Розите на Мейланд - любов и романтика

Публикувай отговор
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от inik »

Имам половин торба борови иглички.... И мулч от борови кори, те трябва да свършат работа, нали?
Благодаря :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от calico »

мулч недей. Ако имаш възможност си купи една кофа готова кисела почва, иначе слагай боровите иглички.

за всеки случа, за по-професионален отговор, пусни едно лично съобщение на Незабравка и я питай, тя ще може да ти каже.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от zeleno »

ако пръстта е лека / тоест омешана с боровите иглички / - всекидневно поливане :!:
независимо от влагата в околната пръст
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от inik »

Благодаря ви! :tzvetentze: Там има капково - няма проблем да се поливат всеки ден :daaa: Така и не успях да ги засадя вчера - цял ден валя - първо дъжд, после и сняг :snif: Омръзна ми тази зима :x
gospodinov

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от gospodinov »

Мине се, не мине и Меянд изкарват нов Еден :potekoha: Margaret Mae - Pink Eden
В някоя тема май се споменаваше преди време, днес отново попаднах на него
Изображение
Изображение
[video][/video]
Ще се купува, ясно........ тези Меянд са големи душеизваждачи...... :evil: :sheart:

П.П. Между другото, сега се сетих, че тази роза я забелязах миналата година, даже бях писал тука
http://www.hobbykafe.com/forum/viewtopi ... 4&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;
Създадена от американеца Reg Tomerlin и е спорт на Еден, кръстена на майка му Margaret Mae.
https://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=97689" onclick="window.open(this.href);return false;
Меянд е представят 2017, като цикламеният/ розовият Еден.
https://www.meillandrichardier.com/rosi ... t-mae.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от calico »

Ми то "Еден" си е направо машина за продаване на нещо с това име, каквото и да е. Явно. ;)
тази роза е толкова далеч от Еден, че дори и името не може да я доближи.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от gospodinov »

Всичко в този живот е въпрос на вкус, аз лично мисля че розата има потенциал и носи гените на Еден и тази снимка го доказва по категоричен начин- храста пуска и такива цветове наред с цикламено-розовите.
Изображение
Всички Едени досега са бестселъри и Пале Роял и Ерик Табарлу, не вярвам Меянд да сложат името Еден на посредствена роза и да се съгласят да са нейни разпространители в Европа.
На тази снимка е 100% Еден в друг цвят
Изображение
Собствениците и споделят, че няма армоат (както и Еден) но цъфти повече от него.
Изображение
Изображение
Тук дори цвета е семсен.
Изображение
Това е 71г. инженер, създател на розата показва цъфналата роза на болната си майка, (която почива 2013г.) чието име розата носи.
Жената, поразена от красотата и я определя, като "Спираща дъха"........
"Breathtaking!" She said
Изображение
http://forums2.gardenweb.com/discussion ... imber-2015" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от незабравка »

Aз пък що имам спомен,че Ерик Табарлито,май не я фалят чак толкова,колкото Пиер де Ронсар ? :hmmm:
При Едените специално да не се получава нещо подобно на -децата на гениални певци,актьори и т,н,носят техни гени,но са далеч от оригинала.
Всъщност ще разберем за какво иде реч след като ентусиастите я накупим тази нова красавица и я видим как се развива. :D
Тя може и да излезе една много добра роза,но не ми казвайте,че Мейланд не разчитат фактът за произхода и да я продава още по-добре?
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

Незабравче, само имената са им с общи- Еден. Eric Tabarly или червеният Еден няма връзка, като родителски форми с Pierre de Ronsard.

Има също Mini Eden, Purple Eden, но те са на други производители и всички ползват името Еден, защото явно то продава :angelche:


Eric Tabarly е прекрасен, много по-енергичен от Едена, като развитие, направо си е мини чудовище. Цъфти разкошно, но по върховете, което не ми харесва. Липсва му хубавото разклоняване и структура на Едена и цъфтежите по дължините. Трябва да е на пълно слънце, за да не загниват големите, червени гюлове. Здрава роза, но при мен мръзне през зимата, като Едена. Определено е за по-топли градини. Само Mini Eden е направил чудна структура и чакам цъфтежи.


Но, Margaret Mae е sport на Eden sport of Eden , така че ще е интересно да я видим каква ще бъде. Лошото е, че още не казват за зоните на развитие, а аз вече не рискувам. Доста от Мейланд катерачите са за по-топли и скътани градини.

Palais Royal също е sport of Eden, но е за 6b зона и нея пропускам. Ще се радвам на вашите :tzvetoman:
gospodinov

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от gospodinov »

Bell, зоната е от 5 до 9 (Zone: 5 to 9), информацията е от долния линк, има и много други данни изнесени.
https://www.edmundsroses.com/P/25579/Pr ... imber+Rose" onclick="window.open(this.href);return false;
Интересното в случая е, че създателя и притежател на лиценза е Reg Tomerlin, 71 г. американски инженер, всички други Едени са създадени от Меянд:
-Pierre de Ronsard ®-Bred by Jacques Mouchotte -директор изследователска лаборатория Мейланд Груп.
-'Palais Royal ®' - Discovered by Alain Meilland - няма нужда от представяне.
-Eric tabarly ®' -Bred by Alain Meilland
Меянд са разпространители в Европа и я рекламират на сайта си като Pink Eden.
Ако розата няма потенциал, дали биха са съгласили да са нейни разпространители в Европа и да я представят до вече утвърдените и хитови Pierre de Ronsard и Palais Royal ?
Ако някой е посетил линка, който съм пуснал в предният си пост на американски форум, където се обсъжда P.I.P EDEN,е рабрал, че отзивите за нея са повече от хубави.
http://forums2.gardenweb.com/discussion ... imber-2015" onclick="window.open(this.href);return false;
Най хубавото, е че лично в дискусията участва и създателя Рег и разказва за откриването на розата и пътя за нейното лицензиране.
Това са снимки на розата в градината на Рег Томерлин, по време на фото сесия от професионален фотограф, във връзка с нейното представяне за Star roses
Изображение

Изображение
Розата се продава от Меянд за 17 евро на гол корен, водих кореспонденция с офиса им в Италия и есента може да я поръчаме директно от Меянд, като за 15 бройки транспортните разходи ще са само 15 евро.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”