Колко рози имате?

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от libra »

popov написа:Аз се притеснявам, че малко да се замисля, и мога да кажа на кое място точно коя роза е. Без да съм там...а, сигурно вече са около двеста.
Май не е нормално :hmmm:
Попов ,радвай се,това не е девиция ,а все още добра памет. За предпоследните 2 серии по 15 рози ,да ме утрепеш,никакво име не мога да кажа.Особено,на френските.То,не мога и да ги прочета,де.
Аз изписвам по 2-3 тефтера на година и вече броя на тези тефтери клони към отдел на Александрийската библиотека.Когато търся нещо из тях и се зачета в някой поменник ,не мога да се сетя за какво става дума-това хости ли са ,хемерокалиси ли са , до такава степен RAM-a ми е препълнен с английски и латински имена.ММ мъж ме гледа с удивление ,когато аз записвам трескаво по нещо ту в единия тефтер,ту в другия .Сигурна съм ,че в такива моменти е със смесени чувства към мен.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от milena02 »

В момента, в който спрях да броя, разбрах, че градината е завършена. Оттук нататък тя сама си се гледа. Аз само я плевя, торя и поливам. Предполагам, че имам над 200 различни сорта рози, на някои вече не им помня имената. Някои изсъхнаха; ще ги заменя с нови. Други не вървят; и тях ще подменя. И... това не е трагедия! Защото липсата им не се забелязва, има достатъчно други растения. Преживях истински градинарски катарзис в момента, в който спрях да броя, трупам, садя и тормозя себе си и околните. Сега гледам просто да се наслаждавам на ефекта и лееееекинко да коригирам тук-там. Но първоначалната лудост ми е до болка позната. Първата ми поръчка беше за 60 рози накуп. И им копах дупки метър на метър с по една кофа тор за подложка, понеже наша Дал така ме беше посъветвала на майтап. Но аз от майтап не разбирам... И въпреки това я обичам Дал.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Колко рози имате?

Мнение от tili »

Преброих ги и се оказаха точно 42. Край, спирам поради липса на място! Пък и това е точното число на Вселената и всички неща, както казва Дъглас Адамс :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Колко рози имате?

Мнение от calico »

Е, Тили, макар и да са твърде малко, ти можеш да спреш, щото си достигнала до смисъла на живота :angelche:
аз някак си това число съм го пропуснала, било е вероятно в общите купове по 40 и 50 броя, но при теб си е знак, откъдето и да го гледаш.
Ноооо....рози ще мръзнат, ще боледуват, за съжаление и ще поумират, затова следи новостите, да си в крак, ако се наложи замяна. Или ако нещо неустоимо те привлече, пък имаш две еднакви...абе знаеш как е :daaa: :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Колко рози имате?

Мнение от макс »

Този въпрос въобще не ми минаваше през акъла ,та взех днес ги преброих за две години съм засадила точно 86 бр без резниците тях ще ги броя на пролет :hihihi: ,като начинаеща розарка смятам че е добре ;) за мен де, ММ не е на това мнение ама то си е негова работа :lol:
Deleted User 2919

Re: Колко рози имате?

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:Е, Тили, макар и да са твърде малко, ти можеш да спреш, щото си достигнала до смисъла на живота :angelche:
аз някак си това число съм го пропуснала, било е вероятно в общите купове по 40 и 50 броя, но при теб си е знак, откъдето и да го гледаш.
Ноооо....рози ще мръзнат, ще боледуват, за съжаление и ще поумират, затова следи новостите, да си в крак, ако се наложи замяна. Или ако нещо неустоимо те привлече, пък имаш две еднакви...абе знаеш как е :daaa: :daaa:
Точно така..8 години имах красив трендафил на балкона, от собствен корен.Ето подобен : Изображение

.После работници, правящи улуци, го орязаха, скъсаха..той повече не расте и дава малко цветя,боледува.. , трябва да взема резници от него и да засадя наново. С този трябва да се сбогуваме..Това е единичен случай, но сигурно има подобни.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Колко рози имате?

Мнение от tili »

[quote="calico"]Е, Тили, макар и да са твърде малко, ти можеш да спреш, щото си достигнала до смисъла на живота :angelche:
аз някак си това число съм го пропуснала, било е вероятно в общите купове по 40 и 50 броя, но при теб си е знак, откъдето и да го гледаш.
Ноооо....рози ще мръзнат, ще боледуват, за съжаление и ще поумират, затова следи новостите, да си в крак, ако се наложи замяна. Или ако нещо неустоимо те привлече, пък имаш две еднакви...абе знаеш как е :daaa: :daaa:[/quot

Малко заблуждавам себе си и публиката май, защото не слагам в бройката десетина еднократно, но продължително цъфтящи, да ги наречем червени катерачи :) розо-трендафили, садени от баща ми преди 40 години. Живеят си край оградата и са част от пейзажа. Редовно си ги подмладявам и поддържам както и неговите хортензии.
Но лично изкопаните от мен дупки за рози са 42. Подмяна, замяна, по две в дупка ако нещо неземно се появи, но повече няма да кОпам! Вселената ми го говори това :mrgreen:
Всъщност, да попитам: щамбата води ли се за роза? :lol:
лалесъм

Re: Колко рози имате?

Мнение от лалесъм »

libra написа: Аз изписвам по 2-3 тефтера на година и вече броя на тези тефтери клони към отдел на Александрийската библиотека.Когато търся нещо из тях и се зачета в някой поменник ,не мога да се сетя за какво става дума-това хости ли са ,хемерокалиси ли са , до такава степен RAM-a ми е препълнен с английски и латински имена.ММ мъж ме гледа с удивление ,когато аз записвам трескаво по нещо ту в единия тефтер,ту в другия .Сигурна съм ,че в такива моменти е със смесени чувства към мен.
Ми, Либре, модернизирай се малко - ей я Калико, с таблет вече организира двора :hihihi:
Моят градинарски тефтер е винаги в чантата - да не вземе да ме изненада някоя цветна мисъл и аз да няма къде да я отбележа :lol: Хората снимат, а аз описвам в тефтера...по възможност с молив - за по-лесни корекции :mrgreen:
Розите мисля тази зима да ги сброя и опиша - искам да го направя на спокойствие и с наслада :angelche: . Над 150 са, което е предостатъчно за едни нерозар :angel2: Със сигурност нямам нито толкова божури, нито толкова лалета, нито толкова от които и да е други цветя...От известно време все по-настоятелно се питам - лале ли съм, гюл ли, що ли :D
elfy

Re: Колко рози имате?

Мнение от elfy »

Аз моите рози не ги броя защото са ми доста младички. Като се стабилизират, като нараснат колкото трябва и като почне да им става тесничко :twisted: тогава ще му мисля. Сега колкото съм насадила, два пъти повече ММ е бучил резници от къде ли не. Ще ги обгрижвам, пък след 2-3 години ще си покаже много ли са, малко ли са :angelche:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от Гео, граф »

Айде и аз да се изплющя по темата. На две площи по стотина квадрата с по 2 и съответно 6 (словом шест големи дървета) имам 30 рози. Реално има място за половината, но който си го може, си го може :scool:.
Особено пък и като го иска :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”