Новата Hulthemias

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Новата Hulthemias

Мнение от calico »

Lois написа:Ауууууу!!!! Коя е тая красота, да не е онази вайнярд сонг, дето я харесах? Пък и името й поетично :)
Тя е, Маестра, същата :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Новата Hulthemias

Мнение от Lois »

Леле, Калико, мен хич не ме бива с резниците, ама ако си добра душа и ми забодеш една клечка някъде там и вземе че стане китка, вечно ще те благославям :liubov2:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата Hulthemias

Мнение от botan »

renimoss написа:Охо, аз ли съм пропуснала или не си се похвалил с първите розени семеначета? Поздравления!
Много бързо са никнали. Ама са от пресни семена.
Ако искаш, може да ги разделим по 5.... ще се застраховаме.
Днес го видях. Само едно е за сега. От пресни семена, ама месец никна, не знам дали това е бързо. :hmmm:
Аз не съм от най-надеждните застрховки понеже напоследък ми е доста натоварено. Страх ме е да ти отнема цели 5, но си мисля че ако прецакам 2-3 няма да ми е непоносимо гузно и ще съм си начесал крастата. Каква невероятна комбинация! :mrgreen:

Либра, на мене трябва да се бае, ама едва ли ще ми дойде акълецо в главата от това. :| Не прочетох протокола за сеене и ги нахаках по спомени. После като ми хрумна все пак да прочета как се прави се оказа, че имам завидната памет на 95-годишен с Алцхаймер. :ovtza: Ама не е драма, те ми бяха експериментални, така че Бел, нищо интересно не е - самоопрашил се Еб. Тази година ги оставих да правят каквото си знаят.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Новата Hulthemias

Мнение от марианна »

Тук съм обещала на Либра да кача няколко снимки,обаче в архива намерих много малко.
Това лято не съм снимала
Аз имам:
Bull's Eye
Pastel Babylon Eyes
Sunshine Babylon Eyes
Eyeconic
От всички най ми харесва Sunshine Babylon Eyes,машина за цвят,не изисква никакво оформяна просто формата му е перфектна стига до 1.50 см
За Pastel Babylon Eyes,мога да кажа само,че е много нисък до 50 см,той е за предна линия
Eyeconic ,при мен си върви като малък катерач,при това ,често остава без листа,тоест боледува,може би като заякне нямада е така
Bull's Eye,също върви добре при мен,почва да цъфти с наситено жълто и след това избелява до кремаво

Тук са един до друг трите най високата е Sunshine Babylon Eyes в ляво е Bull's Eye а в дясно най малката е Pastel Babylon Eyes,тя вече е преместена по на пред
Снимката не е хубава ,но искам да покажа колко много цъфтят и какъв хубав храст правят

Изображение

А това е Eyeconic Изображение

Тази всички я знаете,лубима

Изображение

Bull's Eye цвят

Изображение

Листата на тези рози светят:)))))
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Новата Hulthemias

Мнение от libra »

Благодаря ти,че тези последните сортове съвсем ми се губят и нямам представа за тях.
Eyeconic си я дават малък катерач/пък аз къде съм я сложила и аз не знам защо /
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата Hulthemias

Мнение от botan »

renimoss написа:Намерих в един блог подробни инструкции (може би същия, който цитира). Не изглежда сложно, само че съобщават 22 % кълняемост на едногодишни семена. Стратифицирани на студено няколко седмици. Тези не знам колко дърти ще са.
Докладвам кълняемост 66.6% от 3 семена, това което не покълна беше и възчерно.
Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Новата Hulthemias

Мнение от марианна »

Трети сезон
Bull's Eye

Изображение
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Новата Hulthemias

Мнение от марианна »

Очите тази година са умопомрачителни

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”