Местене на рози

Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Emilly1212 »

Не знам дали питам на правилното място, но ще си питам, пък вие ще ме извините,ако не съм за тук. :liubov2:

Мога ли да преместя сега роза?
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от къщичка »

Емили, рано е, мести като застудее. Ако ти е много спешно, мести сега, но по-добре примерно ноември.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Emilly1212 »

Къщичка, :liubov: благодаря ти, то така и не остана време тази вечер. Значи напосоки е било,че не ми стигна времето и не я помъкнах...ще изчакам.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Местене на рози

Мнение от ToBo »

Моля ви, ако имаме невролог във форума, да ми пише на лични :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Местене на рози

Мнение от Teodora76 »

Въпрос към опитните розари, ще трябва да изместя една роза, трябва ли при ваденето да внимавам да не разбутвам корените или да процедирам като розите от поръчките, гол корен и подкастряне?
bell

Re: Местене на рози

Мнение от bell »

ToBo написа:Моля ви, ако имаме невролог във форума, да ми пише на лични :dovolen:
Тобо :hmmm: ..... сподели тихичко.... :snurd:
Teodora76 написа:Въпрос към опитните розари, ще трябва да изместя една роза, трябва ли при ваденето да внимавам да не разбутвам корените или да процедирам като розите от поръчките, гол корен и подкастряне?
Аз винаги вадя и действам, като роза на гол корен. Режа част от корените, прочиствам присадката, ако има изсъхнали клони, другите намалявам и садя отново. Така нямам изгубена роза от местене. За тои вариант да не разбутваш ми се струва много сложен и доста земя трабва да вадиш с розата. Ако, е малка бива, но ако е по-стара роза трудно.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Местене на рози

Мнение от Teodora76 »

Благодаря bell, ще процедирам като розите на гол корен.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Местене на рози

Мнение от ToBo »

Моят скромен опит показва, че сами си излизат на гол корен. И после, каквото не могат да поддържат живо (защото не са се вкоренили още добре на новото място), изсъхва. Така че, ако ти е жал, не режи нарочно, а само каквото ти пречи да местиш. Пролетта ще видиш какво още трябва да режеш :daaa:

За невролога няма кой знае какво да споделям. Искам някой, който е наясно, да ми каже дали има заместител на лекарството за Паркингсън за свекъра ми. Не мисля, че му помага, а много му вреди. Имаме някакви подозрения, че личният или неврологът, който му го е изписал, го е отписал и не му пука особено :snif: Все пак става дума за 88 годишен човек. Ама лекарството не му спира симптомите и става все по-зле във всяко отношение. Вече никакви мускули не го слушат надеждно. Чак си мисля, че без лекарството щеше да е по-добре. Аз още при диагностицирането му казах, че тая болест на 95 г. ще му е най-малкият проблем (защото му я връчиха на 85), но човекът се чувства по-добре, ако прави нещо по въпроса, демек пие лекарства. Въпросът е дали има друго лекарство, което да не го зомбира толкова? А не е редно тук да пиша имена на лекарства.
Никога не е късно да засадиш клематис...
bell

Re: Местене на рози

Мнение от bell »

ох, Тобо аз реших, че е нещо с рози, защото темата е местене на рози и невролог и се чудех какво става :hmmm:
А, по тази част ще се допитам утре и ще ти пиша на лични, ако знаят.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Местене на рози

Мнение от ToBo »

Леле, колко съм изглупяла :lol: Аз мислех, че си пиша питането във "въпроси разни разнообразни" :lol:
Отивам там :daaa:
Да, ама не :eeeh: Нещо са се омешали темите :mrgreen: Поне повече хора ще ни прочетат ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”