Колко рози имате?

Публикувай отговор
dal

Re: Колко рози имате?

Мнение от dal »

Мнениеот dal » Пон Окт 07, 2013 7:58 pm

Другарки и другаре , госпожици , драги приятели- аджамии !
Нужно е това октомврийско обръщение до вас !
Ще запристигат есенните поръчки рози , ще заполучавате пакетите с розите , сега твърдят че ще е навреме октомври /ноември , но реалностите показват , че розите пристигат и в декември.
Имаше поръчка ходиха до бангладеЖ по погреЖка и пристигнаха януари , малко хербарии , обаче и до сега ни цъфтят в градините , нищо че беха засушени и ги садихме по банго васил... :lol:
Та , драги приятели , розите ще пристигат в калта и в студа-това е положението-
Това се получава , защото тогава се вадят от полетата и се изпращат сортовете към търговците.
И той сега като му няма 10 култови сорта и задържа поръчките докато ги получи.
Вие ще сте напрегнати и тревожни , за парите си , за розите , с настръхнали крилца сутрин ще припкате да проверите кво пише у форума. Ще си представяте бяла мечка седнала в пряспа , а до нея вие копаете в снега дупки :mrgreen: , земята замръзнала , нещо като гулаг , каторга , кал и ужас.
Нищо такова няма да ви сполети. Ще е кално и студено , но нещата ще се получат , ще видите.
До пролетта все ще ви се иска да попитате на надморска 250 метра като мине урагана Петко с многото сняг дали ще оцелеят , ще имате своите опити да ги завиете с юрган и да им пуснете калорифер , но няма страшно - розата е яка работа !
Под земята на под педя дълбоко пръстта си е между 5 и 10 градуса и това е достатъчно вашата красавица да се окорени успешно. Пробвано е , спокойно. :nod:
Време е да поемете смаяните погледи на близките и съседите , които ще ви прогласят за пълни откачалки , като ви видят съ скафандъра и ботушите да копаете . Но , ще видят те , когато пукне пролет и цъфнат красотите , тогава идва ваш ред да им се плезите през дуварите :mrgreen:
Ако се сетя още нещо ще пиша- , а , като дойдат киснат във вода , ама първо им прерязвате корените 5-10 см /да остане ей/ , топите и като се освежат чак тогава садим , в дупките пръст тор вода отче наш зариваме отъпкваме и чакаме пролетта

Ако хептен ураганът петко стане с големи преспи , копаем дупка и ги затрапваме всичките до горе в пръстта , така се съхраняват перфектно - и това е пробвано. Така правим и ако пътят до вилата е затворен и не можем да стигнем до розовите полета на нашите мечти :nod:

====================
чета и сама се смея...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Колко рози имате?

Мнение от calico »

Дал, :tzeluvka: благодаря ти, че ми припомни чудната розена феерия при теб. За мен ти беше пътеводителя в царството на красотата от рози.
и онова дето си писала преди 4 години, как само си важи и сега..... :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

и аз изчетох с голям кеф, макар да съм ги чела и препрочитала тия писания не веднъж и не дваж :)

настроенията при мен са променлива величина, от време на време се ентусиазирам много, после пък ми писва, но наистина розите могат чудесно да си виреят и без нашата намеса, убедих се от опит - на морето в градината ми два чаени хибрида неизвестни, никой нито ги реже, ниго ги пръска и полива, цъфтят си неуморно всяко лято и ми събират очите :dovolen:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от clock »

:lol: Онова първото писмо... "За начинаещите розари - с грижа и обич!" Уаууу! Издълба се с едносантиметрови букви в съзнанието ми! Още когато го прочетох, в началото!
Дал, запомнящ се учител си! От ония, най - любимите!
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от Noel »

:lol:
Дал,фурия си,момиче :liubov:
Последния пост трябва някой да го метне в поръчката Барни.Трепети са здрави там тези дни.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от ivanina »

...За бройката , не зная какво да кажа? :sneee:срам ме е да споделя....постоянно променяща се величина - на горе. :hmmmmmm:
Грубо казано 193 броя положени в земята , 13 броя отлежават в контейнери в мазата и чакат времето да отпусне
4 бр. очаквам да дойдат пролетта от Floribunda и още 9 бр. заявка за на есен от Милейдив72....стана дълга и широка. :hmmmmmm:
Вървим от числото 200 нагоре , което си е чиста заплаха за здравето ми.....а не виждам начин да се спра!
Дайте съвет, как да се преборя с налетялата ме - Розомания!? :cry: :cry: :cry: :cry:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Колко рози имате?

Мнение от calico »

Ванинче, освен да продадеш половината двор, няма друг начин за борба с розоманията :angelche:

...но и това не е сигурно, аз вече търся места у съседите да садя
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от venetka70 »

calico написа:Ванинче, освен да продадеш половината двор, няма друг начин за борба с розоманията :angelche:

...но и това не е сигурно, аз вече търся места у съседите да садя
Ани, ми и у съседите място не остана. Съседа нададе вой, че нямало къде внучката му да играе от нашите бодли и категорично ми забрани да навивам жена му за нови растения.
Та после преминах на табелата на улицата / и под нея засадих 2 рози /, и братовчедите съм включила в розената болест та ми отпуснаха едно ъгълче в тяхната градина.
Nini, купуваше рози за селото им. Аз освен на гребната база в Пловдив да се пробвам, че ми е най-близо и място дал бог. Пък после да ме пишат по вестниците като прибрана за нарушаване на обществена собственост.
А Dal усетихте ли как леко ни плъзна с тия снимки ??? А, бе колкото и рози да имате, пак нямате такова пиршество като при мен. Бас държа, че след нейните снимки доста народ се е наврял в пролетните поръчки за рози и сега рови ли, рови какво да поръча.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

venetka70 написа:А Dal усетихте ли как леко ни плъзна с тия снимки ??? Бас държа, че след нейните снимки доста народ се е наврял в пролетните поръчки за рози и сега рови ли, рови какво да поръча.
ами аз вчера след нейната поръчка навъртях седем. признавам без бой, че три ги преписах най-безсрамно, макар да бях решила че френски кеки не искам :lol:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от clock »

Аз най обичам така да ме зарибяват! С доказателство. И с красота! Изтърпявам бой и за това :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”