Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Lois

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lois »

Благодаря, Калико, но пропуснах да уточня, че целта е текущата холандска поръчка, няма ги тия новости там.
интересно изглеждат :)

прерових му сайта и си харесах ей тия, казвайте ако има грешки

Fortuna http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.39725" onclick="window.open(this.href);return false;
Maxi Vita http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.42058.5" onclick="window.open(this.href);return false;
The Fawn http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.32284.5" onclick="window.open(this.href);return false;

харесах и още една, ама естествено я няма при холандото, американка е
Vineyard Song/MORgrapes http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 71.1&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Лоис, ама това са малки рози, флорибунди. Те не могат да се проточат по колоната нагоре? Не ти ли трябва там малко цвят във височина, върху колоната.
от трите при холандото последната е най-добрата.

а американката Винеярд Зонг аз я имам, от Америка :angel2: Имаш резници ако искаш, тя е полианта, бързо ще се хване.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

ето още едно предложение към Лоиз
The Simple Life
1989
сега видях мястото
имам розата от миналата година
винаги е с цвят / не е обсипана , но винаги има /
качвала съм снимки в моята тема
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

За колоната на Маестра продължавам да мисля ,че една рехава висока роза, подведена там, ще е по-подходяща от ниска храстова.
Маестра, ти каза че червеното не ти харесва, обаче виж и Момо - тя е малиново-винен цвят, цъфти на клъстери с дребни цветчета, меки клонки, лесно се подвеждат, фризира се всякак, има и каскаден ефект.
ето така http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.233581

при мен кусура й е, че бавно нараства, но ти и без това искаш флорибунда там, тя ще ти стои като такава поне две години

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lois »

Хм, всъщност не бях мислила за колоната като такава, то това е комин всъщност, не че има голямо значение най-вероятно. Снощи бях решила, че слагам там двете простоцветки да направят облак и приключвам. Ама сега ме замислихте :)
Зеленко, сега ще я погледна тази
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Мисли, мисли Маестра, трябва ти и обем във височина там :angel2:
но ассссссссс съм невинна... :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от clock »

Аз понеже съм голяма преписвачка (и Калико от теб най- много преписвам, ама нали от отличниците се преписва) тази розичка Momo ми се усмихна още от първият път щом я видях. Калико я беше показвала наскоро сгушена между други рози. Искам да си направя едно червено петно и тя със сигурност ще е там! Ефирност някаква носи това Momo! Няма я при холандеца в момента, но беше една от първите, които потърсих когато започнах да избирам. Та, с две думи, и на мен тази роза много ми харесва!
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

Margaritenia написа:[
for your eyes only
Изображение

Май третата не се връзва много... :hmmm: боже, все едно не съм чела до вчера "розите, съчетание по цветове", "Дейвид Остин и други англ.рози" и т.н., и т.н.
Марги, отиват си. Тези персики си вървят всякак, с това специфично око. На мен ми е новичка от миналата година, но е здрава и цъфтелива.
Това е реален цвят без обработки

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Белисима, не мога да намеря снимка на моята роза, обаче е точно ей такава

Изображение

това е Bright as a Button. кажи ми сега каква е разликата с тази на твоята снимка? И от колко метра тая разлика вече няма да се вижда?
Що продължават да ги правят еднакви тия рози, не знам. Моята е изгонена отвън на пътя :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

calico написа: Що продължават да ги правят еднакви тия рози, не знам. Моята е изгонена отвън на пътя :mrgreen:
Щот не е ароматен гюл :angelche:
Е, розАвите гюлове от 3-4 метра се сливат, ама ние ги различаваме от 30 метра :angelche:
Прости им на тези рози, Калико те са да се съзерцават от метър, за да види човек тичинки, око, нюанси :lol:
Права си, че много си приличат и като имаш две, три от тях в основните тоналности стига, но 100 розАви гюла са ни малко :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”