Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Публикувай отговор
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Розите на Кордес,рози за всеки вкус

Мнение от janethd »

gospodinov написа:Bell, много красота има в твоите снимки, страхотни рози!
Uetersens "Царица роза" Rosenkönigin, цвета и на твоите снимки е много красив, щом е на две години тепърва ще се развива и ще те радва.
Uetersens "Принцесата на розата" Rosenprinzessin -лично аз я намирам за много привлекателна и мисля да се сдобия с нея.
Изображение
Ето един линк към руски форум с доста снимки на семейство Uetersen, на който му е интересно.
http://flower.wcb.ru/index.php?showtopic=5259&st=960" onclick="window.open(this.href);return false;
Dewina похвала за усилията да ни приобщиш към европейското семейство на розарите.
Сега нямам снимки ,но ги имам и двете от пролетната поръчка и мога да кажа невероятни рози с нон стоп цъфтеж ,аз ги поорязах малко за оформяне на храста и докато се усетя са пуснали нови пъпки Лично аз нито минута не съжалявам,че съм си купила тези рози и гореще ги препоръчвам
bell

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от bell »

miltonia написа:Bell, кажи ми, моля те, колко е висока твоята Uetersens rosenkonigin? Искам да я използвам за една малка арка с Розариума, дали ще стигне до 2,5 м височина?
Второ лято е при мен и вече гони два метра, до есента със сигурност ще ги стигне, а е още твърде млада роза :daaa: В енциклопедията я дават храстова над 1.50, но повечето Кордес рози минават много от предвидените височини. Абсолютно еднаква с Розариума, само на цвят е различна. И все пак и двете рози са ми по-топчести и разляти и не знам как ще ги държиш прибрани и строени на арка :hmmm: Бягат в ширина и изкарват шишове и в ширина, нямат права структура, въпреки, че са сравнително меки и можеш да ги подвеждаш. Вероятно ще се налага да ги режеш повече странично, за да ги прибираш във височина, което пък ще взима от цъфежа им.
Това е Розариума към два метра широк на пано зад него. Помисли как ще го подреждаш на арка до половин метър ширина.
Изображение
В интернет има снимки и на арака, де :hmmm:
Изображение

Наталия, много е хубава Салита, кичеста и ярка :liubov2:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от Виола »

Въх! Каква красота! :potekoha:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от dancheto »

bell написа:
miltonia написа:Bell, кажи ми, моля те, колко е висока твоята Uetersens rosenkonigin? Искам да я използвам за една малка арка с Розариума, дали ще стигне до 2,5 м височина?
Това е Розариума към два метра широк на пано зад него. Помисли как ще го подреждаш на арка до половин метър ширина.
Изображение
В интернет има снимки и на арака, де :hmmm:
Изображение

Наталия, много е хубава Салита, кичеста и ярка :liubov2:
Сега понеже аз съм пълен лаик с розите, да попитам...на втората снимка коя роза е и един сигурно още по-глупав въпрос - Uetersens rosenkonigin и Розариума една и съща роза роза ли е или са различни, че поръчах в текущата поръчка от Холандеца си поръчах Uetersens rosenkonigin, та да знам какво да очаквам.....
П.П. Май си отговорих сама......в мнението по-горе на Джанейд...../извинявам се, но така го чета/ Uetersen Rosenkonigin и Rosarium Uetersen - различни са нали?!
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1925
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от miltonia »

Bell, благодаря ти за подробната информация! Всъщност, само част от клоните на розите ще използвам за арка, страничната част на храстите ще е прикрепена на решетка,широка около метър, оплетени с клематиси, които вече са там. Ти разсея съмненията ми и ме убеди, че Rosenkonigin e точната роза! :tzvetentze:
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Розите на Кордес,рози за всеки вкус

Мнение от maleas »

Asarina написа:
calico написа:Азаринка, обади се ако я намериш някъде, че аз дотогава ще съм забравила какво ми е харесало
:angelche:
:daaa:
това ли търсихте :hmmm:

https://www.agel-rosen.de/en/Garden-Ros ... atz-04587/
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2594
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 155 пъти
Получил благодарност: 160 пъти

Re: Розите на Кордес,рози за всеки вкус

Мнение от artist »

maleas написа:
Asarina написа:
calico написа:Азаринка, обади се ако я намериш някъде, че аз дотогава ще съм забравила какво ми е харесало
:angelche:
:daaa:
това ли търсихте :hmmm:

https://www.agel-rosen.de/en/Garden-Ros ... atz-04587/
Ето още нейни снимки за зарибявка ;) (от немски форум)

Goldspatz
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Ase72
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Юли 30, '13, 15:23

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от Ase72 »

Bell,би ли споделила повече информация за Topilina?Цъфти ли дълго и най-вече колко висока става? :dovolen:
gospodinov

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от gospodinov »

Някой има ли Sterntaler да сподели мнение за нея - чаен хибрид ли е (според HMF) или храст(според rosebook Шрабы (Modern Shrub)), как е като цъфтеж, форма на храста и цвета, устойчивост на слънце и дъжд.... с две думи заслужава ли си покупката?
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от libra »

Предполагам,че си прочел мненията,виж второто.Аз бих си я купила с това жълто и лимоновия аромат.Не е много разпространена тук,ако изобщо.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”