Колко рози имате?

Публикувай отговор
Lois

Колко рози имате?

Мнение от Lois »

Да, знам, че сигурно стъпвам по хлъзгав лед с тази тема :angelche: , но откакто отвориха поръчките, правя списъци и схеми, сън не ме лови и като затворя очи виждам картинки с рози.
Знам, че не съм сама, и това доста ме успокоява :mrgreen:
Но все пак, въпросът ми е този: колко рози имате в градината и на приблизително каква площ? Мислите ли, че имате много рози, или пък малко? Има ли момент, в който си казвате: стига, вече имам всички, които искам? (Тук малко се съмнявам някой да каже да)
Но все пак, какъв е санитарният максимум, който смятате, че е ок, ако искаме да си запазим разсъдъка?
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от darina1960 »

Много хубав въпрос, Лоис!
Аз моите ги броя всяка седмица - професионално изкривяване... :lol: не че не ги знам ама пак да си ги преброя, имам 4 отделни места на които съм засадила рози. На първото са 50 бр. масив. На второто - редичка - 25. На третото - 8 някакъв клин в мястото. На четвъртото - една стара градинка и вътре слагам всичко, което ми е омръзнало, а не ми се хвърля - 10 броя. Общо - 93 броя. Имам и 5 катерача + два изхвърлени в двора на родата...Това е. Нямам поливна система и в една по-сушава година ела да гледаш как се поливат с лейката :lol:, като си представиш че мястото ми е "на баир лозе".
Тази година ще изкОпам доста от тях /забравих да кажа че моите са от БГ производители - павликенки предимно, но си ги обичам/ и ще ги заменя с такива за които четох цяла зима. Какво ще се получи - ще гледаме. Та и аз като теб нощем редя картинки, схеми, гледам в тавана и мечтая. Не че си нямам грижи, но ... градинката си е моето бягство. От всичко...Там си ми е най-хубаво.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от tsvetina »

Малко :angelche:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от darina1960 »

tsvetina написа:Малко :angelche:
Ами аз за това се поправям в сегашните поръчки, но още не съм надиплила списъка... :lol:
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

И аз моите ги определям на малко :angelche:
Макар че като ги броих оня ден, с почуда ги изкарах 25-6, а мислех, че ще спра на 30.
Нашият двор е 1200 кв, от които да речем 100 са къща, още 100 плевня, към 50-60 паркинг и пътека, и да речем 200 зеленчуков двор. Значи градина към 600 кв, може да поеме още поне толкоз, нали така? :angelche: :ieeee:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1694
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 272 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от darina1960 »

Lois написа:може да поеме още поне толкоз, нали така? :angelche: :ieeee:
Може и още как. Продължавай нощем със схемите, ще намаляме тревите, зеленчуците, ливадите - важно е рози да има... :lol: :lol: :lol: Абе и не само. Нека да има и други китки. Всичко в природата е красиво. Поне аз така го виждам. Малко изместихме темата. Хайде да казват и другите. За колко рози полагате грижи, момичета? И момчета :lol:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от ivanina »

А ми , то това си е малко болестно състояние - розоманията , която също като наркоманията ще се окаже нелечима... :hmmm:
щото и аз да се "изповядам" като един вече потърпевш заболял мислех си това лято ,когато 100 те ми рози бяха в най- прекрасния си юнски разсцвет че това е всичко за което съм мечтала ,бленувала и сънувала!- е ми щастлива бях с тях , но до момента в който пред очите ми се появиха новите поръчки във форума с КАТАЛОЗИТЕ и почуствах нови ЛИПСИ :potekoha:
И въпреки че мислех че окончателно съм приключила с розите в градината си, сега засрамено :oops: казвам че не удържах на думата си и си поръчах още 18 рози - това според мен си е чисто изкушение и моля Всевишния да ме спаси занапред от тия мои прегрешения , защото без негова помощ няма да се справя с тази престрастеност! :stiskam: :mrgreen: Другият вариант е да ми се отнеме интернета и да не виждам това което се случва в градините по света :x но ще е много гадно и не честно! :hmmmmmm:
Имам доста дублиращи се рози , които ще извадя от земята и ще раздам насам - натам на разни дружки(сега прохождащи розарки) и на тяхно място ще засадя тия от ПО- ВИСОКАТА КЛАСА :daaa: ...а площта на която са засадени е може би 200кв. м.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

Сега, може би трябва да добавим и уточнението, градина ли имаме, или колекция. Щото то на 200 кв може да набухаш примерно 180 броя, ама.... Как ще изглежда това чудо, трябва въжен мост за да го разглеждаш :mrgreen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от МГХ »

Lois написа:Сега, може би трябва да добавим и уточнението, градина ли имаме, или колекция. Щото то на 200 кв може да набухаш примерно 180 броя, ама.... Как ще изглежда това чудо, трябва въжен мост за да го разглеждаш :mrgreen:
И аз това се питам ,но когато ги садя и се чудя къде да ги дявам. :ufff: :ufff: :ufff: Когато ги поръчвам :ieeemyzh:, не се питам много много.И така това е въпросът къде е мярката.Но тя пък е доста разтеглива. :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

Хах, човекът от твоя аватар има добър лаф по въпроса: "колкото повече, толкова повече" :angelche:
Ама все пак, давайте цифри?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”