Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Публикувай отговор
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от mds777 »

[quote="libra"]Изображение

libra, моля те, кажи коя е тази красота? Ще имам от поръчките Помпонела и направо преписвам от теб тази комбинация, невероятно съчетание се получило!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

Розата е William Sheakspire 2000.Tя и falstaff много си приличат и имат еднакви недостатъци-прецъфтяват грозно с деформирани цветове/вижда се на снимката/,прегарят от слънцето/като всички лилави рози/ и през сезона пускат прекалено дълги клони,които правят храста малко раздърпан.Достойнства-лилави,гюлести,ароматни.Формата на храста контролирам,донякъде,с по - сериозно рязане на дългите клони ,до получаване на компактен храст и е добре да бъде със засенчване с горещите часове на деня.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от mds777 »

libra ,благодаря ти ,сега съм поръчала и William Sheakspire 2000, имам и falstaff, ще опитам да направя твоята комбинация. За William Sheakspire 2000 бях останала с впечатление, че е по-ниска, но при теб е прекрасна. :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от libra »

И двете са по-височки от 120-,към 150-170 се веят,но и Помпонелка миналия сезон направи същото.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2397
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от mds777 »

Да, ще трябва да съобразя размерите им. В темата "Розите-съчетание по цветове" писах кои рози съм поръчала с молба за съвет относно подредбата им. Ще чакам съвети! :D
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от Звездичка »

Лелеее :potekoha: залепнах тук!
Хайде сега да ръснете малко акъл. Рязко ми се прииска да заимам Крокус. Висока става, нали? Някъде на втори план? Ами Херитаж? Въздъх! Пак ме хванаха лудите :ufff:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
bell

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от bell »

Звездичке, погледни малко назад на 14 стр. съм я качила. Розата достига до 1.70 височина, като я режа под метър в началото на сезона. Ако, я намаляваш по-малко ще стане още по-висока. Не бих я слагала на задна линия, това е роза да се гледа изцяло. Чудесна е дори за солетиер в градината. Цъфти по целите дължини, не оголва и прави много компактен, окръглен и хубав храст. Не е роза да я прикриваш с преден ред рози, защото ще отнемеш от красотата й.
Херитаж е чудесна порцеланова роза, но много бързо рони цвят. От розовите ми тя е най-нетрайна.
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от марианна »

Добре де Либре,при мен William Sheakspire 2000 е чуден ,прави страхотен ,равен храст,строен,цъфти като луд.отсипва се сам
Обаче falstaff нещо май не ме харесва .Трудно изкарва нови шишове,става много висок,оголва се
Първия цъфтеж е страхотен и после другите слаби
Или аз не го режа както трябва или той нещо ми се сърди
Даже съм на кантар,дали да не го подаря на някой.
Чакам го до есента и ако не се вразуми отива при форумно другарче :nod:

А как се държи при вас Winchester Cathedral?
При мен постоянно боледува от брашнеста мана
Само тя,други рози с брашнеста мана нямам :hmmm:
Торих ,пръсках,превантивно и след това и пак
При това е с много тънки клони
GIOIA(Джоя)

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Марианка,не ти се сърди Фалстафа и моят е същият.И на него му се размина есента,заради страхотният цвят.Дръглив си е и това е :lol:
Шекспира ти е много специален,щом отсипва сам,моят не ще ;) А като храст и цъфтеж е уникален :daaa:
А Winchester Cathedral и моят е с такива тънки клончета и полягат в калта,а дали боледува,не знам.
Него го игнорирам умишлено,защото е на 3 год. и е 50 см висок.Хич не го поглеждам как се държи,за да не се изкуша да го изкореня :evil:
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Остин розите - впечатления след 2/3 год.

Мнение от Звездичка »

Bell :gush: гледах я гледах и въздишах :angelche: и място и намерих вече :ieeemyzh:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”