Новата Hulthemias

Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Новата Hulthemias

Мнение от renimoss »

Благодаря, Либра :tzeluvka:
Ще пробвам да си поръчам, ама като гледам само 3 семена в пакет, ще ми трябват поне 4-5 пакета за всеки случай.
Обаче много я искам :angel2:
dal

Re: Новата Hulthemias

Мнение от dal »

bell написа:
zeleno написа: да не отваряме нова тема за простоцветки , да пишем в тази
Да пълним тук, ама тази линия е специална и няма ли да се мешат :hmmm: Туй са рози с гени от пустинята / няма емотикон с камила/ :lol:
ех , простоцветките.... и те са една друга реалност
някак си тия с под 8-10 цветни листенца отиват в тая категория
за тях може много да се пише , аз съм им сериозен фен
обединителния критерии е , че вероятно имат драматични тичинки , или очички вътре и негъсти цветове...
лалесъм

Re: Новата Hulthemias

Мнение от лалесъм »

bell написа: Да пълним тук, ама тази линия е специална и няма ли да се мешат :hmmm: Туй са рози с гени от пустинята / няма емотикон с камила/ :lol:
Чудя се дали някой се е възползвал от този ген, в смисъл да си третира розата като сухоустойчива :hmmm: Щото моите хултемиас-мултениас все са си до поливната система :mrgreen: И добре си вървят, с изключение на една - Pastel Babylon Eyes :snif: Да рискувам ли да й подсигуря едни пустинни условия та да тръгне най-сетне :hmmm:

И още едни основен въпрос имам - колко най-висока ви е ставала Chewdelight :?: При мен 3 година не може да отлепи от земята пък съм я сложила за втори ред рози, пък Golden Border, който е на първи ред, е по-висок от нея.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Новата Hulthemias

Мнение от libra »

Не бих рискувала без поливки на тези рози.Бейбилон го имам на суша и не е отлепила,горката.Chewdelight и при мен е малка ,но мисля,че причината не е в нея.
Предлагам да не бъркаме темата с простоцветните.
Ренимос,google не вади предложения на английски за тези семена,за това реших да опитам с руски и от другаде може да излезе.Въобще ,бившите руски южни републики може да са добра идея.Излезнаха и едни списъци от ботанически градина,не знам дали са склонни да изпращат на прости ентусиасти.Другата ми идея е за връзка с градинарски форуми.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Новата Hulthemias

Мнение от renimoss »

Поръчах, поръчах, поръчах :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Последните 10 семки за 11 евро с транспорта. Не знам това много ли е или малко, обаче адски я искам.
Сега отивам да чета как се сеят (все едно, че вече са дошли :lol: ) и като ще се навъдят едни трънчета :hihihi:
Дано се справя, ако успея да отгледам повече от една, ще подарявам ...
Lois

Re: Новата Hulthemias

Мнение от Lois »

Ех че ти се радвам на ентусиазма! :ieeee:
Като вземат да никнат да ни ги снимаш! :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Новата Hulthemias

Мнение от calico »

renimoss написа:Поръчах, поръчах, поръчах :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Последните 10 семки за 11 евро с транспорта. Не знам това много ли е или малко, обаче адски я искам.
Сега отивам да чета как се сеят (все едно, че вече са дошли :lol: ) и като ще се навъдят едни трънчета :hihihi:
Дано се справя, ако успея да отгледам повече от една, ще подарявам ...
как ще е много бе, точно е, щом мечтата е изпълена :ieeemyzh:

ние от Америка диаматени резници си поръчахме по за 50 лв клечката и две години ги чакахме :lol:

ама я виж едната клечка как порасна
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Новата Hulthemias

Мнение от Lois »

Ауууууу!!!! Коя е тая красота, да не е онази вайнярд сонг, дето я харесах? Пък и името й поетично :)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10763
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 238 пъти
Получил благодарност: 433 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата Hulthemias

Мнение от botan »

renimoss написа:Поръчах, поръчах, поръчах :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Последните 10 семки за 11 евро с транспорта. Не знам това много ли е или малко, обаче адски я искам.
Сега отивам да чета как се сеят (все едно, че вече са дошли :lol: ) и като ще се навъдят едни трънчета :hihihi:
Дано се справя, ако успея да отгледам повече от една, ще подарявам ...
А тъй! Докато мецна и на мен да вземеш те свършили. :ufff:
В хелп ми файнд в страницата на персика при снимките има доста на семенаци с текст, докато четеш виж и там дали пише нещо важно. Също така за посевките прегледай и блога на Брад Томсън.
Иначе не мисля, че има от какво да се притесняваш, щом от моята първа сеитба, която я направих с безброй грешки все пак покълна нещо, вярвам, че в добре планирана посявка ще имаш добър резултат. :nod: :daaa:
Изображение
Ebb Tide x self 30.12.16 посята, 26.01.17 покълнала.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Новата Hulthemias

Мнение от renimoss »

Охо, аз ли съм пропуснала или не си се похвалил с първите розени семеначета? Поздравления!
Много бързо са никнали. Ама са от пресни семена.
Ако искаш, може да ги разделим по 5. В сайта пише, че са по 3 в пакет, аз поръчах 4 пакета, обаче те ми отговориха, че имали само 10 семена (стана като 2 кила трици на 3 ботаници :lol: ). Така че ги взех всичките. И без това се опасявам дали ще се справя, ако ги разделим ще се застраховаме.
Намерих в един блог подробни инструкции (може би същия, който цитира). Не изглежда сложно, само че съобщават 22 % кълняемост на едногодишни семена. Стратифицирани на студено няколко седмици. Тези не знам колко дърти ще са. Ако получа 10 семена, това прави 2,2 :|
Ама и аз се кахъря над нерОден Петко :lol:
Само да дойдат ...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”