Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

РОУЗ написа:И аз търся бяла, мощна, без бодли, да прецъфтява хубаво, еднократна, за да не ми събира жужащи цяло лято, ще я катеря на една пергола, която е в проект.
При мен обаче ще има доста засенчване, докато дръпне. :hmmm:

Scarman's Himalayan Musk в коя поръчка е, при холандеца не я видях?
Роуз, тази роза я няма в поръчки, тук в я взехме някак на шега се организирахме :angelche:

А, за белите сега ги диплим уж, разгледай ги може нещо да ти хареса, повечето търпят засенчване :gush:
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от maiakt »

Здравейте,ако може да ми помогнете в избора за 1 червена роза, за арка. Най-важното условие е да е студоустойчива,4-та зона. Гледах Flammentanz - http://www.rosebook.ru/roses/gallery/flammentanz/. Ако може някакви отзиви или други предложения - ще съм много благодарна.
Искам да направя подарък за една приятелка,а при нея е доста студено зимата.
лалесъм

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от лалесъм »

Белисима, аз това чудо Kiftsgate ще го имам :angelche: Снощи питах ММ ще приеме ли роза с бодли на покрива на бараката, показах му и снимки даже - ми не се стресна, съгласи се :lol: Може би се чувства гузен, че толкова години не го направи този покрив лицеприятен и сега е съгласен на всичко само и само да рахатясам :angel2: Даже се съгласи и улуците да махне, да не пречели на розата. Май и той самият не знае какво го чака :D
Чуденката ми е къде обаче да я засадя. Единият вариант е на подпорната стена зад къщето - тогава ще е на височината на покрива и ще трябва да е като стелеща роза. Или класическото - отстрани на къщето между бетона около бараката и оградата със съседите. Тогава ще загубя малко от височината й, за да се извиси до покрива, но пък ако нещо ММ се осъзнае какво е допуснал да сътворя, мога да заметна розата към съборетината на съседите :hmmm:
лалесъм

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от лалесъм »

Тутти написа:Вече за трети път пиша и все не мога да кача въпроса,но ако и сега не стане,отказвам се.
Искам да ви питам за съвет относно намерението ми да засадя с една приятелка три Остинки на шест квадрата във вътршния двор на обществена сграда.Мястото е абсолютен център и е до парадния вход на сградата,преди стълбите,които водят към входа.Има кой да полива,а аз ще наминавам понякога да ги наглеждам.Торене,рязане,има кой да го прави,ще се следи за това.
Мислех си за Короната на принцеса Маргарита,Дарби и Крокус(или Шекспир 2000).Трябва да са обемни,нали са единствени и да изпълнят мястото.Как мислите?Подходящи ли са или да сменям концепцията.Искам да успея с решение,с ваша помощ,преди крайния срок на Холандската поръчка.
Ух,успях,какво се случва,нещо бърках,май.
Lady of Shalott
- изисква най-малко грижи от остинките ми
- единствено тя цъфти непрекъснато
Ако трябва да имам само една остин роза в градината си бих избрала нея :daaa:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Тутти »

Лаленце, :daaa:
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Звездичка »

За малко ще ви откъсна от гигантите и ще помоля, ако някой вече има "Betty Boop" да сподели впечатления от първа ръка. Срока наближава, а аз нямам нито една поръчана роза. :hmmm: повредих ли се нещо?
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Noel »

Звездичка написа:За малко ще ви откъсна от гигантите и ще помоля, ако някой вече има "Betty Boop" да сподели впечатления от първа ръка. Срока наближава, а аз нямам нито една поръчана роза. :hmmm: повредих ли се нещо?
Звездице,Бети задължително трябва да я имаш.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Звездичка написа:За малко ще ви откъсна от гигантите и ще помоля, ако някой вече има "Betty Boop" да сподели впечатления от първа ръка. Срока наближава, а аз нямам нито една поръчана роза. :hmmm: повредих ли се нещо?

Купувай!
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Звездичка »

Колко малко му трябва на човек :srofl: Ама че сте убедителни! Начии вземам я.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Тутти,трите рози,които си избрала , са достойни за всяка градина. Не им се чуди :daaa: ; разбира се , че има още много остинки, които се представят чудесно. Със сигурност няма да съжаляваш за избора си. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”