За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Публикувай отговор
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

РОУЗ написа: а и толкова бърз растеж :potekoha: ...само зоната 6 b ме притеснява за при мен. :hmmm:
Ще следя как зимува при вас.
6b си е на кантар за градини, като моята. Успокоявам се, че повечето муск рози са ми 6b зона, но си зимуват без никакви поражения, явно генетично не страдат. Този рамблер също има муск в него или поне в името си, де защото не знам родителските му форми. Ще го видим тази зима :daaa:

Аз като писах да не се прикрепя имах и други съображения. Миналата зима понеже рамблерите са меки рози и направо падат, когато са млади свалих няколко от тяк в снега /които позволяваха/.После си лежаха под големия сняг, януари и февруари на -20 и при топенето си бяха свежи и зелени без измръзване. Затова сега не прикрепям, превивам и т.н.т. есента особено млади рози с гъвкави клони. Това за моята градина, която е в ниска котловина на север и температури под -18, -20 са обичайни при това дълъг период, а не за ден, два. Сухият студ е най-коварен, но всичко под снега е свежо, то това сме си го писали, де.
Deleted User 2919

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Deleted User 2919 »

Засадих Анна Кои, ( Anna Coi® Dalanco )от поръчката, до оградата, върви лошо, цъфтя с розови ситни цветчета, а би трябвало да е така:

Изображение
РОУЗ

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от РОУЗ »

Беллисима, това само за млади рози ли, когато стане на повече години, вече няма да може да се сваля или? :hmmm:

Аз въртя, суча, ама пак за жълтата Лутеа си мисля :lol: , не ми излиза от акъла тази роза, любов от пръв поглед :liubov2: , готова съм на трети опит, пусти мерак.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Момичета, благодаря ви!
ММ вече е алармиран и ще стяга здрава конструкция! :nod:
Бел, попивам всичко, което кажеш! Опита е най- големият учител!
Дани, и аз все така си го представям. Нацъфтялата роза по покрива - като бухнал захарен памук :dovolen:
Роуз, права си! С времето всичко заприличва на себе си!
Душата има много огледала. От нас остава да открием кривите.
Благодаря ви! :sbow:
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

Роуз, вероятно само за по-младите рози. За развитите не ми е много ясно как ще ги свалям от поне 5 метра височина, ако са по покриви или по стълбове, дървета и кой знае колко в обем :shock: Това ще си е жива корида, дране и мушене, да увиваш бодилести клони с плащове :lol:
Eй, това чудо представяш ли си да го свалиш на земята и да го пакетираш :shock:
Изображение
Това и рускините не съм виждала да си го причиняват, все завиват, ама чак рамблери :D
Друг вариант е вадиш три, пет структурни клона на земята и оставяш останалото по височини, каквото измръзне. Завиваш с агривело и в снега и вероятно пролетта ще имаш някои стълб с цвят. Но, за мен ефекта на тази роза е в обемите.

Изображение

Лутеата все пак е 6b, а аз се боря с Mme. Alfred Carriere която е 7b зона :lol:
Има надежда да я пробваш и трети път :hihihi: те хората палми и банани гледат и увиват, та ние една кека няма да опазим :angelche:
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от rosi-m »

Аз пак да кажа не помня в коя тема го казвах,
но Лутеята тази зима издържа на -30 градуса
имаше лека защита при присадката .Имам 2 бр.
и двете са живи и растат
РОУЗ

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от РОУЗ »

Белл, всичко в името на розата! :mrgreen:

Роси, твоите от контейнер ли са, гол корен, резник?
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от rosi-m »

РОУЗ написа:Белл, всичко в името на розата! :mrgreen:

Роси, твоите от контейнер ли са, гол корен, резник?
Не си спомням,
но не е от резник
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от inik »

Bell - Каква борба водиш с Mme. Alfred Carriere ? :dovolen: При нас зимата падат много ниско температурите през нощта. По -25 редовно. А моята Mme. Alfred Carriere за капак се намираше под улука (не точно - избяга ми думата - дето изтича водата от терасата) на терасата на втория етаж. Цяла зима на 2 метра височина клоните бяха обледени - цяла зима в лед - бях я отписала, но нямаше грам поражение при нея - нито едно измръзнало клонче :daaa: На мен проблема ми е как да я режа сега? Е не точно сега де, като застуди, но не мога да я чакам до пролетта. Можете ли помощ от другарче? :oops: Трябва ми на около 3,50м., а тя е над 6 вече
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

При мен борбата е от години, тя ми е една от първите рози и само една година видях двата храста без поражения, но и зимата бе мека. Знам, че розата не мръзне и при Лаленце, където си е студено се справя, но това е още едно доказателство, че от градина, до градина има разлика. Моите не са до къща на завет, а на телена ограда към полето. Проблемът е и от северните ветрове и откритото място, а там малко рози се справят. Подмених много, за да стигна до студоустойчиви сортове, които издържат, но тези храсти не ми се махат, защо много харесвам розата. Нито мога да ги местя, нито имам място къде. Ще се пакетираме зимата :dovolen:

Сега и моите рози са сочни и зелени, те дори не губят листа си и към февруари клоните им почерняват. Явно тази роза трудно спира и дали изобщо спира сокодвижението си, 7b зона, май не изпада в сън :lol: Дори още имам по някои заблуден, красив есенен цвят.
Как да я режеш, ами както искаш да я оформяш. Махаш всичко, което не ти трябва във височини и ширини и оставяш другото. Не бих я пипала преди март, освен ако крайно нещо не ти пречи или може да се пречупи от снеговете :daaa:

РОУЗ написа:Белл, всичко в името на розата! :mrgreen:
Ех, Роуз давай! И Кристо ще задминеш с арт инсталацията "Боцкащите съчки", пакетирането ще включва и опаковане на къщата и покрива, в името на Лутеата :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”