Зимоустойчивост на розите

Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от tili »

Ето я моята, купувана от СС. Куче марка, даже няма номер, но е прелестна на живо. Със средни по големина цветове и почти без бодли.

Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Lilly »

http://britrosaco.com/%D1%84%D0%BB%D0%B ... B0-MIRACLE" onclick="window.open(this.href);return false;
Tili, на мен твоята ми прилича на тая роза
поне на картинката я виждам двуцветна
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от tili »

Lilly написа:http://britrosaco.com/%D1%84%D0%BB%D0%B ... B0-MIRACLE
Tili, на мен твоята ми прилича на тая роза
поне на картинката я виждам двуцветна
През пролетта и лятото ще я снимам :) Не е такава шарена като на фотошопираната снимка.
Deleted User 5091

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Deleted User 5091 »

Днес направих проверка на розите след тази тежка и продължителна зима. Всички са живи :ieeemyzh: : катерачи, Едена също :ieeemyzh: Преживяли са -27 градуса, обилно затрупани и по-късно обледени, на северен склон, бръснещ вятър, на 800 н.в. Зачервили са и пъпки. :liubov2:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от dar »

mija написа:Днес направих проверка на розите след тази тежка и продължителна зима. Всички са живи :ieeemyzh: : катерачи, Едена също :ieeemyzh: Преживяли са -27 градуса, обилно затрупани и по-късно обледени, на северен склон, бръснещ вятър, на 800 н.в. Зачервили са и пъпки. :liubov2:
Мия, съблече ли им агривалото? От поръчката на Тантау и холандеца са добре. Надявам се и от Петрович да избие нещо. Не съм махнала агривалото от щамбата и за там гадая :hmmm: ще я бъде :stiskam:
Deleted User 5091

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от Deleted User 5091 »

Дарче, не съм махала нищо, само надникнах да проверя. Аз най се притеснявах за Едена, но си е супер въпреки, че точно него не можах да го завия. А от Барни розата ми е затрапена. Не успях да я насадя в преспите.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от dar »

mija написа:Дарче, не съм махала нищо, само надникнах да проверя. Аз най се притеснявах за Едена, но си е супер въпреки, че точно него не можах да го завия. А от Барни розата ми е затрапена. Не успях да я насадя в преспите.
Мерси, Мия. Аз така съм овъртяла щамбата, че дано не се окаже, че съм я удушила :lol:
bell

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от bell »

Да сложа малко отчет в темата.
Рязах и вчера, та са довърших и има още и още :ufff: Дори не съм привързвала, а само прочиствах. Гледката след зимата в двора е разнообразна. Има сухо, почерняло по високите части това, което е било над снега. Всичко покрай огради и къща е добре, явно са на по-закътано и са издръжали студовете. Обичайно продължавам да имам проблем с определени рози и катерачите покрай телената ограда. Там подменям поетапно с по-студоустойчиви, доста ветровито и открито. Мусковете са отличници, старинните също повечето са с хубави зелени клони.
Масадките са разнообразни. Катерачът Joselyne Salavert обичайно е рестартирана на чаен размер. Цъфти около метър на първа вълна и после прави два и така всяка година. Няма да я махам, защото ми харесва, но си иска топло.
Mme. Alfred Carriere само леко намалих, но ще се реже отново здраво. 7b зона и аз съм я насадила, че чак два броя. В края на лятото минават двата метра, огромни храсти и сега пак с доста поражения. И тях няма да махам, но за другата зима ще ги укривам, не съм решила как.
Остин розите са добре понесли студовете освен разни дребосъци, като Nobile antony, Sophy’s rose.
Някои още не съм пипала, защото не мога да преценя какво е положението. Като видя пъпките, тогава ще режа.
И все пак картинката не е трагична въпреки лютата зима. Повечето са издържали трайните минуси.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от libra »

В поръчката на rosaplant виждам много рози с устойчивост 6b,което много ме учуди.Това,най-вече за нови сортове,но и Очите ,например. А никой не се е оплакал точно от нея.
bell

Re: Зимоустойчивост на розите

Мнение от bell »

Вероятно не се оплакват, както и аз, защото моите персики не са повече от 30-40 см височина и си бяха под снега добре завити.
Виж при теб Очите е голям и висок храст :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”