Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ToBo »

Niania, в оня сенчестия ъгъл сложи една криптомерия за фон на розите, дето ще са отпред ;) Тя дава добър прираст за иглолистно (та няма да се изгуби зад розите :mrgreen: ) и понася сянка. Има и сортове тсуга за сянка. А зеленото петно отпред ще го разнообразиш с рози ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от niania »

ToBo написа:Niania, в оня сенчестия ъгъл сложи една криптомерия за фон на розите, дето ще са отпред ;) Тя дава добър прираст за иглолистно (та няма да се изгуби зад розите :mrgreen: ) и понася сянка. Има и сортове тсуга за сянка. А зеленото петно отпред ще го разнообразиш с рози ;)
Ооо , погледнах и двете - криптомерията и тсугата много ми харесаха . Айде , реших , само ще прегледам сайтовете и отглеждането ми и садя . Благодаря .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

Здравейте, ще попитам и в тази тема:
тази пролет засадих край пътеката (дълга 8м) две редички от рози Abundance (Red, Pearl и Cream) от холандска поръчка. Прави ми впечатление, че червения Abundance се различава от другите два сорта по форма на храста и височина. Излиза, че няма да има ефект на равен бордюр. Тази есен искам да засадя зад тях един ред с високи рози, които би си отивали като форма на храста и височина и се съчетали цветово с бордюра пред тях. Много моля знаещите да ми помогнат! Благодаря
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Koлко е широка лехата и какви трябва да бъдат розите-вид,височина?
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

Лехата е широка около 1,20м. Зад нея пак ще има място около 1м., което вече е на сянка, защото допира до стената на съседите. Иска ми се да скрия доколкото може не много красива стена на съседската къща . Относно вида на розите ще ми се да бъдат много цъфтящи, а височината трябва да е такава, която не изисква подпиране. Много неща искам, ако може нещо да предложите...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

За да скрие стена ,трябва да са 2 метра или може 120-30?
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

може,
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

На 8 метра предлагам 6-7 рози .
Angela,Leonardo da Vinci,Eyes for you,Charles austin,Novalis,Tcvetelina Romantica,First Lady
Toва са примерни рози,хубави,цъфтежни,различни цветове,избирала съм ги средна хубост 140-150.Те няма да станат под конец,изправени са .Бяла не съм сложила,отивам да търся.
Последно промяна от libra на Юли 7, '17, 20:41, променено общо 1 път.
starrider
Kъсо кафе
Мнения: 72
Регистриран на: Яну 18, '17, 10:18
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от starrider »

предполагам, че при висок храст не може да мине без подпиране? По тази причина трябва да са до 130см?
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Тези са без подпиране,те са изправени храсти .За бяла предлагам Sweet blondy.Тя е кремава,на прецъфтяване избелява.Тъкмо няма да свети ,а ще прелива с другите нежни цветове.Най-силен цвят е червената Цветелинка,нея-в средата за баланс.
Може някой да предложи някоя друга по висока роза.
Трябва да са ти малко по височки розите за да се вижда нещо иззад предните.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”