Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

Много благодаря, почвам да ги разглеждам в енциклопедията. Хубава вечер на всички във форума!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

1,20леха е малка ширина за рози, които трябва да стоят самостоятелно изправени, че и да са поне 2 метра високи - няма такива двуизмерни рози.
От тези които аз имам или съм имала, тази височина могат да я достигнат без опора само Хайд Хол и Компасион.
Те обаче и напред ще искат поне 1,5 метра, щото храста за да е устойчив правостоящ, има форма на кълбо.
Другия проблем, който ще ти се яви при такова редене, е липсата на място между двата реда рози- там няма да може да се премине за обслужване.
Трябва да промениш концепцията си, тази е неизпълнима.

Би могло да стане със заден ред рамблери. Те са гъвкави и могат да се подвеждат по стена и да я облекат. Но първо изискват опора или привързване към стена/мрежа, и второ поне 80 см напред трябва да им се предвиди като ширина. И после да има още едни 80 см пътека до другия бордюр от рози.

И да добавя, че ако задния ти ред рози не са поне два метра, няма да имаш ефект. Защото Леонардо или Ангела например могат да стигнат 1,50 м хубави храсти, но половината от тях ще е скрито от предния ред рози.
Има чаени хибриди, които стигат до два метра и няма да искат опора, ако ги харесваш стават за целта
Последно промяна от calico на Юли 7, '17, 21:05, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Да,Калико е права ,тук винаги коментираме ,че трябва достатъчно място за няколко редици ,за да могат да се обслужват розите.След 3 години това ще ти е проблем.
Еден ,без да е точно рамблер,може да се подвежда.Изобщо 2-3 рози могат да се хоризонтират.
Можеш също да преместиш малките рози,за да направиш закриване на стената ,както трябва.Те са млади и няма да е проблем,стига да имаш подходящо ново място.
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

Извинявам се, ставам вече нахална, какви чаени хибриди бихте предложили за целта? Аз много четох за флорибунди, за чаени хибриди само знам, че не цъфтят постоянно
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Цъфтят точно като флорибундите - с паузи. Недостатъка им, че имат оголени крака, при теб ще е предимство

С таблета не мога да правя търсене и копиране, но в Розебука на Разширено търсене има филтри- избираш Чаени хибриди и минимална височина 150 см и ти вади списък с рози. Една по една ги проверяваш в ХМФ за отзиви и вотове и си готова.

Всеизвестната Куин Елизабет е един такъв чаен хибрид.

А, провери и грандифлорите. Утре ше мога да ти помогна, ако не се справиш

Ето, една успях да извадя
http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid ... vita-1971/" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от calico на Юли 7, '17, 21:50, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Розите ,обикновено,цъфтят на вълни,които с редуват периоди на покой.ЧХ-също.Те няма да ти дадат нужната височина,обаче.
Novalis,Big Apple,Claude Brasseur,Sunny sky,Big Purple,ashly,Honey dijon,Red Intoition,Eddy mitchel,Pulman Orientexpress,sourire de deanville.Ifinity,Flamingo.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Либре, има доста ЧХ по два метра
Някъде коментирахме една неизвестна роза, беше над два метра. Има доста нови такива
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

Благодаря ви, че ми помагате! Сега ще разглеждам по зададените критерии.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

ЧХ на 2 метра за мен е катерач.Ама,май,не съвсем,защото са тесни и дълги.Sissi/indigoleta/ e такава.Представям си ги до някоя входна врата,а не да закриват стена.Или за 8 -те метра тук,трябва да приготвим 12 рози.
Мен,всъщност,хич ме няма по ЧХ,Почти нямам такива рози.горните съм ги записа за всеки случай.Щом и мен са впечатлили,значи са красиви.
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Frederik Mistral,First lady i Moonstone се вписват в критериите на starrider.
Още една се сещам,но не помня име :oops:
Зелено ми даде резник миналата година,самовкоренил се паднал на земята.Дано види и се сети името :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”