Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от viktoriaivanova »

Моля да изкажете мнение, дали заплануваното от мен е добре за покрай телена ограда със съседите, мястото е слънчево от 10ч сутрин - до залез.
Има засадени 4 бр. физокарпуси, още малки 50-60 см, на по 3,30 метра разстояние: Диаболо, червенолистни и зелен.
Между тях искам да посадя наесен от поръчаните рози на Тантау /розите стигат на ширина по 1 метър/ :
Friedenslicht -бяло

Arabia - оранж, сьомга

Rokoko - бледокайсия.
Въпросът ми е - Ще им е достатъчно ли мястото за развитие, както на розите, така и на фидокарпусите.
---------------------------------------------
Варианти за други рози, не ставащи толкова широки, които съм поръчала и може да заместим горепосочените са: IInka; Darcey Busel; Academia. Или : Well being; Tequila Sunrice

Моля ви, дайте предложения кои рози .
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Виктория,физокарпусът е голям храст .Тути е показала един разкошен екземпляр ,като нищо има 330см,май е в нейната тема,виж,моля.Малки рози не са за до такива големи храсти,така ми се струва.Не че физокарпусите не може да ги режеш като ЧХ,но то се обезсмисля хубавия храст.
Имам много физокарпуси и знам за какво говоря.Даже,нашите ММ ги подстрига,но му дожаля да ги свали по -ниско и все едно нищо не е направил,най-много да им се прецака следващия цъфтеж.
Изображение Ето на Тути водопадите .
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от viktoriaivanova »

Либра, първите три рози , които изброих са храстови - дават ги 120-150 височина и 100см ширина.
Тоест - не са малки.
Няма ли да се вместят помежду физокарпусите, чието отстояние е 3,30м ? Или по-точно казано - розите да посадя между физокарпусите, но по-напред изнесени?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Можеш да пробваш с по една роза .Засади розите по напред .Ако много ти се разраснат физокарпусите,явно ще трябва да ги ограничаваш с ножицата.
Аватар
dannaia
Виенско кафе
Мнения: 490
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dannaia »

Момичета, препоръчайте ми добри патентни сортове рози катерачи - ароматни, цъфтящи през целия период и без червени./ за перголи и колони /
Разчитам на вашето мнение и опит.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от pepelqshka71 »

Погледни темата за дългоцъфтящи катерачи
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... B8#p759479" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

viktoriaivanova написа:Моля да изкажете мнение, дали заплануваното от мен е добре за покрай телена ограда със съседите, мястото е слънчево от 10ч сутрин - до залез.
Има засадени 4 бр. физокарпуси, още малки 50-60 см, на по 3,30 метра разстояние: Диаболо, червенолистни и зелен.
Между тях искам да посадя наесен от поръчаните рози на Тантау /розите стигат на ширина по 1 метър/ :
Friedenslicht -бяло

Arabia - оранж, сьомга

Rokoko - бледокайсия.
Въпросът ми е - Ще им е достатъчно ли мястото за развитие, както на розите, така и на фидокарпусите.
---------------------------------------------
Варианти за други рози, не ставащи толкова широки, които съм поръчала и може да заместим горепосочените са: IInka; Darcey Busel; Academia. Или : Well being; Tequila Sunrice

Моля ви, дайте предложения кои рози .
Аз бях набоЛа три между останките и то на по 60 см , стана страшно меле от колонаци , изтегли напред розите защото тия храсти растат - поне при мен един светлозелен с кастрене си стана 2-3 метра
Deleted User 2919

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Deleted User 2919 »

dal!!!!! Ти си тук. :ieeee: Приятно ми да те чета. Даже ,когато влизам , като гост, ще те чета.Пиши.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от stefan_doc »

Моля за съвет - за една приятелка, от кой български производител Абракадабра е най-читава?
GIOIA(Джоя)

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Имам Димовка,разпадна се сорта.
Сега е само кадифено червена.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”