Колко рози имате?

Публикувай отговор
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Колко рози имате?

Мнение от JuliS »

ами... колко..знам ли?! към 130 може би...а може и повече...
и аз грешка имам и си я признавам. :mrgreen: все си мисля , че може и повече...
то вярно кър голям, ама все пред очите ми искам да са...а не по баира нагоре...
тази година бях скромна...само 7 за мен...останалите за подарък. :mrgreen:
но от рози забравих , че има и други растения. Така се получава че вместо непрекъснато цъфтяща градина имам 2 вълни от розов цъфтеж!!!!
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Колко рози имате?

Мнение от ToBo »

И аз вече сигурно гоня стоте :hmmm: Хич и не броя 8-) Обаче имам невероятния късмет ММ да харесва рози :liubov2: Та пробутвам покрай тях и някой клематис като задължителна компания ;)
Имаме други проблеми ние :nod: Жал му е, когато режа. Направо примигва и притреперва този двуметров човек, като чува щракането на ножицата :lol: И гледа тъжно чак до май/юни :eeeh: Тогава казва: "гледай как избухна всичко, а аз си мислех, че нищо няма да остане от тези цветя :hmmm: " :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от libra »

Taзи тема прилича на Анонимни алкохолици.Тя си е и такава ,де-за зависими.Не искам да се разкривам колко са -нито много ,нито малко.Но,изглежда са недостатъчни -къртихме чимове за място за 10 рози.Което днес в леда упътнявах с подръчни материали-дигиталиси,нарциси,кандилки.Упътнявах дупките по-точно,защото розите ги няма.Поуката ми е ,че трябва да се подтиска силния порив да се направи градината възможно най-бързо .Напротив ,трябва да се остави много празно място,за да можем да упражняваме лудостта си протяжно и с наслада.
bell

Re: Колко рози имате?

Мнение от bell »

libra написа:Поуката ми е ,че трябва да се подтиска силния порив да се направи градината възможно най-бързо .Напротив ,трябва да се остави много празно място,за да можем да упражняваме лудостта си протяжно и с наслада.
:srofl: :srofl: :srofl: записвам към форумни бисери :stongue:.... не, не сме зависими!
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Колко рози имате?

Мнение от ToBo »

Аз от години към това се стремя :mrgreen: да си играя, да действам бавно, без да бързам ;) Обаче нещо не ми се получава :hmmm: Защото например искам роза, която не знам къде да сложа, и не ми пасва никъде. Слагам я на ново и току-що превзето място съответно 8-) Обаче после имам 27 недовършени места и почвам 28-ото :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 5091

Re: Колко рози имате?

Мнение от Deleted User 5091 »

Като нерозарка си преброих розите- 48 /42 посадени за 1 година/. Сложила съм си лимит 60, за да ми остане място за други кътове, с други растения. Ще видим дали ще се огранича до 60, може би после ще си наложа да не влизам в поръчките :hmmm: Аз съм от тези, където искам бързо да направя структурата на градината, че иглолистните растат бавно, а после допълване, заместване и т.н. пак ще има с какво да се занимавам :stiskam: Аз съм по-обезпокоена, че няма да ми стигне мястото за всички прекрасни иглолистни :ufff:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Колко рози имате?

Мнение от ToBo »

Ами да, и аз затова съм обезпокоена :hihihi: И за клематисите, и за другите треволяци :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 5091

Re: Колко рози имате?

Мнение от Deleted User 5091 »

Тобич, а кога ще е поръчката на клематиси, че те са ми следващото зацикляне :lol:
Не знам как се казваше тази диагноза, но влизам в някакви розени, хортензиеви, папратови периоди и сега усещам, че влизам в клематисовия период ;)
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от popov »

Аз се притеснявам, че малко да се замисля, и мога да кажа на кое място точно коя роза е. Без да съм там...а, сигурно вече са около двеста.
Май не е нормално :hmmm:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1661 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от Тутти »

Радвай се,човече.Дай,Боже ,всекиму такава памет. :daaa:
При мен положението го докарах до достатъчно рози.Съвсем достатъчно са ми почти двеста.Ако сега не се спра,цялата концепция за простор и пейзажност на градината ще замине.Затова си обещах,че ако видя нещо неповторимо,неустоимо,невъзможно да не се добави,само мога да вадя рози за приятелки с градини и на освободеното място да садя нещо ново.И то само рози,които ми се повтарят ще давам.Обещавам си.
Нямам угризения,защото розите ме правят щастлива.Само се замислям как сега мога да се отказвам от дрехи и обувки,чанти и грим,в името на това да имам някакви нови рози в градината.Ето това е невероятното.И всякакви приоритети се прегрупират в името на розата.
По този повод да ви разкажа как един приятел,който вече не е между нас,отиде да купува гардероб по настояване на жена му и трите му деца.Те наистина нямаха още гардероб,всички дрехи бяха в кашони,и събираха пари няколко месеца за да го вземат.Тръгна той,видял по пътя една страхотна гайда,и понеже имаше хоби да събира марки и инструменти,гардероба изхвърча от намеренията.Идея нямате какво стана после като донесе гайдата вкъщи.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”