Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lizi »

libra написа:Tрябва ти по принцип ЧХ,погледни тук http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/" onclick="window.open(this.href);return false;
Би трябвало да имаме и тема,но не я намирам
П.П -сетих се за double delight и Nostalgia
Аз double delight не я харесвам .Nostalgia е прекрасна на живо. :liubov2: Нямам я , но я видях при Саша.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

maranta , хайде и аз , че да те дообъркам съвсем
който и циркус да вземеш - все ще отговаря на твоето условие
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

На мен ми е доста важно, защото нямам място за рози, ама никакво
Ти мислиш,че ние имаме !?Нямаме,но правим каквото можем.Схемата е следната- къртим асфалт /Дал/,чимове /райграс /аз/,изкореняваме лозя,пипер,детелина,махаме стари тоалетни,плевни,свинарници,работилници -кой каквото може.Леко,тихо и подмолно ,когато с добро не става.Само и само да засадим 149/скромно/ -ти корен роза.ММ да вземе веднъж да ги преброи !Не знам за какво му е било.
П.П Много ценен опит от Калико/Калико, :tzeluvka: /:-когато хептен се свърши мястото,най-накрая,садиш розите в съседите.За целта е нужно само една по-рехава ограда между вас.Да можеш да ги виждаш ,все пак.И ако се намираш от южната страна на съседите ,розите ще са се провесили към твоя двор.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 120 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от maranta »

zeleno написа:maranta , хайде и аз , че да те дообъркам съвсем
който и циркус да вземеш - все ще отговаря на твоето условие
Зеленко :svekurva: Ама вие и лоши можете да бъдете :o Гледах аз, и циркуси и кордани, но май ще се спра на Easy does it точно за това местенце :nod:
Ти кажи пелина можеш ли да го посрещнеш идната седмица? Той си обича влага и сега бързичко расте от дъждовете...
libra написа: На мен ми е доста важно, защото нямам място за рози, ама никакво
Ти мислиш,че ние имаме !?Нямаме,но правим каквото можем.Схемата е следната- къртим асфалт /Дал/,чимове /райграс /аз/,изкореняваме лозя,пипер,детелина,махаме стари тоалетни,плевни,свинарници,работилници -кой каквото може.Леко,тихо и подмолно ,когато с добро не става.Само и само да засадим 149/скромно/ -ти корен роза.ММ да вземе веднъж да ги преброи !Не знам за какво му е било.
Ох Либра :lol: Ама хич не е смешно даже :evil:
С големи разправии махнахме три лози, НО това, за да може да се минава по-нормално :!: Какво ти място за рози?! Обаче пък най-подмолно и със злорадство съм засадила до стълбовете на асмата Айсберг и Warm Welcome. И на друго място Josephs Coat. Надявам се да се развие добре и да завземе конструкцията на една лоза :twisted:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Mила,успокоявай се,че един ден и ти ще станеш свекърва или тъща.Ама,сигурно тогава ,ще дойде снахата или зетя и ще каже "Божее,тая лудата е натъпкала двора с гюлове,няма място за една лоза или шезлонг!Накъдето се завъвъртиш,все бодили!Няма пари за едни Малдиви,всичко за треволяк се дава!"
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Teodora76 »

И аз имам нужда от съвет, става въпрос за 30 м ограда,терена е леко наклонен и в най- долната му част мога да сложа по- високи, до 2 м рози, остналите до 1,5 м. Харесвам остинките, но е целодневен пек, не знам дали ще издържат в жегите.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

На целодневен пек страдат не само остинките.То,като не е пек,е вятър или дъжд,пак се прецаква цъфтежа.
Аз имам Golden Celebration ,Crown Princess Margareta и Charles Austin,съвсем приемливи са.Струва ми се,че като станат по-възрастни храсти,по-добре се справят.Изложението ми е същото.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Teodora76 »

Благодаря ти libra :tzvetentze:
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 120 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от maranta »

libra написа:Mила,успокоявай се,че един ден и ти ще станеш свекърва или тъща.Ама,сигурно тогава ,ще дойде снахата или зетя и ще каже "Божее,тая лудата е натъпкала двора с гюлове,няма място за една лоза или шезлонг!Накъдето се завъвъртиш,все бодили!Няма пари за едни Малдиви,всичко за треволяк се дава!"
Свекърва ще съм :svekurva: Обаче си права, натам отиват нещата :snif:
Ама не съм луда! Гласовете в главата ми ми го казаха :mrgreen:
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Лелеее,по- горния пост нa libra направо много ме развесели.Ама вярно си е и аз изкъртих една плоча наскоро,а комшииката ме гледаа,чуди се жената.Аз не че нямам място, просто бях решила точно на цимента да бъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”