Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Ех,calico щях да я взема,но нищо .Случайно да имаш вкренена Хайди Хол от твоята,за продаване?Голям мерак ми е,но сега от никъде немога да я взема.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

hitolq написа:Ех,calico щях да я взема,но нищо .Случайно да имаш вкренена Хайди Хол от твоята,за продаване?Голям мерак ми е,но сега от никъде немога да я взема.
нямам мила, аз резници не залагам, но наесен ще ти пратя един сноп да я опиташ с резници. Рядко я предлагат, щото не е засукан гюл.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Не е засукан гюл,но как цъфтии и твоята каква е.......Ще я имам тази роза със сигурност.
Благодаря ти за предложението :dovolen:
fani34
Дълго кафе
Мнения: 122
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от fani34 »

Здравейте. имам нужда от помощ . Малка градинка, диаметър 2,60 . Изложение югоизток. Пече непрекъснато, само сутрин има лека сянка от туите. Това ми е най централното място в двора. Имам огромни френски прозорци и веранда и виждам градинката непрекъснато. Чета мисля, не мога да реша. Еднакви рози или различни . Не искам да купя нещо и после да местя. Трябва ми нещо впечатлително, на аромат не държа, може би трябва да са по -ярки. Да има непрекъснато цвят. Трябва да са високи около 1,50-1,80, тъй като верандата е малко по нависоко. Във Варна съм и тук понякога духа много. Много ще съм благодарна на мнения, че в последно време само рози сънувам.
Изображение
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Tanet »

Изображение

" onclick="window.open(this.href);return false;

разгледай тук има много идеи за такива местенца. Не е задължително да са рози, може да сложиш джуджест плачещ ацер с червени листа , а отдолу някакво стелещо иглолистно, или няколко камъка и дребни иглолистни, варианти има много ако не държиш непременно на розите. Трябва да знаеш, че непрекъснато цъфтяща роза няма. Всички правят паузи и тогава не са особено атрактивни. Градинката е малка и аз бих садила всяка година различни едногодишни цъфтящи и така ще имам различна визия всеки сезон.

Дори бих оформила повдигната фигура -кръг или шестоъгълник от камък или малки тухлички и по периферията бих сложила каскадни-вербени, латинки и разни такива, също бегонии -много цъфтят на слънце, а в средата нещо за солитер, интересно иглолистно, щамбова роза.

" onclick="window.open(this.href);return false;
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Fani,изборът доста се стеснява,тъй като ти трябва точно една роза .Моето предложение е Crown Princess Margareta.Graham thomas също ще стои с изправен храст ,но върховете на клоните ще падат свободно . Еyes for you също би била добър солитер. Но за сега само при мен е станала 170 .Massad също има рози с тази големина,но някой друг трябва да даде съвет,моите са малки и малко.
Aцери на пек и вятър не са подходящи,но има други храсти с интересни листа.
По принцип,също подкрепям Танет за разнообразни растения,които да се подменят всяка година,а да има основни ,които са постоянни.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Tanet »

Ето така повдигнато примерно

Изображение

ей ги бегониите
Изображение

може да го обкантиш с нисък многогодишен флокс, листенцата са му като иглички, цъфти обилно поне месец, прави каскади и не иска много грижи.

ето и друг вид

Изображение
Последно промяна от Tanet на Апр 11, '17, 10:56, променено общо 1 път.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

За петното с нарцисите отпред ли става дума?
роза 1,80 там ще ти закрие задния фон, а той е хубав.

От това което се вижда, градината ти е предимно зелена. така че това петно отпред би могло да е пъстро. Танет еправа, едногодишните ще дадат всяка година нещо ново. Но може и цветно петно с многогодишни микс да направиш.

Иначе петното би могло да понесе една голяма остинка, която да стои самостоятелно като храст без опора. Короната на принцеса Маргарита е с много подходяща фонтановидна структура за това място.

а би могло и един вид само от малки рози, тогава ще са няколко. Дано Нини види тук и каже коя беше оная червена непрекъснато цъфтяща роза която при нея е на улицата, все се каня да си я запиша и все забравям.

ако това беше моята градинка, и като знам това което вече знам и имам опит, щях да я оградя с нисък бордюр чимшири и вътре да засадя само една роза- Хайд Хол- Hyde Hall http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... hyde-hall/
та за 3-4 години ще изпълни целия обем, ще е кълбовидна с диаметър около два метра и ще цъфти почти непрекъснато.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Tanet »

Ето една ниска, устойчива на дъжд и продължително цъфтяща роза. Правиш масив от нея и ще стане красиво.
http://www.rosebook.ru/roses/gallery/stadt-rom/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение

но аз бих направила повдигната фигура, обкантвам с чимшир или с падащ юниперус и в центъра три рози като посочената.
Изображение Juniperus horizontalis 'Mother Lode'
Последно промяна от Tanet на Апр 11, '17, 11:18, променено общо 2 пъти.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Изображение
Heavenly pink
Tри флорибунди на 120-130 също ще свършат работа
Francine austin бяла- също на фонтан
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”