Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов
:daaa: прозрението винаги идва, при някои късно, при теб по-рано :daaa:

Да не пропуснеш Хайд Хол и Скиптъра, все нещо ще трябва да ти цъфти без да спира.
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.37533.1
Изображение

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.6702.1
Изображение

и щом имаш повече ветрове против черните петна, никак да не пропущаш Еглантин
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.1725
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

renimoss написа:Ами, ще направя още една остинкова леха от типа 2 реда шахматно, достъп и гледане от двете страни, единия ред малко по-ниски по възможност. Ще започва с Bathsheba на обелиск, жълто-оранжева гама, синьо петно, розово-червена гама, всичко със син бордюр. Рових из сайта на ДО и енциклопедиите, но се замаях от гюлове. Розите от горния списък ги имам вече, ще ми се да са различни. След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов :sheart:

Дарси Бусел как е откъм ЧП? В rosebook го дават податлив. Въпреки че при моите ветрове ЧП почти не се развиват, чак в късна есен тук там.

Слагам в списъка Jude the Obscure, Pat Austin и Cristofer Marlowe, Lady Emma :dovolen:

Какво ще кажете за Port Sunlight и Pegassus?

Зависи какво разкарваш, дано правилно си премислила. Както разбирам целиш хармонична, храстова леха и се притесняваш, че другите могат да не отговарят на хубавата храстова структура :hmmm:
Darcey Bussell нямам, но по оценки е супер. Интересното за болестите е, че рози които при мен са прихванали черни петна, в същото време при Ноел например съм ги виждала супер и без пръскане. Това лято пък за първа година Принцеса Кенска ми е болнава, до нея Мунсед също, а преди това не са ми боледували. Явно сезон и сезон няма еднакви, храст, рязане, изложение, относителна работа.
Port Sunlight и Pegassus?

Нямам Pegassus, но имам Port Sunlight
Изображение
Изображение

И двете с много добри оценки, за мен лека забележка е издължаването на клонките с цвят без листа. На първата снимка се вижда, при Пегасус е същата работа.

Lady of Shalott ти е задължителна :daaa:
Изображение

И за Lady Emma слагам едно палче :daaa:
За Pat Austin обаче не съм сигурна. Тази роза съм я виждала в истинска красота само при Либра. Много, ама много бързо рони цвят тази роза. Тя и Херитаж съм ги кръстила ронливките.

Към розите на Грийни ще добавя и Golden selebration, Jayne Austin

Ако, сега можех да пренареждам рози щях да сложа шахматно три - Queen of Sweden /в гръб/ и в предна линия The Shepherdess и William and Catherine. И трите изправени, прибрани структури, които много биха си подхождали в група.

Wollerton old Hall само за задна линия, огромен и своенравен, в края на сезона разпилян

Tranquillity няма да съжаляваш за тази бяла роза. В края на сезона се петносва при мен, но не мога да искам всичко

Mary Rose задължителна :daaa: Първа почва да цъфти и последна спира, малък недостатък е, че изпреварва останалите и когато преминава другите отварят
Изображение

Hyde Hall на Калико мисля, че е категоричен за красива роза, също задължителен :daaa:
Пускам това, че стана дълго и продължавам да мисля
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

Sharifa Asma много добра
Изображение

Thomas à Becket от по-новите, скоро го коментирахме с Господинов, той или Heathcliff

Изображение

Heathcliff също става, но за заден ред, седи прибран и изпавен

Sister Elizabeth, но тя е по-малка около метър, моята още расте, но е със супер оценки.

Ей, забравих една тъмна, пурпурна от по-новите. Скоро с Господинов си говорихме за нея, той я има, а аз още й търся място. Ей, избяга ми името... ще се сетя. Тя също е от задължителните. А, сега де :hmmm:
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

calico написа:
След много терзания реших да разкарам разните масадки, кордески, барни и др. подоби и да се отдам на голямата си любов
:daaa: прозрението винаги идва, при някои късно, при теб по-рано :daaa:
Събрахте се ! :mrgreen: :hihihi:
Bell -Tradescant, Falstaff?
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от renimoss »

Благодаря, Калико, Бел и всички откликнали до сега :tzvetentze:
Да, целта ми е леха, която и от далеч и от близо изглежда като хармонично цяло. Със сбиротока от сортове, които имам в момента не мога да го постигна. Освен това само при ДО намирам перфектното съчетание между индивидуалност и групово съчетание. Останалите имат твърде силно изразена индивидуалност и в масив внасят напрежение. Така го чувствам.
Дайте още 10-тина сорта поне, пък ще видя от къде да ги търся с тази поръчкова стагнация :hmmmmmm:
Последно промяна от renimoss на Ное 21, '17, 19:58, променено общо 1 път.
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

gospodinov написа: Bell -Tradescant, Falstaff?
Не, тъмна, пурпурна беше... ех, ровя за нея.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Рени, моя съвет е за хармонична леха да подбираш по три признака:
1. Обем, вид и габарит на храста
2. Обем, вид и габарит на храста
3. Обем, вид и габарит на храста :daaa:

цветовете идват чак след това, защото не са съществени специално за подредбата на остинките. Искам да кажа, че при тях всичко със всичко си отива като цвят, но не и като обем.

така че, събирай инфо за вида и обема на храстите, подробно инфо ти трябва
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

Забравяш
Lady of Megginch

Изображение
Изображение

Изображение

Ако я откриеш някъде свиркай, че много я искам.


Carolyn Knight

Изображение
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

bell написа:
gospodinov написа: Bell -Tradescant, Falstaff?
Не, тъмна, пурпурна беше... ех, ровя за нея.
Сетих се - YOUNG LYCIDAS нали за нея говорихме, Господинов?
Ей, тази не е за изпускане от 2008, но искам да й видиш оценките http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 530&tab=34" onclick="window.open(this.href);return false; такова чудо няма, нито една Остин роза.

Lady of Megginch :potekoha: искам и аз!

Е, да тя е :daaa: Писали сме заедно
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”