Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lena »

Royal Jubilee
Изображение

Снимката е на ann, извинявам се за което, ама като качва такива красоти :angelche:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

popov написа:Не знам дали Teasing Georgia може да се контролира за целта. Моята не можах и замина до оградата. Иначе цветовете са уникални - много си я харесвам тая роза :daaa:
потвърждавам че не може, никак не може.
и моята заради това я подарих.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Сещам се за сестра Елизабет,Sister Elizabeth, но пък я нямам аз тази роза
напролет ще си я взема, че я харесвам много
но май храста е малогабаритен :hmmm:
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

Ми, Калико нали заедно я взехме тази пролет от холандеца, уж много си бърборихме за нея. Да не си я посадила някъде и да си забравила? В съседния двор? Нямам спомен да я отказа или бъркам :hmmm:
Тя, Рени иска и малки храсти, така че важи за рози около метър.

Я, споделете какво й е на Teasing Georgia. Спомням си при Рачето беше чуден храст, толкова ли е неуправляема или какво?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Белисима, аз напролет се отказах в последния момент, забравила си.
Трябваше първо да извадя Бидермайер, и ето сега наесен я извадих и пратих. Нооо....нали природата не търпи празно място и там вече има три хортензии, тъй че за Сестрата ще търся място напролет, или пак наесен- гледам и в голяма саксия си расте добре :hmmm:

Джорджията има много прекрасен сламено-жълт цвят, красавица е голяма. Обаче неконтролируемо пущаше при мен отдето си иска по 1-2 дълги и несъразмерни клона, и това даже не и след първия цъфтеж, а още преди него, и на тия клонаци цъфти по върховете с китки. Много мощно тръгна, бих й гледала сеира ако имаше място край нея- да е солитер на гола поляна и да си се вихри. Но за трите години при мен и с повтарянето не беше особено добра, не като другите остинки.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от молина »

На мен много ми харесват :
Изображение
A Shropshire Lad
Изображение
The Wedgwood Rose
Изображение
Charlotte

Нямам нито една от тях, снимките са от интернет и не мога да дам лични впечатления, но за по-високи рози от розовата гама първите две изглеждат чудесно, а пък за преден план като по-ниска - Шарлот.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от renimoss »

Ето какво сътворих, благодарение на вашите съвети :tzvetentze:
Изображение
Да поясня - това е част от една по-дълга леха, която в дясно продължава с други рози, отделени със сини многогодишни от остинките, които се явяват най-близко разположени до къщата (в дясно).
Всичко през 1 м или малко повече за задния ред (по-далечния от пътеката).
Ако бях наясно, че те понасят отлично пълно целодневно слънце още от самото начало нямаше да купувам никакви други рози, но във форума с шири мнението, че те изискват поне някакво засенчване. Моят опит от лято 2017 показа, че не е така при редовно дълбоко поливане (през 2-3 дни). А бяха садени същата пролет, още недобре вкоренени. Догодина очаквам доста повече.
Специално за Caliko - Дарби най-близо до носа :dovolen: , въпреки че мъничко не се връзва с останалата оранжево-жълта част, но ароматът му е ненадминат :tzvetoman:
Към тревата гледах храстите да са по-разпиляващи се или с клюмащи цветове, още повече, че тя се пада на юг, т.е. розите очаквам да растат по-силно в тази посока.
Bathsheba ще е на обелиск.
Дразни ме тази Grace, обаче не знам с какво по-жълтичко и ниско да я заменя. Харесва ми Vanessa Bell, но я дават по-висока. Освен да си взема още една Mulineux :hmmm:
Сега ще кажете, че Summer song не е за там. Обаче имам една в повече, а и вижте тези на Зелено и Ann, прекрасни са. Тази, която имам на същото място едва есента започна да се прави на роза след сериозно измръзване, пролетно местене, стъблопробивач и акари (в тази последователност). Дава заявка да стане човек, след като по съвет на Зелено я засадих дълбоко и започна да прави свои корени. Малко извън темата, но нали тази пролет и есен местих до сега около 50 рози на по 3-4 години, та всички, които бяха изначално садени по-дълбоко и бяха пуснали свои корени се развиваха в пъти по-добре от тези, които разчитат само на подложката. Може би това не важи за чаените хибриди, но при храстовите е факт.
Предполагам, че Jude the Obscure, Port Sunlight, The Shepherdess, Road Dahl, поне тези, лятото ще са доста избледнели и всъщност композицията ще е по-бледа от картинката.
И Bell, да споделя, че при мен Winchester Cathedral направи най-идеален храст първата година, съвършено кълбио, чак се изненадах. Само дето цъфтя по-малко, отколкото на предишното си място, където пък растеше по-слабо. Та, всичко е до подходящо място и рязане. Последното тепърва ще го овладявам :D
Остава сега да ги намеря всичките. Или техни алтернативи.
Как ми се ще една поръчка от Петрович, той предлагаше много, включително и от по-старите сортове, дето другите търговци вече не продават ;)
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Рени, привет!
Следя с интерес избора на розите за новата леха и съм нетърпелива да видя крайния резултат, когато са вече засадени всички избрани от теб растения:)))) Сигурна съм, че ще стане страхотно!
Аз изобщо не съм специалист по розите (и по нищо, що се отнася до градината всъщност), но бих искала да коментирам формите на храстите на 2ра линия, провокирана от едно правило при народните танци, че винаги най-високите танцьори са в средата на хорото и от там плавно към двата края височината на танцьорите намалява, за да се получи симетрична и плавно преливаща се дъга.
Та, в този ред на мисли, не смяташ ли, че ако сложиш рози с изправена нагоре структура на храста в средата, а в двата края на редичката сложиш по един или два фонатоновидни типа храст, няма да е по-красиво?
Това, разбира се, са лични мои размисли и усещания за един съвършен розен свят, където винаги и навсякъде розите проявяват едни и същи характеристики, посочени от селекционерите им предварително:))))))) :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Рени, не мога да прочета надписите на розите.
някои ги разпознавам, но не всичките
може ли списък на двете лехи, с имената
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Grace е най-чаровната роза от всички остинки, храстът е симетричен, не боледува.
Катедралата остипва цветовете за един ден, наистина прави 3-4 вълни, дори сега е с цвят.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”