Хибридни рози Ругоза

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от calico »

при мен Терез Бюне, Therese Bugnet - садена есента, тръгна бясно. И щото мястото там малко че затисната с два големи катерача, аз орязах всичките нови 6 шиша по метър и оставих само един. В резултат на което тя започна да жълтее и линее :ufff: :ufff: :ufff: а иначе цъфтя почни през цялото време
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от Asarina »

Избирам си рози от холандеца. Спряла съм се на ругозите, защото ми трябва бодлива шипка за ъгъла на оградата. На тази стара снимка това се пада в дъното, след стълба, до бараката, в полусянка. Там гъсталака е път, който е само на плана на селото, а сега е трънки, израстъци от бряст и т.н. Та там в ъгъла тази пролет искам да сложа rugosa Rubra, а на есен Grootendorst- и по оградата. Ще търся и Blanc Double de Coubert :dovolen:
Изображение
Имате ли ги и какви са ви впечатленията?
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от rumivarna »

Имам и трите разцветки на Grootendorst. Бялата се оказа супер фурия! За едно лято направи храст метър на метър и най-важното не спря да се отрупва с букетчета от бели карамфилчета. Бодлива е колкото искаш и е перфектна за ограда! Най-мудно върви розовата, но ще видим това лято :stiskam:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от bell »

Руми, а как са като устойчивост към болестите? Нали все мисля за улицата извън двора и все ги разглеждам тези ругози, много ми харесват! Стават ли без пръскане и евентуално ще ме зарадват ли с някое и друго цветле и през лятото или са си еднократни? По-важното ми е към болестите как се справят у нас, защото хич не ми се пръска. :tzvetentze:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от rumivarna »

bell написа:Руми, а как са като устойчивост към болестите? Нали все мисля за улицата извън двора и все ги разглеждам тези ругози, много ми харесват! Стават ли без пръскане и евентуално ще ме зарадват ли с някое и друго цветле и през лятото или са си еднократни? По-важното ми е към болестите как се справят у нас, защото хич не ми се пръска. :tzvetentze:
Не са боледували от мани и черни петна, но все пак аз ги имам от есента на 2012. Миналото лято се наложи да ги пръскам 2-3 пъти против листни въшки. Друг проблем не са ми създавали :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от Asarina »

rumivarna написа:Имам и трите разцветки на Grootendorst. Бялата се оказа супер фурия! За едно лято направи храст метър на метър и най-важното не спря да се отрупва с букетчета от бели карамфилчета. Бодлива е колкото искаш и е перфектна за ограда! Най-мудно върви розовата, но ще видим това лято :stiskam:
Благодаря, лятото ще показваш снимки :dovolen:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от pipike »

:daaa:
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от stardust »

Здравейте, честит 8 март момичета!
Да подновя малко темата - някой тук случайно да има резник за продаване от обикновената, не хибридна Rosa rugosa?
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Хибридни рози Ругоза

Мнение от elmaz »

И тая тема съм проспала :ufff:
Голяма съм :ovtza:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”