Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

vsaymenova написа::daaa:
good to know за lady emma. :D Въпреки, че при мен я "глезя" с поливна система и обедно засенчване.
Хихи, дай Боже всекиму, но както Ноелчето казва, редно е да ги свикнем от малки на съответните градински условия, аз моите съм ги оставила на принципа "който оцелее" и да гледа да цъфти!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

а защо трябва да слагаш нещо пред Краля? Той ще си направи страхотен масив там ако не му се пречкат други клони в краката.

на мястото на Хермозата- зависи дали искаш розово петно тон в тон, или нещо контрастно

на това слънце там Скиптъра ще се държи отлично
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

То накрая така и ще стане, Калико, но тези рози не са точно отпред, така изглежда на псевдо проекта ми, де факто ще се падат отстрани на Краля, но по-напред от него...много е гола тази зидана ограда, не я харесвам, не искам да я виждам...

Навремето не я искахме изобщо, ама много са ни любопитни съседите и се принудихме да вдигнем зид, поне да не ме виждат докато се гъзурча да плевя :lol: :lol: :lol: .

Та в този ред на мисли, приемам предложения всякакви, с контраст и без контраст, само да са по-слънцеиздръжливи розите.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

дай моля те снимка на мястото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Качвам снимки веднага.
Това е оградата, като съм засадила Краля там и Джеймс Галуей. Също така, понеже от вас научих, че пустите му Остинки искат засенчване, по-рано през есента на 2016 им засадих 3 дъбчета, ама са младички....та евентуално след 10тина година сянка ще има:))))))))) Западната ограда е това.
Изображение

А това е другата част на оградата (южната), още по-дълга и гола, а тя е точно срещу верандата и беседката...та рози да има! Всички засадени растения са на 3,5 метра навътре от оградата, понеже ще стават височки и спазвам закона. Между тях и оградата ми се иска да има рози, кълбета от рози, облаци от рози и всякакви други рози:))))
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ха,ха и дъбчета им засадила :lol: Скица :tzeluvka:
Понеже,по време на садене на рози,есен и пролет,слънцето е ниско и съседският орех пази сянка,моите няколко Остинки се оказаха лятото на върл пек,без грам засенчване.
Е,добре са си,растат,цъфтят....

Марги,при теб си представям единични рози с големи обеми и пищни храсти покрай оградата и тук там някоя групичка на по преден :hmmm:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Джоя, и аз така си ги представям, но се чудя какви да са розите...Чета сега за 3ти път темата за Остинките и съм си направила списък. Особено на втората снимка оградата много ми се иска да е с рози, защото е адски дълга.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Мнение на Калико в темата Рози за огради
ако аз сега правех моята мрежеста ограда, и тя е към 10 метра, бих сложила само короната на Маргарита и Хайд Хол, идеално си отиват, по 3 броя редувани, и на третата година щях да имам ограда мечта.

айде да кажем и един Грахам Томас и Скиптъра по 1 бр
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Вчера като преглеждах пак темите за остинките и оградите, попаднах и аз на това мнение на Калико и прекрасните й рози, но при мен оградата, която искам да "залеся" е около 40 м и е бетонна. Не знам, предвид липсата на проветрение, дали изобщо ще е подходящо да слагам рози по зида.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

Margaritenia написа:Вчера като преглеждах пак темите за остинките и оградите, попаднах и аз на това мнение на Калико и прекрасните й рози, но при мен оградата, която искам да "залеся" е около 40 м и е бетонна. Не знам, предвид липсата на проветрение, дали изобщо ще е подходящо да слагам рози по зида.
ти ако ще вземаш остинки не можеш да сбъркаш ....не и драматично
но все пак дай списъка поне размерите да ти изпонапишем , че за българия важат не на бай ти дейвид а нашите размери от нашите градини ...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”