Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Публикувай отговор
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от maleas »

Имате ли наблюдение на тези две рози

Изображение


Бих искала да ги комбинирам на една стеничка, два корена от Лагуна и една Жасмина по средата, но дали ще цъфтят по едно и също време?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от calico »

Аз ги нямам, но доста хора май ги имат. Ясмината доста я хвалят, за Лагуната не съм така сигурно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от bell »

Лагуната тази година ми цъфтя с по-дребни цветове, което бе при част от розите, иначе е чудесна роза с невероятен аромат.
Изображение
Проблемът е, че не цъфтят заедно. Тази снимка е от 22 май, когато бе масовия цъфтеж.
Ясмината е отворила напълно на 3 юни. Определено отваря по-късно от останалите рози, като Помпонелата и други сортове.
Изображение
Изображение
Ако, искаш да цъфят заедно ще се разминават, едната ще прецъфтява, а другата ще отваря.
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от maleas »

Благодаря Белл, наистина исках да им преплета клоните и да цъфтят заедно
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от calico »

Зашеметителна е твоята Ясмина, Бел :potekoha:
наистина Кордес е царя на помпонестите рози. Обаче и аз не се сещам за червени топчести, като Раубритъра и Ясмината. Раубритъра е пълна топка , абсолютна. И засъхва, не се отсипва. Ясмината има вид на нещо дето ще се отсипва, така ли е? Тя е по-добрия избор от двете, обаче уви, вече нямам място.
ще видим, ако нещо не е оцеляло в тия ледове :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от bell »

calico написа: Тя е по-добрия избор от двете, обаче уви, вече нямам място.
Не съм сигурна, Калико :hmmm: За податливост на болести Jasmina е бетон. Няма нужда от пръскане и има хубава, лъскава зеленина. Raubritter я дават податлива на мана, но това ти ще кажеш.
За зимоустойчивост Raubritter води категорично - 4b зона и по-студено. Jasmina е 5b, но все има по нещо измръзнало. Ще я видя и след тази зима, какво ще е положението. За северни градини, като моята при катерачите това ми е водещ показател вече.
Raubritter e гирлянд роза, която цъфти от всяка издънка и е облак от цвят. Jasmina има два вида снимки - облак и тези, които нямат обилни цветове и има празнини. Явно зависи как човек я подрежда, аз някак успявам, но може и човек да не успее :hmmm: При Raubritter май няма какво да обърка.
Изображение
Raubritter има силен аромат, а Jasmina има среден. Трудно е да кажа, че е от парфюм розите.
Raubritter е еднократна, а Jasmina повтаря, но само вендъж и не толкова впечатляващо. Тя зацъфтява по-късно и успява да повтори към края на лятото с още една вълна. Тъй че и това не е огромна разлика.
За отсипването не е от напълно самопочистващите рози, съхне и по клоните.
Не мога да кажа, че е по-добрата.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от Виола »

Хора, кажете нещо за QUEEN OF HEARTS ? Не виждам да сте качвали снимки тук, нито да сте писали отзиви. Моля ви, искам отзиви от първа ръка. :tzvetentze: Как са й цъфтежните вълни, боледува ли, цветът издръжлив ли е на слънце и на дъжд, траен ли е?
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от дара »

Виола,имам я,според мен не е нещо особено.Гледам я на целодневно слънце,не е претенциозна,около 1,0м,като фуния по форма.Цветът бързо порозовява
Изображение това е моята
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от Виола »

aya_vhill, много ти благодаря за изчерпателната информация! :tzvetentze: Много ми помогна в избора на розички. :tzeluvka: Не ми пречат бодлите, имам доста такива дето направо не мога да ги хвана и като ги режа, ги хващам за прецъфтелия цвят. :twisted:
А цветът едър ли е или дребен?
Ха сега де! Дара, и на теб ти благодаря, че се включи. :tzvetentze:
Но двете мнения са много противоречиви. :hmmm: Надявам се и други да се включат, за да взема окончателно решение.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Розите на KORDES ,рози за всеки вкус

Мнение от Виола »

При холандеца виждам, че не е ЧХ, а флорибунда. Би трябвало да е ето тази :hmmm:
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.61384" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”