Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от libra »

Тази серия Кордана
се намира по нашите вериги
http://www.kordes-rosen.com/kordana-topfrosen?p=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Серия Flower Circus,от която е Пашмина или Flower Power Circus

http://www.hoejgaardplant.dk/uploads/we ... EGBLOW.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_li

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от mama_li »

Ето едно прелестно мини от продаваните на нашия пазар.
Дени, благодаря!
На храстчето, което миналата година беше една клечица от саксия заварих отворени 13-15 цвята.
Изображение

Изображение
Ето цялото храстче, има няма 50 см

Изображение
Тези са на върха. Отвориха се докато бях там. Кога се е отворил големия цвят, нямам идея!
Изображение
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от desiyoto »

Ето една много симпатична розичка, садена пролетта в саксия,не е спряла да цъфти, цвета наистина е зелен+розовее в по-хладни дни :D
Green Ice на Ралф Мур
Изображение
Изображение
Изображение
denitsavm

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от denitsavm »

Аз имам бордюрни рози от първата поръчка от холандеца... т.е. вече трета година живеят при мен

Rose Apricot Clementine - тази година е направо неотразима :daaa: Прекрасни оранжеви цветове, обилен цъфтеж, ниска си и остана :nod: , като прецъфтява избелява, но към млечно оранжево, а не към пембяно-никакво :mrgreen: Твърди клони и изправена :dovolen:
Изображение Изображение

Rose Snovit си е запазена марка на двора ми :angel2: И тя е до 50 см., леко разпиляна, меки клонки
Изображение Изображение

Rose Aspirin и Heidi Klum Rose високи около 60 см., Аспирина е бая нашироко, но това е защото я хоризонтирах някак си, иначе е стегнато храстче и много обилно цъфтят и двете Изображение Изображение


Тази не зная дали да я хваля, щото по всички показатели си е екстра - ниска, до 40 см., обилно и постоянно цъфти, ми не е лоша никак, аз обаче много се дразня като прецъфтява как и почерняват тичинките и честичко махам цветовете преди да са се разпаднали - Rose Honey Milk Изображение Изображение - обикновено си е съвсем бяла, сега явно от времето бие на млечнорозово като аспирина :hmmm:

Имам Rose Red Abundance - http://storage4.album.bg/50d/rose_red_a ... 648358.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; , ако обичате алено червено е красива, но цъфти на вълни като ЧХ - т.е с големи паузи, около 60 см. , твърди клони, стегнато храстче
Имам Flower Power, но много боледува миналата година след местене и сега едвам крета... http://storage4.album.bg/dcd/rose_flowe ... 635428.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; иначе и тя е до 30-40 см, компактна и с много красиви изписани цветове

Имам и една бордюрна с прекрасни на цвят студено розово-бели цветчета, нон-стоп цъфти, разпиляна и с меки клони от Иса ми е , хваната от резник и е около 60-70 см. вече, а и е второ лято след вкореняването - намерете и името :angelche: Изображение Изображение Изображение ей така се попилява на всички страни и посоки

Лиде, разкошна е розичката :ieeee: :ieeee: :ieeee: Намерих и моята /или поне си мисля, че е тя :stiskam: / с пъпки е още, но няма да е така обилно :nod:
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от pepina »

За Литъл Уайт Пет - лично впечатление: много цвят, но без голяма полза от това: кафенее и чернее на прецъфтяване и от дъжд, все обирам грозното, храстчето се разпилява в калта. Иначе става за отдалече.
Goldelse - мммм! да не се пропуща, любима! И, разбира се - Lavaglut.
Аз лично съм много доволна от една неизвестна, но я дават да цъфти постоянно (ще я видим тепърва) и е на 100% устойчива на всичко: Trumpeter. Алено-червена флорибунда, стегната, покрита с цвят вече месец. Давам чужда снимка, моята бие на циклама.
Изображение
Друга - MariaTheresia, която 3 месеца след засаждането е буквално зарината в пъпки - чакам я. Ето снимка от гугъла.
Изображение
bell

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от bell »

Деси, Green Ice е страхотна и Дени тази, която ти е от резник е много нежна и сладка, трябва да я разкрием! :liubov2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от calico »

мария Терезия при мен има два клона по 1 м.
тя мми е разочарованието а Лариса още по-голямо, и двата трябваше да са компактни и ниски
тъй че според мен не разчитайте на разни ниски флорибунди и храстови да си останат ниски. Мисля че трябва изрично да са класифицирани като патио или мини

а тези от серията Кордана са ми любимите малки розички
за съжаление Кордес май не ги продава от сайта си
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1017
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 275 пъти
Получил благодарност: 196 пъти

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от belika »

кордани продават в цветарниците - цъфнали холандски минита с надпис - кордана/кордана гранде/, при късмет някои и имена си имат на целуфанената опаковка. работата е, че повечето достигат метър - дори в сандъчета. та не знам колко минита са и те. но за цъфтежност нямат равни. повечето.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от дара »

Деси,тази Green Ice е фантастична,голяма красавица :o :potekoha: :potekoha: :potekoha:
dal

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от dal »

честно казано , не е лошо да изтъкнете достойнствата на някои
освен че са под метър , разбира се ;
също би било хубаво защо някоя която е под метър не я класирате тук , какви недостатъци има
Според мен лаваглут независимо от атрактивните си качества е твърде висока за тук -ако си имаме тема за розите около метър - тя е за там , и малко нагоре става ;аспирин , мария терезия , артемис също минават 120 см
С тези договорки те могат да си обитават темата

Добавям Cinco de Mayo
до 80 см , храстова , неспирно цъфтяща , с оригинален опушен нюанс на оранжево -доматеното
Изображение
Изображение

минитата също можем да ги сложим с някои уговорки - обичайно при добро гледане за 2-3 години си стават туфи около 60-100 см и цъфтят неспирно. Горе са споменати няколко серии от тях
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”