Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от maranta »

Помощ! :eeeh: Не мога да преценя, обърках се от четене :cry: :snif:

Две големи чуденки имам :hmmm:
Добре ли ще стои Eyes for you на 70см пред Греам Томас? :hmmmmmm:
Как ви се струва Molinex, Mari rose и Sharifa Asma в една редичка през ок. 70 см? Има засенчване от асма за всички, но е рехава сянката.

:angel2:
Моля, дайте акъл :idea1:
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от utro77 »

maranta написа:Помощ! :eeeh: Не мога да преценя, обърках се от четене :cry: :snif:

Две големи чуденки имам :hmmm:
Добре ли ще стои Eyes for you на 70см пред Греам Томас? :hmmmmmm:
Как ви се струва Molinex, Mari rose и Sharifa Asma в една редичка през ок. 70 см? Има засенчване от асма за всички, но е рехава сянката.

:angel2:
Моля, дайте акъл :idea1:
Аз не, че мога кой знае какъв акъл да дам...

Eyes for you и GREHAM THOMAS на мен не ми допадат особено в комбинация, но всеки си има свой вкус. Бих комбинирала Eyes for you с розова, цикламена или червена роза.

За другите нямам какво да кажа.
Виж в Енциклопедия роз какво се очаква да представлява розата като височина и ширина и ще разбереш дали е добре да се в една редичка.

Енциклопедия роз - http://www.rosebook.ru/" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

За първата комбинация -не.На Греъм Томас й трябва радиус 150,на Очите -по-малко ,но някъде толкова .Очите я дават 140 височина ,става и по-вече при нас ,ще я закрива.По същия начин Очите съм я свряла в една туя,на 3 година имам половин Очи-т.е -едно око и половин туя.Ама тогава изобщо не бях прочела,ако изобщо е имало инфо в енциклопедията.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от maranta »

Бързи сте, благодаря ви :tzeluvka:
Абе и аз силно се съмнявах за Очите и Греам, но друго си е някой да потвърди :tzvetentze:
Утро, всичко съм проверила и изчетох доста мнения, но не мога да си го представя на живо :snif: Първите ми поръчкови рози са от миналата есен :nod:
Обърках се, уж се опитвам максимално да се съобразя с основните насоки от опитните, но не се справям :angel2:

То място за много опити няма, просто липсва такова :ufff: Като с кубчето на Рубик е работата - само мога да ги въртя на няколко малки местенца, ако махна нещо, то трябва да отиде на нечие друго място :hmmm: Или в друга градина :dovolen:

А редичката от тези(Molinex, Mari rose и Sharifa Asma), ако не е много зле, поне да знам, че тези три места съм ги запълнила :eeeh: Това бива ли го...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

На първите две им трябва 1 м,третата е висока,тясна, с голи крачета.Не че няма да стане на 70,няма да е голяма драма,но ще са сбутани. Сложи третата в средата,уж да са по-оптимални.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lizi »

При мен Mari rose мина два метра вече за две години , а Molinex ми е от пет години и повече от 50 см не стана.
За третата нямам впечатления. Тези двете обаче въобще не си вървят от към цвят - една е розовка, а другата е жълто-оранжево .
Очите много добре се съчетават с Burgundy Ice.
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от utro77 »

Препоръчайте ми роза за шарена сянка?
Имам едно местенце, което ми пустее...

Leonardo da Vinci дали ще понесе шарена сянка???
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от maranta »

Благодаря, Либра :tzeluvka: , Лизи :tzvetentze:
Докато не пробвам, няма да стане, но ще имам предвид съветите ви :nod: Ще ги наредя както казва Либра, пък ако Мари се извиси прекалено ще местя :twisted:

На Eyes for you клоните меки ли са?
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от niania »

Искам и аз да попитам , имам намерение да сложа Айсберг и в "краката" Аспирин и около тях няколко иглолистни . Според вас двете бели рози добре ли ще изглеждат и ако-да , на какво разстояние една от друга трябва да са ?
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от niania »

Искам и аз да попитам , имам намерение да сложа Айсберг и в "краката" Аспирин и около тях няколко иглолистни . Според вас двете бели рози добре ли ще изглеждат и ако-да , на какво разстояние една от друга трябва да са ?
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”