Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 622 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Fairy става за тази цел- меки клонки, обилно цъфтяща, режеш ,ако някой клон не слуша. :dovolen:

Изображение

Имам и les-Quatre-Saisons, на Мейланд, силно влечаща по земята, с едри цветове

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

nora написа:Мястото е на две нива.Между тях има около 45-градусов наклон. Денивелацията е един метър.Площадката на долното ниво(това е мястото за розите) е 2,5м широка и 10-тина метра дълга с ориентация север-юг.След тези 2.5м има още едно малко наклонче-0.5м по дулжината и след това е плътна ограда с височина 2м. Изложението е южно, надморската височина е 670м.Ако в София е 5-та зона, там мисля ,че е 6-та.Мястото се полива с пръскалки.Виждам го като леко полюшващ се ароматен, шарен облак.По-високите до оградата, по- ниските отпред. Гледа се от горната площадка от 10-тина метра растояние.
Сalico, това дето го описваш като работа ще го преживея, но да няма подводни камъни и да се окажа многомашинничка.
Вече не се боря за медали.
Благодаря на всички за съветите.Ще разгледам предложените имена и ще питам пак.
Нора, от това което разбирам, значи на тази лента за рози широка 2,5 м ти трябва само един ред рози. Правостоящи, височки около 1,50-2,00 м. Такива рози и напред ще нараснат до около 1-1,20 м, така че ще запълнят мястото.
Обаче: мен ме притеснява това пръскане. Искаш да кажеш, че мястото се дъждува и облива всеки ден? Едва ли ще издържат на това розите. Те се се ориентират на юг, ще ги пече и после вечер ще ти опръска системата. Това е голям стрес за розите.
При всички случаи ще е по-добре да не ги облива вода, а да ги почиваш когато идеш, те и 15 дни ще изтраят дори.

Ако избереш рози, които да са около 1,50-1,80 м, те ще стават кълба с този диаметър, и тогава не ти трябват още рози пред тях.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Марги, няма да стане, поне не с повечето катерачи.
обаче има някои, които имат склонност да се влечат като почвопокривни. Сещам се за Книрпс, трябва и други да потърся

http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/knirps/

разгледай и този списък. Това са почвопокривни рози с максимална височина до 60 см
Alpenglühen
Arctica
Ashamed Fairy
Bessy
Cliffs of Dover
Diamant
Flirt
Heidefeuer
I Need You
Kastelruther Spatzen
Lemon Meidiland
Pink Floriland
Purple Rain
Red Haze
Robe Fleurie
Royal Bassino
Satina
Satin Haze ®
Schneeflocke
Stadt Aschersleben
Stadt Rom
Summer Sunrise
Summer Sunset
Sunny Rose
Sussex
Sweet Knirps
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Nini, Greeneyed, Calico, благодаря ви! :gush: :gush: :gush:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от молина »

Моля препоръчайте ми рози за компания на Пашмина, които да са горе-долу колкото нея на височина или по-ниски. Мислех си за две рози до Пашмината във лилаво-виолетово - едната да е по-тъмна, а другата по-светла и още една в края на редицата, може би Бидермайер. Мястото е централно, до пътека като терена ми е оформен на тераси - до пътеката има издигнат зид с височина около 70 см., насипан с пръст и там трябва да разположа розите, които ще са в редичка. Затова не трябва да са прекалено високи, че като минавам по пътеката до зида да са ми горе-долу на моята височина, а не да извивам врат нагоре, та да им се порадвам. Забравих да напиша, че мястото е леко засенчено от една череша, но слънцето ще си ги пече до обяд-следобяд. Ако имате идея за друго съчетание, приемам и други предложения. :tzvetentze:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

От циркусите Parfum и Lavender са лилави.
Имам Minerva,която е по тъмно лилава и Lavender ice,по светло лилава.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Молина, Муунстед Ууд, прекрасна роза, с тези габарити е,ако се реже малко по-ниско, пак си цъфти обилно

http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... tead-wood/

Изображение

Бидермайера по-добре си я гледай на картинка ;)
вместо него си сложи http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... elizabeth/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 1445

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Deleted User 1445 »

Молина, до моято Пашмина е Lavender F.C., Джоя ти е писала за нея, стои доста добре, на една височина са, цъфтят почти заедно, разбира се формата на цвета е различен, но то Пашминка е неповторима :liubov2: От другата ѝ страна е Lavender Ice, какво да ти кажа - Крачун и Малчо, Бидармайер и тя е там в кюпа и тя трътлеста и трудна като роза. Аз много си харесвам Cerice F.C. и съжалявам, че не е до Пашмина.
Ето Пашмина е Lavender F.C., отзад е Blush F.C.
Изображение
Изображение
Cerice F.C. и един цвят на Бидермайер в ляво

Изображение
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от молина »

Джоя, Калико, Нини благодаря ви за идеите!
Сега се сетих, гледайки снимката на Нини откъде ми е останало в главата лилаво до Пашмината! Сигурна бях, че съм го виждала някъде из форума и съчетанието е страхотно! :liubov2: С циркуси от нейната си серия май ще си подхожда най-много. Въпросът е откъде мога да поръчам Lavender F.C. и Cerice F.C.? Гледах из поръчката за холандските рози и не видях циркуси. Lavender ice също много ми харесва като цвят и форма, но Крачун и Малчо - не! :hihihi: Нали аз затова питам, за да го избегна именно това!
Между временно и аз издирвах за лилави рози и го гледах точно Lavender ice и Хайди Клум + Бидермайера и точно мислех, че съм я налучкала комбинацията и сега се отказах от нея. Хубави рози са, ама по-нататък ще им търся друго място, че те всичките май ниски идват. Иначе вдъхновението ми дойде ето от тази снимка
Изображение

Minerva изглежда страхотна! Загледах се също и по тази:
http://www.rosebook.ru/roses/floribunda ... limburgia/" onclick="window.open(this.href);return false;
Дават я непрекъснато цъфтяща, което за моя случай както ще е на видно място е чудесно. Ако някой я има ще се радвам да сподели.
Калико, за английските рози съм предвидила друго място - по-голямо! :ieeee: че в тези Остинки направо ми останаха очите. Този сезон ще мога да си позволя да купя само няколко, защото нали търся и за около Пашмината, но есента... :mrgreen: само Остинки! Даже питах и в темата за Остин розите дали ги съчетавам правилно, че да не се изложа пред началството вкъщи и да ми запорира бюджета за есента.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от молина »

Джоя, сподели моля те, повече за Минервата! Колко стана голяма твоята, здрава роза ли е, дълго ли цъфти и задържа ли цвета. Изглежда прекрасна и заради някоя ей такава снимка човек е готов веднага да я поръча:
Изображение
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”