Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

Марианна,това което съм разбрала за всички рози е ,че могат да дават значителни отклонения дори в малка България.То ,ние си имаме и разнообразен климат .Например ,изобщо не съм и подозирала ,че Graham Thomas може да направи 20 шиша.Моят може направо да мине за депресант с 2-3 клона.Имам рози,които съм разхождала по 3 пъти из градината и пак не вървят.Но за остинките си има едно постоянно изискване,независимо къде са -не са за пълен пек и горещ въздух.На тях им трябва по-прохладен климат ,засенчване в най-силното слънце.Изобщо,знаем по какво английският климат се различава от българския.
gospodinov

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от gospodinov »

Libra, загледах се снощи в тази снимка - ако виждам правилно има масивна ограда, след това жив плет от лигуструм и пред него розите, така ли е?

Изображение
Ако предположението ми е вярно, би ли споделила на колко разстояние от плета са розите и не си ли пречат?
Също така как подрязвате плета , когато има рози отпред?
Питам защото и аз има доста метри жив плет, ако е удачно съжителството с розите, да взема да си правя някакви планове :liubov2:
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от марианна »

Значи моя Graham Thomas е на пълно слънце,сега като се замисля всички остинки са на слънце
Обаче при мен е влага,даже лятото сутрин има роса и вечер става хладно
Може би това им харесва
И друго си мисля :hmmm:
Дали някой път не е и от присадката разликата :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

И аз съм със същите условия,но през деня много пече и някои са направо като попарени.Имаме роса сутрин,но сме на открито на една ливада,около нас няма големи дървета ,които да правят микро климата по-благоприятен.
Използват се различни подложка и те дават различни качества.Със сигурност Дейвид Остин не прави компромиси,но за някои аматьори не съм сигурна.Моят Греъм Томас е купуван от БГ. Всеизвестен е случая с Айсберг-имаме флорибунда,катерач ,еднократно цъфтящ и повтарящ-това се определя от подложката.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от venetka70 »

марианна написа:Значи моя Graham Thomas е на пълно слънце,сега като се замисля всички остинки са на слънце
Обаче при мен е влага,даже лятото сутрин има роса и вечер става хладно
Може би това им харесва
И друго си мисля :hmmm:
Дали някой път не е и от присадката разликата :hmmm:
Да, определено влагата им влияе добре. Съвсем близо сме до Марица и при нас въздуха е влажен, а и подпочвените ни води са високи та остинките ни се чувстват прекрасно нищо, че са на почти целодневно слънце.
Само Claire Austin розата ни не беше добре. Миналата година и беше втора при нас и тя беше единствената роза, която набедих за махане. И първата и втората година не и бяха добри .Едни меки клончета, жълтеещи листа, дребни и много бързо падащи цветове. Не знам обаче какво и стана и през август сякаш се преобрази. Наля едни по зелени листа и като започна едно цъфтене да се чудиш какво се промени. Цветовете станаха доста по едри и по-дълго задържащи се. Та така и се размина махането.
ММ се майтапи, че ме е чула като казвам, че ще я вадя и затова е дала максимума от себе си. Да видим тая година как ще е.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

Да,едно е да си има постоянна влага в почвата,друго е да църцори едно капково на спечения кирпич.
Клер Остин при мен продължава да е със слаби,светлозелени ,анемични листа и посърнали цветове.Съжалих много ,че не съм взела Крокус-тя ми изглежда по-успешна.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от rosi-m »

Да попитам специалистите как би се отразила сянка
от постройка на Остинките с огряване от 2-3 часа
дневно .Знам ,че не обичат много директно слънце
но тези няколко часа май не са достатъчни какво
ще кажете
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”