Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Noel »

Силвииии :potekoha: искам я!
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Оля »

лалесъм написа:
Оля написа:
Да кажа как е при мен ситуацията с Дарбитата - имам шест четиригодишни и всичките са свободностоящи. Никога съм нямала проблеми с тях, не ми боледуват(е , аз си се грижа за тях), цъфтят си.Режа ги напролет, както сте описали тук и вече са си направили хубава, здрава основа.Сигурно има значение и че са на пълно слънце.
И няма снимки :o
А колко са ти височки?

Ами снимки и днес мога да щракна, колкото да се види, като се абстрахирате от снега :nod: .Иначе ги поддържам около 1.8-2.0м.След малко ще ги снимам и ще ги пусна, тъкмо както са си със шипките.
Lois

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lois »

Шест? ШЕСТ Дарбита? Това трябва да се види!
И на снимка, и на живо :)
На едно място ли са ти, или поотделно?
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Оля »

Оля написа:
лалесъм написа:
Оля написа:
Да кажа как е при мен ситуацията с Дарбитата - имам шест четиригодишни и всичките са свободностоящи. Никога съм нямала проблеми с тях, не ми боледуват(е , аз си се грижа за тях), цъфтят си.Режа ги напролет, както сте описали тук и вече са си направили хубава, здрава основа.Сигурно има значение и че са на пълно слънце.
И няма снимки :o
А колко са ти височки?

Ами снимки и днес мога да щракна, колкото да се види, като се абстрахирате от снега :nod: .Иначе ги поддържам около 1.8-2.0м.След малко ще ги снимам и ще ги пусна, тъкмо както са си със шипките.

Така...,откакто се регистрирах в този форум, вече официално за семейството ми съм клиничен случай! Преди малко като събудих синковеца( пубертет ), за да го накарам да снима розите и му обясних за какво иде реч, той само ме погледна и каза:" вие сте лунатици ".Е...,все пак свърши работа.
А сега по същество- снимките не са кой знае какво, но поне илюстрират това, което искам да кажа. Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Оля »

Не можах да ги кача в едно мнение, съжалявам, но ето още Изображение

Изображение

Мисля, че се вижда, че храста е свободно стоящ, листата още соят на розата, ако има черни петна, то те са незначително количество.
Снимала съм само тези две рози, защото най-добре се вижда какво имам предвид, заради снега, иначе останалите са горе- долу същата работа.
И да отговоря на Lois- на това място бордюр имам четири Дарбита ( смесен бордюр ), другите две са самостоятелни, като едната на пролет отива при приятелка, защото е на неподходящо място.
Други снимки- напролет ,като ги орежа :dovolen: .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Оля, чудесни Дарбита, великолепни :potekoha:
Така мисля да формирам и моето, което е на слънце, но то е още бебе.
От снимките ти се вижда фонтановидната форма на розите. Това значи, че няма да могат да станат около два метра без клоните да се огъват фонтановидно, ще стоят така на около 1,30- 1,40 м. Твоите на първи цъфтеж толкова ли са?
Аз имах предвид, че точно поради меките клони, храста не може да направи правостояща структура на повече от 1,40-1,50 м, и затова казах на Тутти да не слага Дарби там. Щото Гр.Томас и Хайд Хол могат и до два метра да направят добра конусовидна форма, но те не правят този фонтановиден ефект. Прави го Короната на Принцеса Маргарита, тя би се връзвала чудесно с Дарби като форма на храста, и биха направили умопомрачително петно без опори, но на не повече от 1,5 м., при съответното рязане.
Когато се търси роза за такъв групов ефект, тя трябва и да няма склонност да вади единични дълги по 2-2,5 м шишове, щото това разваля кръглата форма на храста. А Дарби вади такива клони

иначе и аз искам да видя 6 Дарбита в цъфтеж, на едно място :potekoha: :potekoha: :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Оля »

Ах, Калико, твоите Хайд хол и Леонардо са без концуренция и в случая аз не давам съвет на Тути дали да слага Дарби или не. Мисълта ми беше да покажа как се държи при мен, защото имам няколко храста. В интерес на истината първите две години наистина поляга от тежестта на цвета, но след това си е изправен . И пак да кажа - на пълно слънце. Това, което се вижда на снимките те е заблудило - увисналите клони са така, заради снега - краят на клоните е замръзнал в пряспата (не знам дали се разбра). Иначе първият цъфтеж е на 1,5 -1,8 м. , след това ги режа ,така че да ми харесва храста и пак цъфтят. А колкото до съветите, още не се чувствам уверена да давам. От пролетта ще съм на линия и с фотоапарат, че сега си е жива излагация :D .
Тъй като при представянето си писах, че съм се учила от вас - този бордюр е твоя заслуга :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Оля, това твоето наистина трябва да се види :potekoha:
надявам се и моят слънчев Дарби да тръгне така, без опора.

непременно да дадеш снимка като се стопи снега и клоните се изправят, преди резитба и след резитба. Моля те. :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Tanet »

Изображение
OUT OF ROSENHEIM

Това е един храст издържало на дъжд и имало изправен растеж, цъфтяла да слани. С три рози ще стане чудно петно, може един храстовиден Айсберг да ги разчупи или Артемис.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Фрлорибунда на Кордес, Тани. Няма начин да не е червена, няма начин да не е цъфтежна и здрава, и няма начин да е ароматна :angelche:

трябва да е с нещо в краката, щото като почти всички флорибунди ще оголва краката като порасне.
не я намирам в руската енциклопедия, да видя отзивите
има доста нюанси на цвета, но формата на цветлето е много хубава
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”