Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Daniela Pargu »

Много благодаря за насоката :tzvetentze:
Това вече е "помощ от другарче" :daaa:
Преписах ги в спец. тефтера и ще търся! :tzeluvka: :gush:
petya_misheva
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Май 5, '16, 09:41
Местоположение: София/Враца
Дал благодарност: 7 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от petya_misheva »

calico написа:ами от остинките според това което имам аз на слънце, ще виреят добре Скиптъра http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... terd-isle/, Хайд Хола http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... hyde-hall/ и Греъм Томас http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... am-thomas/
останалите клюмват доста рано сутрин в жегите
но ако пролетта при нея е по-прохладна, възможно е да види пълния блясък на розите в първи цъфтеж. За повтарянето вече- според времето, но в жегите поначало и другите рози не се представят добре.
Много благодаря за обратната връзка!
аз се замислям да комбинирам и с Лейди Ема, рускините я намират за издръжлива на жеги : http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... -hamilton/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Daniela Pargu »

И аз така се досетих,че розите имат дълбок корен и имат шанс пред туите!
Ще садя ! :stiskam: :stiskam: :dovolen:
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Момичета,предложете ми една роза,която да насадя пред лятната кухня.Да е Остин,да е най-цъфтежната :dovolen: и да може да ми покрие стената от дървени решетки,която е около 2,50.Представям си нещо такова:
Изображение
Това само с рамблер ли може да се постигне?
Насочила съм се към Албрингтон рамблер или Тесс....Какво мислите вие?С Tess дали ще постигна такъв ефект?..Или трябва да дам 35лв за рамлера :ufff:
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Вече доста четох,цяла седмица,но ако ви кажа че нищо не измислих сигурно ще ми се смеете,даже съм още по-объркана.
Мястото е това: Изображение
Тук лятото прекарвам най-много време и искам да има най-красивите и много цъфтящи рози!!!В началото мислех по средата ,там до туфата хемерокалис да сложа Албрингтон рамблер и да приключа.Но после се замислих Рамблер ли е най -подходящата роза,от към цъфтеж.Знам от вас,че повтаря,но постоянно ли цъфти...Това не съм сигурна.След много четене и оскъдния избор на рози от бритрозако реших посредата между двете черни греди да сложа Крокус,а на една от двете греди да сложа Рамблер,който да се вие и да обхване и хоризонталните дървени дъски.До тук добре,но Рамблер ми идва много скъп 35лв. И снощи реших да взема и другата от бритрозако ,те са по 18лв.,но пък нямам кой знае какъв избор.Трябва да избера някоя ,която да поведа по хоризонталните греди!
Шарлот,Голдън Селебрейшън,Джорджия,Генерал Гарднер.
Харесах Джорджия,но цъфти ли много?По средата Крокус,а по едната греда извиваща се Джорджия....Какво ще кажете?До понеделник трябва да реша!!!
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

Можеш да погледнеш и тук
http://oakplants.eu/%D1%83%D0%B2%D0%B8% ... 0%B2%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Имат налични Алоха, Айсберг, Компасион и др. Имат и много на Остин но цената е по - висока.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Мдаа,само че от тук ми идват доста скъпи.
Благодаря все пак :dovolen:
Аватар
dilyanka
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Юни 4, '14, 09:49
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dilyanka »

hitolq написа:Вече доста четох,цяла седмица,но ако ви кажа че нищо не измислих сигурно ще ми се смеете,даже съм още по-объркана.
hitolq , при мен в същата ситуация е Gloire De Dijon, но тази пролет се наложи да поставя конструкция, защото беше невъзможно да прикрепям клоните й. Извън първия цъфтеж, винаги има по някой цвят. После прави втора вълна. Ароматна е. Купувала съм я от Бритрозако за 3,50 лв.
Teasing Georgia при мен върви много широка и разпиляна, иначе също цъфти, дори и в жегите, не съм усетила аромат.
Compassion има много твърди клони. При мен всяка пролет се налага да я режа на височина 0,6 м. и после до края на сезона става 1,8 м. Цъфти по върховете. Мисля че не е подходяща за тази позиция.
Нямам айсберг катерач, но мисля че e от непрекъснато цъфтящите.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Дилянка,знаеш ли аз вече направих своя избор!Джорджия та и Крокус това ще е.Няма какво толкова да му мисля,все са хубави рози .Усещам ,че това умуване започва да ме натоварва ,а не искам да е така.Пожелавам си розите много да ме радват и да ми донасят спокойствие и хубави емоции :dovolen: Пожелавам и на всички вас розите да ви радват и много, много да цъфтят.Аз за тази година приключвам с зарозяването!Категорично!
Хубав ден от мен!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Добър избор си направила, Кросука е отлична роза. Джорджията също. Бих те посъветвала наместо нея Голдън Целебрейшън да вземеш, защото е още по-цъфтяща, но май закъснях.
Ще им се радваш, които и да са.
А и да знаеш че няма непрекъснато цъфтяща роза, все почиват отвреме навреме :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”