоретичната подготовка / и почти никаква практика/ да се сетя защо се държат по толкова различен начин в различните години. През пролетта видях , че са се прихванали резници от две невероятни рози, които в 2015 цъфтяха буквално от май до сняг без почивка. Само мъкнех кучетата по два пъти на ден на всяка разходка да се радваме на розите, те никакъв интерес не проявиха :lol: :lol: :lol: , освен да се опитват да ги препикават. Пролетта пях одата на радостта :ieeee: , резниците се прихванали!!! Ами тая година розите почти не цъфнаха, каквото цъфна - умря веднага..Не беше чак толкова горещо, много сухо ли беше, разболяха се ...един господ ги знае . Нооо... това не е повод да се отказвам. Тая в градината на магазина не мога да я окрада - имат камери и жива охрана и малко ме е срам на моите години да се излагам така, но бабата ще я помоля през пролетта за всички изрязани клонки. Аз съм заложила резник - ще я видим напролет ... Отче наш..../цитат от Дал/
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Tanet »

Разата на лили ми прилича на" Rose Lady Marmalade " https://www.google.bg/search?q=lady+mar ... okmPV0M%3A" onclick="window.open(this.href);return false;
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

цялата информация в нета сочи към тая роза, но тя е създадена 2013 г
не съм сигурна, но мисля ,че розата от моите снимки я гледам поне от 2 -3 г, за да стане забележителна роза - май трябва повече време
http://oakplants.eu/lady-marmalade.html" onclick="window.open(this.href);return false; - ето я , идея за коледен подарък :lol: ама съм си забранила вече да купувам цветя ;)
ама че дилема :snif:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

и още едно съображение - тая от снимката беше почти без бодли, за lady-marmalade пише, че е много бодлива
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Tanet »

Да, мармалада е бодлива наистина.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”