За начинаещите розари -с грижа и обич !

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Мария Николова »

Утре ще е ден за рязане на пъпки, цветове и плодове - големи колкото шикалки. Тъкмо дъждът спря. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от botan »

Моите поръчкови трънки се събуждат. Какво да ги правя? :hmmm:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от libra »

Ако са на балкона-нищо.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от greeneyed »

Вчера рязах резници и понеже почиствах листата, видях, че във всяка пазва на листо има бутнала пъпка. Нищо не може да се направи срещу времето. Каквото-такова. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от botan »

Петровските клечотини има ли шанс да цъфнат догодина, ако розата е еднократно цъфтяща? :hmmm:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от kim »

botan написа:Петровските клечотини има ли шанс да цъфнат догодина, ако розата е еднократно цъфтяща? :hmmm:
Ако изкарат зимата има шанс да я видиш :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Lilly »

мили дами, с лек уплах задавам въпроса заради опасението, че някой ще прецени , че не съм в точната тема или нещо друго не правя както трябва, ама не успях да намеря по-точна тема :snif:
Зададоха ми въпрос на мен, но не се чувствам подготвена / откъм теория и практика - хеле пък за розите точно/ - да дам коректен отговор.
Не мога да прикача снимката, затова давам линк - заслужава ли си хълцането по тази красавица?
Изчетох в началото мнението на Дал за щамбите - няма как точно на нея да не вярвам, ама човекът, който мен ме пита , много си е харесал картинката.
https://goo.gl/U7m0cb" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от calico »

Лили, не се безпокой толкова къде питаш, нали все е за рози.

Сега, първо снимката не е на тази роза, която ще купите. Това е снимка от нета, там има много впечатляващи снимки на всякакви щамбови рози, има и потресаващи снимки. Но не идват такива, стават такива с грижи, ако се уцелят.
Второ, тази роза няма име. Това значи, че производителят не е известен. В случая с розите "произведено в България" е само знак за проблеми евентуално. На мен ми прилича на Франсин Остин, но едва ли е тя, а ако е тя значи е краден патент. Което не значи че няма да е хубава или да цъфти, просто ти обяснявам как стоят нещата. Аз не бих купила роза без име, въпреки че при грижите за щамбите името не е толкова от значение, щото се реже като щамба. И все пак характера на розата си има значение- да знаеш какво да очакваш от нея като цъфтеж, склонности, растеж, и пр.
Десийото има много щамби, ако се яви може да каже коя е, аз не ги познавам много щамбите.
Лицензирани и рози с имена в България и то произведени тук, продават само Бритрозако, имаха много голяма и пълна листа със щамбови рози миналата пролет, вероятно пак ще имат. То и сега не е времето да се купува тази роза, нека мине зимата

с две думи- аз не бих купила роза само по снимка от нета, без никакво друго инфо.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Lilly »

Благодаря ти, calico :tzvetentze:
Значи достатъчно дълго и достатъчно внимателно чета форума, защото и аз дадох същия отговор :D
Но друго си е да го чуя от теб :D .
Само една щамба съм купувала - от Баухаус, холандска, камара пари - и тая есен я отрязах до долу. Това чудо не спря да боледува 3 години.
Но това беше във времето, когато все още не бях открила във форума що е то да си истинска розарка :lol:
dal

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от dal »

картинката е на алба мейландекор -понеже я имам , да кажа че е страшно яка и цъфтежна и вярно прави плачещ ефект
някъде имам и снимки на моята , тя е от димовите щамби с бактериалния рак- май номер 44 два цвята , ама бялото утрепа розовото още на първата година

като я е харесал да я купува - турен акъл на глава не се закрепва :tzvetentze:

ето моьята Изображение има милиарди малки пъпки и после цветчета
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”