Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Bienvenue-ще предизвикаш всеобща завист,може да ти го изпасат за един сезон.
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Grace »

Благодаря, ще дебна за него из предстоящите поръчки :tzvetentze:
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от niania »

libra написа: На мен ми е доста важно, защото нямам място за рози, ама никакво
Ти мислиш,че ние имаме !?Нямаме,но правим каквото можем.Схемата е следната- къртим асфалт /Дал/,чимове /райграс /аз/,изкореняваме лозя,пипер,детелина,махаме стари тоалетни,плевни,свинарници,работилници -кой каквото може.Леко,тихо и подмолно ,когато с добро не става.Само и само да засадим 149/скромно/ -ти корен роза.ММ да вземе веднъж да ги преброи !Не знам за какво му е било.
П.П Много ценен опит от Калико/Калико, :tzeluvka: /:-когато хептен се свърши мястото,най-накрая,садиш розите в съседите.За целта е нужно само една по-рехава ограда между вас.Да можеш да ги виждаш ,все пак.И ако се намираш от южната страна на съседите ,розите ще са се провесили към твоя двор.
Това много ме разсмя , моя двор понеже е на баир , отзад - огромна ограда - 3 м и отгоре височина , отстрани - горе -долу пак така , т.е. съседите отпадат , отпред място колкото да минаваме , даже и толкоз няма , щото там вече имам 2 годишни рози , реших да приватизирам паркоместото , преди година ММ сложи хубави павенца , сега съм на тема да ги къртя , така и така колите отвън стоят .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

E,ти искаш да му отнемеш най-милото-мястото на любимата/кола/Твърде жестоко.
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от niania »

Красотата иска жертви , улицата голяма , двора малък . С павенцата чудно ще декорирам алеи .
А иначе към момента , показвам една снимка , това по принцип е на юг , но поради високите стени тока както съм снимала в момента е максимума който се огравя , т.е. съвсем в ъгъла никога няма слънце , смятате ли , че един айсберг ще вирее и поне частично ще скрие това чудо на химията и майстора ми - кЮлотените зидове .
Изображение

а тук съм нацвъкала разни малки - големи , несъвместими по размер и цвят растения , то и градинската не дава много възможности , но сматам да освобождавам ъгъла , има слънце до около 14,00 часа , смятате ли , че е подходящо за една Полка .
Изображение

Идеи и критики всякакви приемам.
От около две години сме в тази къща , но зимата се нанесохме , т.е. това е второ лято , имам насадени много растения , но е пълен хаос , в предния двор е по-добре , но тук - какафония , така , че ще съм много благодарна за идеи .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ToBo »

Niania, в оня сенчестия ъгъл сложи една криптомерия за фон на розите, дето ще са отпред ;) Тя дава добър прираст за иглолистно (та няма да се изгуби зад розите :mrgreen: ) и понася сянка. Има и сортове тсуга за сянка. А зеленото петно отпред ще го разнообразиш с рози ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от niania »

ToBo написа:Niania, в оня сенчестия ъгъл сложи една криптомерия за фон на розите, дето ще са отпред ;) Тя дава добър прираст за иглолистно (та няма да се изгуби зад розите :mrgreen: ) и понася сянка. Има и сортове тсуга за сянка. А зеленото петно отпред ще го разнообразиш с рози ;)
Ооо , погледнах и двете - криптомерията и тсугата много ми харесаха . Айде , реших , само ще прегледам сайтовете и отглеждането ми и садя . Благодаря .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

Здравейте, ще попитам и в тази тема:
тази пролет засадих край пътеката (дълга 8м) две редички от рози Abundance (Red, Pearl и Cream) от холандска поръчка. Прави ми впечатление, че червения Abundance се различава от другите два сорта по форма на храста и височина. Излиза, че няма да има ефект на равен бордюр. Тази есен искам да засадя зад тях един ред с високи рози, които би си отивали като форма на храста и височина и се съчетали цветово с бордюра пред тях. Много моля знаещите да ми помогнат! Благодаря
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Koлко е широка лехата и какви трябва да бъдат розите-вид,височина?
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

Лехата е широка около 1,20м. Зад нея пак ще има място около 1м., което вече е на сянка, защото допира до стената на съседите. Иска ми се да скрия доколкото може не много красива стена на съседската къща . Относно вида на розите ще ми се да бъдат много цъфтящи, а височината трябва да е такава, която не изисква подпиране. Много неща искам, ако може нещо да предложите...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”