Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от молина »

calico написа:При мен е само на два часа слънце, останалото сянка от ореха - и пак прегаря. Пред нея са Хайди Клум, те прегарят значително по-малко.

циркусите са от една много знакова поръчка от Турция, беше като логическа задача.
забрави за там, не става вече, то си беше еднократно
Жалко! Изглеждат прекрасни! Но добре, че ми каза Калико, да се ориентирам към друго. Минервата определено ми легна на сърце и ще помисля да я сложа по на сянка, пък ще видим. :liubov2:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

А Хайди Клум ми е на слънце от обяд до залез,не прегаря,но направи метър миналата година.
Тя ми е до Пашмина,но едната цъфнала,другата на пъпки.пак не уцелих :mrgreen:

ИзображениеIMG_4286 by Антоанета Божилова, on Flickr
от дясно е Пашмина,пъпчасала
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ToBo »

Мисля, че като цъфтеж Пашмина и Минерва ще се засичат. Но Пашмината е добре на слънце, а Минерва - не. Иначе и Пашмината прави клони над метър при мен :lol: Хайди ми е на целодневно слънце, не прегаря, но не прави повече от 70 см височина.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от молина »

Благодаря ви, че сте толкова отзивчиви и ми дадохте тази полезна информация, че ако трябва сама да си подреждам градината кой знае колко гафове ще направя и после ще падне едно местене... Уж чета, ама ето че има неща, които по енциклопедиите не ги има. А и друго си е да знаеш как се развива дадено растение в нашия климат, друго е да четеш как е в Русия например. Само да уточня, че розите няма да ги садя в София, а на вилата - то пак си е София област, ама е планина и съответно не е толкова топло както е в полето.
Както писах по-горе на мен мястото ми е под една череша, до пътека. Над пътеката има пусната лоза по едно скеле, така че розите ще ги грее пряко слънцето докъм обед и то между 10-14ч. и след това лозата ще ги позасенчи. Освен да сложа Минервата по под черешата, за да има повече сянка за нея, а Пашмината от другата й страна, където короната на дървото вече не хвърля толкова сянка и нея да си я пече до обед повече.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Нека е на по сенчесто Минерва,а моята Пашмина няма проблеми на следобедно слънце.
Циркусите ги има при Agel,но едва ли сега ще има поръчка от там.Дебни на есен,ако някой се навие :stiskam:
Щом харесваш лилавко,Новалис ми е мечта(по височка е) :angelche:
Ако някой ден изникне някое сенчесто местенце в градината,ще е за Новалис :liubov2:
Сетих се нещо Молина :idea: ,ще ти пиша на лични
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ToBo »

Сиркусите ги има при Agel, но не са налични от година насам.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Здравейте, приятели!

Пак аз и пак с питане...
С налични растения (кои вече поръчани и се чакат, кои вече засадени), спретнах ето тази комбинация:

Изображение

Не е мащабно, понеже нямах подходяща снимка на двора в тази му част.
Също така е доста шарено, но предвид пазаруването на парче от различни места по различно време, аз лично не се справям изобщо добре със спазването на последвателна концепция в градинския дизайн.

Розите от ляво на дясно по оградата са (ох, хич ме няма мен с Царицата на цветята, чета, гледам, мисля и премислям и все на "Вие" си оставаме с нея):
Parade + Laguna, отпред Gentle Hermoine + Hermosa
Abraham Darby + Abraham Darby, отпред Pomponella + Ascot
James Galway + James Galway, отпред Moin Moin + Leonardo da Vinci

Покрай пътеката почвопокривните рози в комбинация с хвойните са: Amber Cover + Sommerwind

Та питането ми е дали евееееентуално някога в бъдеще бих могла да постигна този ефект в действителност и дали тези рози си другаруват или определено имат нужда от преосмисляне?

Много, много ви благодаря за вниманието... надявам се да нямате много забележки, но ако имате, сега е момента да ръсите акъл, докато можем да разместваме растенията в импровизирания ми смешничък проект:)))))))))
Хубави почивни дни на всички! :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Moin moin,всъщност е pink flower circus,дават я 70-80 см,при мен към метър,ще се загуби до Леонардо ми се струва :hmmm:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Margaritenia »

Moin Moin са две растения едно до друго, гледала съм ги розичките като размер и тези които са под 1 м.широки са по 2 бр. планирани. Леонардо не е ли той по-нисичък, сякаш беше до към 1, 2 висок?
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

1,50/1,50 я смятай.виж на Калико в темата.На 46 стр.примерно,че не мога да копна линка
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”