За начинаещите розари -с грижа и обич !

Публикувай отговор
Vessi
Kафенце
Мнения: 46
Регистриран на: Яну 15, '15, 14:00

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Vessi »

Много ти благодаря Оля ,но само не разбрах правилно ли съм оставила две пръчки и ако избие нова от долу да я оставям ли и тя да разсте и листата по стъблото махат ли се, че моят мъж иска да ги маха ,защото смята ,че е като асма
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Daniela Pargu »

И аз имам 2 подобни - два пъти ги местя /дано тази пролет съм намерила подходящото място!/
Сега нищо не махай! Ни листенца ни клонки- нека се развива!Догодина ,като се самооформи и покаже каква е -тогава
я прави по твой вкус.Така както си я сложила е добре,за да се стабилизира кореновата система.
Има време за цвят! :daaa: :daaa:
GIOIA(Джоя)

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от GIOIA(Джоя) »

От тези клончета по стеблото ще направи цветни пъпки и ще цъфти,нищо не махаш :idea:
А ако избият(надяваме се)от земята други"пръчки" ги повеждаш на там,на където искаш да растат,като за целта трябва да сложиш решетка на стената или арка,по която да се вие.
Това са основните клони на розата,които си отглеждаш 3-4 години и чак,когато започнат да цъфтят по малко и се вдървят,ги премахваш,като първо си отглеждаш нови,който ще избият от основата.
Попрочети темите в раздел рози и клематиси,има и картинки,ще ти стане по ясно :daaa:
Vessi
Kафенце
Мнения: 46
Регистриран на: Яну 15, '15, 14:00

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Vessi »

Много ви благодаря! Успешен ден ви желая!
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Оля »

Да, както ти е писала Джоя, нищо не махаш! Ако излезе нещо ново, оставяш и него. Успех!
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от firefly »

Привет на всички!

От няколко месеца съм се гмурнала в темата за розите :angel2:

Искам да ви попитам за съвет понеже знам, че доста хора тук имат сериозен опит :) За съжаления си нямам градина, където да отглеждам прекрасниците и затова ми се налага на балкона. Гледам 7 коренчета мини рози, за момента са на прозореца, но всеки момент ще ги изкарам навън като се затопли по-трайно. Въпросът ми е дали трябва профилактично да ги пръскам с фунгициди и инсектициди? Имам ето този препарат:

http://www.top-flowers.com/uploads/com_ ... 454748.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

И се чудя дали мога профилактично да пръскам с него (и колко често) или само при нужда трябва?
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от firefly »

Иначе ето една малка красавица от мен, новият ми любим модел за снимки :mrgreen:

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от zeleno »

firefly , минирозите обичайно боледуват от брашнеста мана и акари
още преди да ги изнесеш на терасата ги пръскаш с препарата който имаш против мана / с него при хладно и влажно време - през десетина дни , превантивно
против акари - ако и когато се появят / с друг препарат /
всъщност , защо още не си ги изнесла :hmmm:
не ги бухвай директно на пряко слънце - ще им прегорят листенцата
ранно сутрешно и късно следобедно , за адаптация
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от firefly »

Мерси за отговора, zeleno :dovolen: :dovolen: - така и ще направя с пръскането. Вчера и днес по няколко часа навън за климатизация и от утре вече изцяло на балкона.
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от firefly »

Здравейте мили розари,

Искам да ви помоля за съвет: Става въпрос за една роза на гол корен, която засадих началото на май месец (Новалис на Кордес, ако това има значение). Тръгна много добре в началото, но последните седмици всички нови листенца, които изкарва вехнат едно по едно. Огледах я добре и не мисля, че се дължи на някакви вредители или на гъбична инфекция. Знам, че началото на май вече е късничко за рози на гол корен, възможно ли е да и е прекалено топло вече за да покара хубаво? И въобще мога ли да направя нещо, за да я спася?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”