Pierre de Ronsard-Eden

Публикувай отговор
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от viktoriaivanova »

Първи цвят на Еден, засаден през март тази година, от гол корен, купен от български разсадник Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 877 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Deleted User 5091

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Deleted User 5091 »

greeneyed, прекрасен е Едена ти.
А на какво може да се дължи, че посаден есента Еден, не изкарва до сега нито една пъпка дори?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от libra »

Ами,понякога се препарират така ,поне при мен ,де.В момента имам 2 масадки ,които едва претакат.Под едната беше влезнала къртица.Провери дали няма някакви тунелчета под/около нея и дали си уплътнила добре почвата.Другото-поливки и "отче наш".А,и да не е с затапени клончета?
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от alexalex12 »

mija написа:А на какво може да се дължи, че посаден есента Еден, не изкарва до сега нито една пъпка дори?
Мия, есента на 2014 реших, че много, ама много искам еден :angel2: поръчките бяха приключили. :hmmm: Поръчах един от брит розако. Дойде с восък от което бях много разочарована, но го насадих.
Междувременно бях направила поръчка и от друг български онлайн магазин, с който нямаше комуникация и съответно съм забравила. В един прекрасен момент получавам смс от Еконт за пратка :hmmm:, която се оказа Едена от този магазин. Засаждам и него на 80 см от другия.
Пролетта и двата тръгнаха. Този от Брит розако направи страхотен храст- високи здрави шишове, но нито един цвят! Другия беше педя и половина и цъфтя два пъти! Реших да оставя този от брит розако- другия го подарих.
Тази година изглеждаше така
Изображение

Изображение
Докато не цъфна ми минаваха мисли " Ами ако се окаже, че не е еден" :lol:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 877 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Алекс ,твоят Еден е трепач! Не знам кога си правила тази снимка- първият цъфтеж и следващите няколко са при много различни климатични условия и цветовете се различават. За пореден път да кажа, че това е розата с най-кратка пауза между цъфтежите. Не се отнася за Лимончело, той няма пауза.
Миа, аз имам 2 Едена- единият е от френска поръчка , още не е направил структура на катерач, ама и аз съм го местила 3 пъти! 8-) Еленкооо, не си сама! :lol:
Другият е купуван от Бриколаж за роза ЧХ, а излезна ей това чудо.Обаче трябват поне 3 години , за да почне да цъфти обилно. :daaa: Можеш сега да направляваш клоните по твое осмотрение докато са гъвкави, че после става трудно.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от alexalex12 »

Грийни, от началото на юни е снимката! Сега е зает да прави нови мощни клони и няма много цвят! :mrgreen:
Deleted User 5091

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Deleted User 5091 »

Благодаря ви за отговорите.
Либра, един много тъп базов въпрос, как се разбира дали са затапени клончетата?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от libra »

На връхчето няма пъпка или ново листенце,т.е. спряла е да се развива.
Deleted User 5091

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Deleted User 5091 »

Благодаря ти, libra, проверих ги, май нямам затапени. Ще си чакам, да видим кога ще благоволи да пъпчаса. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”