Розите на Мейланд - любов и романтика

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от calico »

[quote="gospodinov"]Всичко в този живот е въпрос на вкус, аз лично мисля че розата има потенциал и носи гените на Еден и тази снимка го доказва по категоричен начин- храста пуска и такива цветове наред с цикламено-розовите.

Господинов, сега видях това. Да не си се засегнал, извинявай. Розата разбира се е прекрасна, с гюл като Едена и розова, и цъфтяла много, какво повече да иска човек от една роза. И аз разбира се, ще си я купя като се появи на пазара. :lol: :lol:
Просто исках да кажа, че можеше и да няма Еден в името и пак щеше да е така красива.
Но за мен класическия Еден е недостижим с този преливащ център :lol: , откъм чар. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

gospodinov написа: Розата се продава от Меянд за 17 евро на гол корен, водих кореспонденция с офиса им в Италия и есента може да я поръчаме директно от Меянд, като за 15 бройки транспортните разходи ще са само 15 евро.
Значи вече са 14 бройки, защото аз взимам едната :angelche: слаб ангел ли, що ли :svekurva: само това ми трябваше да прочета- 5 зона!
Благодаря за инфото, Господинов :tzvetentze: Не съм ровила изобщо за нея и четох само от енциклопедията.
Калкио, не я сравнявам с Еден, но тази роза определено си има старинната, романтична визия на клюмналите, навъртяни гюлове :liubov2:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от dancheto »

Ако ще заформяте поръчка и аз се нареждам с една бройка от този нов Еден.... :nod: Побутайте когато започне поръчката..... :D
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
gospodinov

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от gospodinov »

calico написа:
gospodinov написа:Всичко в този живот е въпрос на вкус, аз лично мисля че розата има потенциал и носи гените на Еден и тази снимка го доказва по категоричен начин- храста пуска и такива цветове наред с цикламено-розовите.

Господинов, сега видях това. Да не си се засегнал, извинявай. Розата разбира се е прекрасна, с гюл като Едена и розова, и цъфтяла много, какво повече да иска човек от една роза. И аз разбира се, ще си я купя като се появи на пазара. :lol: :lol:
Просто исках да кажа, че можеше и да няма Еден в името и пак щеше да е така красива.
Но за мен класическия Еден е недостижим с този преливащ център :lol: , откъм чар. :angelche:
Cаlico разбира се, че не съм се засегнал, няма за какво, особено на теб :tzvetentze: :tzvetentze:
Всеки има право на мнение, радвам се когато има конструктивна дискусия, нали затова е форум да си беседваме и нищим нещата.
А пък и всеки има право да харесва или не дадена роза, нормално е в началото да не е толкова популярна,от създаването на Еден са минали 32 години на себеутвърждаване.
Като се замисля, Еден е създаден 1985 г. Пале Роял 1999 г. сега Меянд представят на P.I.P. Eden през 2017 г. т.е. са минали 18 години от последния Еден - Ерик Табарли е от 2002 година но той не е генетично свързан с Еден. Така, че време е за ново попълнение в семейството на Еден, даже Меянд са ги пуснали в пакет 3-те рози с намаление.
Изображение
https://www.meillandrichardier.com/coll ... -6156.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Друго интересно е, че Меянд още 1949г. са имали Eden Rose....чаен хибрид и катерлива, спорт на Глория Дей
Изображение
https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.1711&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;
https://commons.wikimedia.org/wiki/Rosa ... eilland%27" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от calico »

Разказвай, четеш много и знаеш доста, винаги ми е интересно да чета информацията от теб.

Защо казваш, че червения Еден не е генетично свързан с Едена?

И изобщо, значи ли нещо в превод това "еден", та още от кога са имали роза с това име?

Пиер дьо Ронсар, някъде бях чела, е провъзгласена за най-романтичната роза на хилядолетието май беше, някакви класации
Бих искала да имам повече място, място за такива големи рози. Защото, красотата и чара на розата за мен е в храста, в обема. Цветчетата са само красиво допълнение към него, обикновено неустоимо красиво :angelche: Защото колкото и да е красив цвета на някои чаени хибриди, тези оголени храсти, състоящи се само от пръчки, някак развалят всичкия чар. Разбира се, трябва синхрон между двете, и храст и цвят, а едените го имат това.
аз имам само класическия Еден и белия Еден. При мен белия е в пъти по-мощен и в пъти по-цъфтелив.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

gospodinov написа:от създаването на Еден са минали 32 години на себеутвърждаване.
За да влезне през 2006 г. в Алеята на славата. Тази чест имат малко рози създадени в света избрани с гласуване от всичките страни членки на Световната федерация на розовите общества и обявени в конвенциите на Световната роза. За съжаление ние нямаме все още членство там.
http://www.worldrose.org/awards/hof/hof.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Сега си ги припомних, ето линка 8-9 чаени рози, една храстова Гр.Томас, две флорибунди, един муск и три катерача - Коктейл, Ню даун и Еден.

С днешна дата има в пъти по-добри рози за част от тях, но те остават в Алеята на славата, като големите звезди :liubov2:

Интересно е, че има само една Остин роза при това не Краля, а Гр.Томас :angelche: :sbandit: това е защото не са ни питали нас :lol:

Ето, ги старнинните рози
http://www.worldrose.org/awards/oldhof/oldhof.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

calico написа: Защо казваш, че червения Еден не е генетично свързан с Едена?

И изобщо, значи ли нещо в превод това "еден", та още от кога са имали роза с това име?
Туй го пише в енциклопедията за родителските форми, а Еден в превод е рай :angelche:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от calico »

Бел, питали са сър Остин, а на него му е любима Гр.Томаса. И има защо
те и ХМФ не са питали, там поне можеше да попитат хората

да бе, верно Рай, Еде(м)нската градина, не се сетих.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

Не съм се интересувала по какви критерии се определят, но със сигурност за доста от тях имам обяснение, защо са в Алеята. Вкусовете и предпочитанията на всички страни из света са определили тези рози. Да, за Гр.Томас знам, само се шегувах :hihihi:
gospodinov

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от gospodinov »

Calico, благодаря за добрите думи :sbow:
При Margaret Mae - Pink Eden има история, на любещият син, който посвещава своето откритие на болната си, умираща майка.
Това е трогателно и мило, в предните постове съм качил снимка, как той и носи в болницата цъфналите рози и тя казва, че остава без дъх като ги гледа.
Другото, което не може да се подмине с лека ръка е, е че има нов Еден, розата която е еталон и емблема за всички, на които розите са страст.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”