Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Публикувай отговор
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

wenche написа:Как да намеря място на още поне десетина? :idea1:
нещо си намислила :lol:
ми, като извадиш чим, преместиш пътека, разшириш дувари, може и плочиници да изкъртиш, а и пред къщата може, Калико и съседите вече напълни с рози :ieeee: Знаеш, че имаме богат опит и много нагледни примери :lol: Какво дяволче дълбае в теб и кои са тези мечталки? :angelche:
wenche

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от wenche »

Напече ме слънцето няколко дни, Белиссима, и ей ти блянове за Остин, нищо че едва вчера засаксиих последните 4 от Барни :oops:
Прииска ми се да имам Shepherdess, видях я при теб - интински бонбон. Тя е малка, няма да се наложи да къртя плочник заради нея.
Размечтала съм се и за The Lady of the Lake. Май още никой не я е купувал, не съм виждала наши снимки, но това не ми пречи да я искам.
Миналото лято съседите ме обзаведоха с една стена, дето трябва да се крие. Е с какво друго, освен с рози :mrgreen: Ама ще пусна снимка и ще го мислим заедно.
Не бяха хубави онези работи дето ги писа, :sneee: вече оглеждам с други очи пътеките :swonder:
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

wenche написа: Не бяха хубави онези работи дето ги писа, :sneee: вече оглеждам с други очи пътеките :swonder:
сакън! :lol: Пътечките не се пипат, а давай стената :angelche:
О, The Lady of the Lake.... вълшебно име, което ме пренася в мъглите на Авалон :liubov2: още като я представиха ме впечатли. Въпреки, че The Albrighton Rambler май е по-добрата рамблер роза от двете :hmmm:

The Lady of the Lake ми е малко парцалива http://www.davidaustinroses.co.uk/galle ... tructures/" onclick="window.open(this.href);return false; и няма тези хубави розетки на Albrighton Rambler

Изображение
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 622 пъти
Получил благодарност: 1114 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от greeneyed »

Тази втората е съвършена)))))))))))))))) Както и почти всичко в градината ти, Белл! :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

ех, чакаме лятото Грийни и твоите красавици са истинско вълшебство! :gush:
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2398
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от mds777 »

[quote="libra"]Изображение

libra, моля те, кажи коя е тази красота? Ще имам от поръчките Помпонела и направо преписвам от теб тази комбинация, невероятно съчетание се получило!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

Розата е William Sheakspire 2000.Tя и falstaff много си приличат и имат еднакви недостатъци-прецъфтяват грозно с деформирани цветове/вижда се на снимката/,прегарят от слънцето/като всички лилави рози/ и през сезона пускат прекалено дълги клони,които правят храста малко раздърпан.Достойнства-лилави,гюлести,ароматни.Формата на храста контролирам,донякъде,с по - сериозно рязане на дългите клони ,до получаване на компактен храст и е добре да бъде със засенчване с горещите часове на деня.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2398
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от mds777 »

libra ,благодаря ти ,сега съм поръчала и William Sheakspire 2000, имам и falstaff, ще опитам да направя твоята комбинация. За William Sheakspire 2000 бях останала с впечатление, че е по-ниска, но при теб е прекрасна. :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

И двете са по-височки от 120-,към 150-170 се веят,но и Помпонелка миналия сезон направи същото.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2398
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от mds777 »

Да, ще трябва да съобразя размерите им. В темата "Розите-съчетание по цветове" писах кои рози съм поръчала с молба за съвет относно подредбата им. Ще чакам съвети! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”