Pierre de Ronsard-Eden

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от gospodinov »

GIOIA(Джоя) написа:Моят,след цъфтежа го изрязах на 2 пъпки,по книга.
Изчака ми се чакалото,да го чакам да повтори.
Догодина ще премахвам само цветовете,да си вади клони и пъпки от където иска :svekurva:
И при мен е подобно положението.
Първата вълна беше УАААУ :shock: , няма по красива гледка, не можех да му се нагледам.
Сега пуска по някой цвят но нито са толкова кичести и помпонести, нито толкова на често, иначе порасна доста.
elena kirilova

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от elena kirilova »

преди 3 години аз с подобно рязане по правилата си съсипах Римозатаи белия Еден също
те още не може да се възстанови
няма храст,няма никаква визия и ме дразни адски много
така,че забравете за правилата
тя розата сама си подсказва ,просто трябва да се научим сами
проба -грешка
години ги ''занулявах ''направо след първия цъфтеж
сега ги оставям на воля и мисля ,че имам един цъфтеж повече
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Звездичка »

За целите на една безумна идея почерпена от интернет, вече съм собственик на 4 бр.Еден (два двугодишни и 2 от есента) + един бял Еден. Него го оставям настрана, макар, че като за бебок от есенна поръчка се представи доста по-добре откъм цъфтеж и прираст. Към момента е около 1.70 и продължава да прави цвят. Него нито съм го рязала, нито почиствала от прецъфтялото. Другите, понеже реших, че са ми голяма страст, двугодишните де (макар, че цяла година изобщо не цъфнаха), ги обикалях ежедневно да ги попощя, прекопая и т.н. глизорийки. Обикалях като малоумна с ножицата да броя триделни, петделни и прочее глупости и да режа където е указано и накрая нъц. Цвят по един по два, колкото да не забравя коя е розата. Някой, някъде из темите беше коментирал, че Еден не се реже, а е препоръчително, дори задържително цветовете да се обрулват с ръка. Ми късно :ufff: но вярно. Сега виждам как тръгват млади клончета и то от мястото, което съм рязала. Двата бебока от есенната поръчка изобщо не растат. Стоят си на 50см от земята, а новия прираст се вижда как е тръгнал и спрял. Толкова за Еден. Другата година повече :D надявам се
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
GIOIA(Джоя)

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от GIOIA(Джоя) »

На Грийни Едена много цъфти :potekoha:
Та, тя беше писала,че само с ръка побутва изсъхналият цвят и не реже нищо.
Любознателна също премахва само цвета.И при нея е цъфтежен :daaa:
Обаче,се сещам за друг Еден,много растежен и девойката(в момента не мога да се сетя ник :oops: )го реже здраво пролетта.
Обаче след първи цъфтеж как процедира?

ПП.На Жозефин е Едена.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 619 пъти
Получил благодарност: 1112 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Нека Жосефин да види темата, аз също ще разкажа за моя успешен Еден.

Днес - част от цветовете- едри, избелели от силното слънце

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4458
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от jozefin »

GIOIA(Джоя) написа:...Обаче след първи цъфтеж как процедира?
ПП.На Жозефин е Едена.
След първия цъфтеж режа цветовете като уж се съобразявам да е до петделно листо. Но в крайна сметка оформям така, че целият клон да е симетричен, да няма стърчащи клони. И в действителност се получава, че някои ги отрязвам с по-малко листа, други с повече.
Тази година повтори цъфтеж добре. Целите два леви клона, които са по-добре хоризонтирани и по-малко цвят имаше в дясната половина (която е по-дъртичка). Втория път цветове не съм махала - едно, защото ме мързи, второ, защото не съм си ходила на село доста време и трето, защото я зарязвам до есента, когато вече няма как да не и обърна внимание :mrgreen: .
На мен повторният цъфтеж не ми харесва, защото с нарастването на жегите се губи фазата на прекрасната полуотворена пъпка. Цъфките са посредствени и неправещи впечатление. Така че въобще не ме вълнува дали ще цъфне втори път или не.
В никакъв случай не мога да кажа, че розата ще се порази от такава резитба. В различните години е с различна обилност.
Еден всъщност не е ли еднократка, защото така "знаех", когато я поръчвахме?
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от venetka70 »

Предполагам, че доста хора имат червения Eden. Въпроса ми е дали при тях има проблем с отварянето на пъпките.
Есента Nini ми подари един корен. Развива се много добре, стана много мощен- с 5 големи изправени шиша и други по-малки. При първата вълна от цветове валяха много дъждове и някой от цветовете не се отвориха, а останаха наполовина затворени. Така, неотворени напълно изсъхнаха. Сега розата направи втора вълна със страшно много пъпки на всеки шиш, но вече почти две седмици стоят в едно и също полуотворено положение.
Макар и в това състояние имат прекрасен аромат, но ми се ще да ги видя напълно разцъфнали. Чудя се дали нещо и липсва на тази роза или така е нормално за нея :hmmm: :hmmm:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 619 пъти
Получил благодарност: 1112 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Цветовете на първоначалния обилен цъфтеж обикновено се засушават заедно с около 10 см от дръжката. Не им се халосвам , много са, по някое време все пак ги изрязвам, за да няма мъртви клонки по растението. Вторият цъфтеж е на нови шишове- цветовете са едри, поизбелели , образуват шипки, изрязвам ги под цвета. На дългите хоризонтирани клони сега излизат безброй нови клонки, които ще цъфтят есента.

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от kim »

Моят Еден прави пъпки за трети цъфтеж :ieeemyzh:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
wenche

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от wenche »

Моят пък направи общо три пъпки :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”